Načítání...
 

Archiv Zpráv jednou větou

Čína prodává Rusku tolik, že se hromadí kontejnery
V současné době je naskládáno asi 150 000 přebytečných kontejnerů. Čína totiž posílá tolik zboží, že Rusko nedokáže zvládnout nadbytek přepravních kontejnerů. To uvedla analýza společnosti Container xChange se sídlem v Hamburku: "Existuje významný pohyb nákladu z Číny do Ruska, ale malý pohyb zpět do Číny z Ruska," uvedl ve zprávě Christian Roeloffs, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Container xChange. To má "škodlivý dopad na podnikání kontejnerové logistiky kvůli vysoké nerovnováze poptávky a nabídky." (Bloomberg)

PS. To je čínské laciné a dnes už celkem kvalitní zboží, které si nyní kupují normální Rusové za exportovanou ropu a plyn. Předtím je ruští oligarchové ukradli a zisk dali do západních daňových rájů. S tím je konec.

Duka: „Nikdo se nestává přeběhlíkem, kdo jím nebyl vždycky.“ V publiku Pavel
„Kdo je slušný, byl slušný vždycky; kdo byl věrný, je věrný i teď; kdo se točí s větrem, točil se s větrem i dřív. Kdo myslí, že teď přišla jeho chvíle, myslel vždycky jen na sebe. Nikdo se nestává přeběhlíkem, kdo jím nebyl vždycky. Kdo mění víru, žádnou víru nemá. Člověka nepředěláš, jen se ti vybarví,“ pronesl Duka mimo jiné před prezidentem republiky Petrem Pavlem, který se mše rovněž účastnil. (PL)

Čo ukázali včerajšie voľby. Prekvapenia a hlavné výsledky


Voľby vyhral Smer. To samo o sebe nemôžeme považovať až za také prekvapenie. Predsa len dlho v prieskumoch viedol. Otázka však stála: Dokáže zostaviť vládu? A dnes vieme, že dokáže. Smer, ak sa strany dohodnú, môže zostaviť vládu s Hlasom a SNS. Spolu by mali 79 hlasov v NR SR (Smer 42, Hlas 27, SNS 10). Nie je to síce super pevná väčšina, hlavne s ohľadom na to, že cez SNS sa dostalo do parlamentu mnoho politikov, ktorí nie sú členmi SNS a budú si následne robiť svoju politiku, ale to sa už bude riešiť za pochodu. (Hlavné spravy)


PS. Slováci chtějí přežít jako samostatný stát.

Ruská banka vede hodnocení evropských finančních značek
Ruská státní banka Sber (dříve Sberbank) získala titul nejsilnější banky mezi evropskými finančními institucemi, vyplývá z nejnovějšího vydání každoročního ratingu Brand Finance Europe 500. Londýnská poradenská společnost Brand Finance testuje 5 000 největších jmen a zveřejňuje více než 100 zpráv, které hodnotí bankovní firmy ve všech odvětvích a zemích. Celkem 500 nejhodnotnějších evropských institucí na světě je uvedeno v každoročním žebříčku Europe 500 za rok 2023. (RT News)

PS. Třeba je to tím, že během Putinovy vlády Rusko poskočilo zhruba ze 30. místa v hodnocení zemí v rámci OECD na 6. místo v roce 2022.

Elon Musk propustil většinu týmu „volební integrity“ X, který dělal opak
Musk komentoval příspěvek deníku X News Daily, v němž se píše, že šéf týmu byl propuštěn, slovy: „Myslíte tým „Election Integrity“, který podkopával integritu voleb? Ano, jsou pryč.“ (AC 24)

Přirovnal vládu k surikatám. A přišel ban. Nakonec ho zrušili. Oceňovaný bloger přechází na opoziční platformu
Bloger Ladislav Větvička, který patnáct let psal své texty na blogu portálu iDNES.cz, kde byl několikrát vyhlášen blogerem roku, přešel na web Rádio Universum, kde bude publikovat v rámci svého blogu Větva na větvi a kde shrnul hlavní důvody, proč byl se svým blogem na iDNES.cz cenzurován. (Parlamentní listy)

René Balák: Vakcína už nie je vakcína, ale po novom prípravok! Padla ideologická ilúzia o „vakcínach“?

Americký úrad CDC predefinuje „očkovaciu látku“ v dôsledku zníženej účinnosti mRNA vakcín proti novým mutáciám a variantom spôsobujúcim ochorenie covid19. Kľúčovým slovom už nebude termín „imunita“, ale termín „ochrana“. (Zem & Vek)

Jak ověřování faktů zahlazuje pravdu
Pravda je krása a krása je pravda a je opravdu krásné, když můžete manipulovat s pravdou tak, aby vyhovovala vašim vlastním cílům. (The Epoch Times)

Europoslankyně Konečná: Podpořili jsme hromadnou dopravu proti »zelenému šílenství«
Jsem ráda, že součástí přijatých pozměňovacích návrhů bylo i několik mých. Mezi ně patří například nižší a realističtější cíle pro snížení emisí CO2 či vyjmutí nízkopodlažních meziměstské autobusy z požadavků vztahujících se na městské autobusy s nulovými emisemi. Povedlo se mi přeřadit je do stejné kategorie jako vysokopodlažní meziměstská vozidla a autobusy. Nyní je míč na straně výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin, kde hrozí, že i toto malé vítězství kopnou do autu. Doufám ale, že i tam rozumná a realistická politika, která je šetrnější k životnímu prostředí, porazí „zelené šílenství“. (nasepravda.cz)

TO SNAD ANI NENÍ MOŽNÉ! Zelenskyj a celý kanadský parlament tleskali 98letému veteránovi z SS!
KANADA: Ukrajinskému prezidentovi Zelenskému se dostalo ovací vestoje v kanadském parlamentu. Nebyl ale jediný. Kanadští zákonodárci také tleskali ukrajinskému veteránovi. Ovšem z druhé světové války. Jaroslavu Hunkovi, kterému je 98 let, tleskal jak Trudeau, tak Zelenskyj. Ačkoliv byl příslušníkem první ukrajinské divize známé také jako SS Galicie. (CZ24News)