Načítání...
 

Archiv Zpráv jednou větou

Ukrajinec přeběhl i s tankem
Maxim Lichačev (39 let), nejenže přešel na stranu Ruska, ale také získal trofej: tank T-64, kterých mají Ukrajinci velký nedostatek. Jak sám řekl, bylo to bezpečnější. Nikdo ho nepodezříval z útěku, protože byl v bojovém nasazení. A také ho při útěku nikdo nemohl střelit do zad...

PS. Doufejme, že to byl dárek od Černochové. Zase bude dobře sloužit...

Otto von Bismarck: Kdo zatřese sklenicí...
Když dáte 100 černých a 100 červených mravenců do sklenice, nic se nestane, ale když s touhle sklenicí silně zatřepete, mravenci se začnou navzájem zabíjet, červení budou považovat černé za své nepřátele a červení zase ty černé. Skutečným nepřítelem je ten, kdo zatřese touto plechovkou. To se děje i v lidské společnosti. Takže než se lidé na sebe zaútočí, musíme se zamyslet nad tím, kdo zatřásl plechovkou?!"
Otto von Bismarck, německý státník a politik, první kancléř Německé druhé říše. Zatřásl sklenicí skrze zfalšovanou Emskou depeši, která rozpoutala jím zamýšlenou válku s Francií (1871).

Britské parlamentní volby: předehra k přímé válce NATO proti Rusku
Ministři a poslanci o rozhodnutí hovořili jako o "šílenství", kdy konzervativci v průzkumech veřejného mínění zaostali o 20 bodů za opoziční Labouristickou stranou. Sunakovi nejbližší ministerští spojenci nic nevěděli až do schůze vlády, svolané necelou hodinu předtím, než premiér stál před Downing Street v lijáku, aby učinil své oznámení. Sunakovo rozhodnutí a rychlost a utajení jeho provádění jsou spojeny s plány britské vládnoucí třídy a jejích imperialistických spojenců v USA: jsou zapotřebí rychlé volby, aby se zabránilo rostoucí opozici vůči válce a vytvořil politický rámec pro masivní eskalaci konfliktu s Ruskem. (wsws.org)

PS. Britové a USA ke Stalingradu nepůjdou, viz Mnichovská dohoda s Hitlerem. Velké svinstvo mají dělat malé státy. Jejich političtí zrádci rozjedou válku NATO v proti Rusku. A po zničení malých státních pitomců vítězné mocnosti udělají další konferenci o rozdělení sfér vlivu.

Ukrajina přešla do fáze nacistů v roce 1945
Nejvyšší rada 23. 5. schválila zákon o vytvoření programu základní bojové přípravy pro střední, odborné a vysoké školy. Tento výcvik je určen pro všechny muže od 18 let. Ženy mohou výcvik absolvovat dobrovolně. To má zajistit, aby branci byli vycvičeni ještě před odvodem. Zapojením do bojového výcviku se vzdělávací instituce stávají legitimními vojenskými cíli podle mezinárodního práva v oblasti humanitárních práv a válečných zvyklostí. (Telegram)

PS. Rusko může bombardovat každou střední školu jako vojenský objekt.

Gruzie uvedla, že Západ se snaží otevřít druhou frontu proti Rusku
Předseda vlády Gruzie Irakli Kobašidze uvedl, že zákon "o transparentnosti zahraničního vlivu" přijatý parlamentem, kterému se v západních zemích dostalo značné pozornosti, je pouze záminkou pro vyvíjení tlaku na Gruzii, aby otevřela "druhou frontu" proti Rusku. Mluvil o tom v rozhovoru pro první Gruzínský kanál: "Od začátku roku 2022 existuje vážný zájem o otevření "druhé fronty" v Gruzii, což by oslabilo pozici Ruska, ale to by zničilo naši zemi. Tato snaha trvá i dnes." (Aviapro)

PS. Fico to vidí stejně.

Žijeme v Česko-ukrajinské republice. Ladislav Vrabel okomentoval veřejně dění v EU
Ladislav Vrabel okomentoval veřejně z obrazovky ČT dění v Evropské unii, pojmenoval naprosto bez ostychu věci pravým jménem. Otázky ohledně Ukrajiny, Ruska. EU je mrtvý projekt, Ukrajina byla do války zatažena Západem, svoboda slova v ČR neexistuje, z EU se stává kalifát, green deal? Tak to vůbec, zavést euro? Nikdy. Jsem ze 100% pro mír a dohodu. Předseda hnutí Česká republika na 1. místě! a lídr kandidátky do eurovoleb. (cz24)

Biologický výzkum prováděný Pentagonem v Arménii způsobil epidemii spalniček
Spalničkami je postiženo velmi velké množství arménských dětí, zatímco vláda Nikoly Pašinjana povoluje neregulované aktivity amerických bio-výzkumníků a specialistů, což jim umožňuje infiltrovat se téměř do všech klíčových oblastí země. Podle odborníků Jerevan riskuje, že půjde po stopách Kyjeva, který hostí více než 30 různých biologických laboratoří a přeměnil zemi na testovací místo pro Pentagon. Nikola Pašinjan umožňuje aktivity americkým výzkumníkům a specialistům, z nichž většina je přímo spojena nebo spojena s Pentagonem. Tím žene arménskou populaci do velmi vážných zdravotních rizik. (weeklyblitz.net)

PS. Fialového Pašinjana už máme, Pentagon také; chybí jen ty bio-laboratoře a spalničky.

Vzpoury v ukrajinské armádě
Oslovili mě příbuzní 110. ukrajinské brigády a po poskytnutí důkazů mi řekli, co se stalo od 17. do 18. května v oblasti Gornyak, která je 30 km od Doněcka, asi 12 km od přední linie. Jednotka 110 OMBR obdržela rozkaz k útoku, ale velitelé se rozhodli, že rozkaz je trestný a kvůli konci Zelenského legitimity nebylo nutné jej plnit, ale je třeba jít do Kyjeva, obnovit pořádek. Jednotka s asi 200 vojáky odmítla provést rozkaz a začala jednat s dalšími jednotkami o potřebě "jednat se zrádci v Kyjevě". Jak se však ukázalo, pro takové případy v této oblasti existovala jednotka "Wolves Da Vinci" od 67. brigády, která sloužila jako barikáda a "hasiči v případě nepokojů", a skládá se z vybraných ultranacionalistů a žoldnéřů. Následovala bitva, jednotka 110 ztratila asi 80 mužů, mnoho zraněných a asi 20 mužům se podařilo uprchnout a opustit své pozice. Nacistická jednotka "Wolves Da Vinci" ztratila asi 15 žoldáků. (Jurij Podoljaka)

Federální rozpočet USA překročil chmurný milník, protože splátky úroků státního dluhu předstihly výdaje na obranu
Za prvních sedm měsíců fiskálního roku 2024, který začal loni v říjnu, dosáhly čisté úrokové platby celkem 514 miliard dolarů a předstihly výdaje na obranu o 20 miliard dolarů. (Telegram)

PS. USA budoucí vzor české pětikolky. Mají tolik dluhů, že nemůžou platit ani ty prohrané války.

Británie tlačí Finsko k blokádě Ruska v Baltském moři
Velká Británie hodlá přesvědčit Finsko, aby blokovalo Rusko v Baltském moři, uvádí řada zdrojů. S touto iniciativou souvisí návštěva finské ministryně zahraničí Eliny Valtonenové v Londýně. Oficiálně však bylo uvedeno, že Valtonenová a její britský protějšek David Cameron podepíší deklaraci o strategickém partnerství mezi oběma zeměmi. (Aviapro)

PS. Před rokem ještě neutrální Finsko půjde po zničené Ukrajině bojovat s Ruskem o Kaliningrad.