Loading...
 
(V keši)
Image

Chcete psát pravidelné blogy? Prosím, zaregistrujte se zde!
Obsahem blogu se rozumí texty, odkazy, obrázky a případně další součásti blogu přidané blogerem. Za obsah blogu nese bloger plnou odpovědnost. Viz pravidla publikace na našem webu.


Helena Hladilová
Zvídavá občanka a křesťanka 

helena.jpg
Narodila jsem se, vyrůstala a žiji v krajině, kde "Vysočina nabírá dech" jak pravil básník František Halas, který si Kunštátsko velmi oblíbil. Snad i to částečně způsobilo, že jsem opustila rodinnou stavařskou tradici a zběhla na humanitní studia. Vystudovala jsem italštinu a latinu na FF MU v Brně a zakotvila jako zaměstnanec outsourcingové firmy, který na vlastní kůži zakouší, co to znamená pracovat v globálním světě. Volné chvíle si ráda zpestřuji četbou Vergilia nebo Petrarky, kdy mne nepřestává fascinovat krása a myšlenky jejich pozoruhodných děl.

 Failed to execute "last_blog_posts" module

Missing dependencies

Pavel Letko
Úvahy nad věcmi veřejnými i vnitřními 

Pavel_Letko.jpg
Narozen v roce 1962 v Ústí nad Labem, od roku 1975 však žiji v Praze. V devadesátých letech minulého století jsem se stal spoluautorem dvou synů, mezi lety 1990 a 2004 podnikal v oblasti technického zařízení budov, a po ukončení podnikání pracuji dodnes v nemocnici jako technik v témže oboru. Od „Sarajevského atentátu“ do roku 2002 jsem byl členem ODS a od stejného roku zastupitelem za stranu Demokraté Jana Kasla. V minulosti jsem se věnoval plavání, orientačnímu běhu, paintballu a jiu-jitsu. V současné době se místo sportu houpu v křesle při sledování filmu, a když mohu jet tramvají, jdu raději pěšky. Když mohu jíst maso, jím raději zeleninu a místo alkoholu piji zelený čaj. Když mám čas a mohu se dívat na TV, raději se nekoukám a jdu do divadla. Místo cigaret foukám do didgerida. Prostě si užívám život.

 Failed to execute "last_blog_posts" module

Missing dependencies

Václav Umlauf
Glosující filosof

foto-autor
Nemyslím si, že mrtvé kilobity umí vyjádřit to nejdůležitější ze smyslu života. Ale mohou leccos zprostředkovat.Jsem životní pesimista, nebyl jsem zklamán. Stálo to více času a peněz, než jsem si na začátku myslel.Jsem schopen přít se hodiny o cokoliv, co je pro mne i pro druhé životně důležité. Politika, vývoj myšlení, církev, křesťanství a posvátno, symbolické projevy člověka, kultura. Pak nestíhám svou práci. Ale život je zajímavější, než povinné úkoly.

 Failed to execute "last_blog_posts" module

Missing dependencies

Kateřina Vojvodíková
Sloupky o hudbě, skladbě a díle

vojvodikova.jpg
Roku 2004 jsem absolvovala Janáčkovou konzervatoř v Ostravě v oboru hra na varhany, následovalo studium Pedagogiky a hudební výchovy pro středoškoláky na PdF v Olomouci, které jsem ukončila roku 2008. Krátce jsem vyučovala hudební výchovu na víceletém gymnáziu ve Frýdku, v letech 2007-2009 pedagogiku a didaktiku na Janáčkově konzervatoři a Gymnáziu v Ostravě a od roku 2001 dosud vyučuji na Základní umělecké škole duchovní hudby ve Frýdku-Místku hru na varhany, klavír a hudební nauku. Ve farnosti Místek vypomáhám jako varhaník. Kromě své práce mám ráda dobré knihy, dětský smích a mým oblíbeným místem, kam se ráda vracím je sv. Hostýn.

 Failed to execute "last_blog_posts" module

Missing dependencies

Rafal Marciniak
Kouzlo hudební anarchie 

rafal.jpg
Pocházím z Těšínského Slezska, už po prvním pohledu na mé jméno je jasné, že se mé kořeny odvíjejí od polské menšiny žijící na tomto území. Už pár let studuju v Brně psychologii a religionistiku, ovšem asi nejvíc energie vkládám do hudby - hraju v kapelách a podílím se na organizaci koncertů.

 Failed to execute "last_blog_posts" module

Missing dependenciesImage