Ano, Babiš je marketingovým hitem roku 2013 a to ještě neřekl poslední slovo. Můžeme mu jeho slova věřit? Můžeme Babišovi důvěřovat? No, to jistě ne. Vždyť tolikrát změnil to co řekl, přestože většinou raději neříká nic zavazujícího. Založil hnutí, ale do politiky nejde, „není politik“ říkal. Pak řekl, že je „jenom“ lídr, nikoliv politik a po volbách žádnou funkci zastávat nechce a nebude, ostatně „jeho“ hnutí také ne, skončí v opozici a „za čtyři roky uvidíme“. Dnes to vypadá, že by mohl dělat ministra financí, pak zase, že jde o vtip, za chvíli to myslí zcela vážně, pak zas ne.

S církevními restitucemi nesouhlasí, a pak je mu na setkání s občany položen dotaz ohledně pozemkové reformy a zákonů z roku 1919 a 1947 a s nimi souvisejícími církevními restitucemi a Babiš o tom neví vůbec nic. Ani jeho přítomný tým. Jenom se jim prý nezdají „ty úroky“. Takže je to spíše takové střílení od boku. Novinářům, politologům a dalším kibicům se také nelíbí, že hnutí Ano není ukotveno v pravolevém politickém uspořádání, kterému nás náš tatínek Klaus tolik let vyučoval, a pro které také byla vybojována nejedna stranicko-mocenská osudová bitva, na jejímž konci několik mocných přibylo a jiných trochu ubylo, vždy však neomylně vzrostl počet chudáků, které navštívil exekutor. Tak je to správné, tak to musí být, hlavně nechodit po třetích cestách sociálně!! tržních, které nakonec vždy vedou do levicového pekla. Tak pravil Klaus. Komu se to nelíbí, je bolševik. Máme svobodu a proto je navýsost důležité dohodnout se s kýmkoliv, jen ne s komunisty, které stabilně volí 10 až 15 procent voličů.

Jsme to my Češi ale dobrodruzi, že volíme takto nazdařbůh nečitelného Babiše. Tváří se jako pravičák, ale jeho nápady se zcela vymykají zdravému rozumu – takže musí být levicový až hrůza, to je jasné. Pravice chce daně snižovat, nebo alespoň nezvyšovat stejně jako Babiš. Jenže! On si chce posvítit na výběr daní, chce zrušit pravicové dojení státní kasy skrze akciové společnosti s anonymními akcionáři, chce elektronické tržiště pro veškeré státní nákupy, chce prostě odtrhnout pravicové podnikatele od vemena státního rozpočtu, chce zrušit cestovní kancelář pro peníze vyvedené z veřejných rozpočtů do daňových rájů. Prostě úplná pohroma pro echt pravicovou TOP asociální stranu a bratrstvo opravdu drzých strak. Jak se zdá, Babiš takové pravičáky nepotřebuje, má totiž pocit, že kradou i z jeho mísy.

Jenže Babiš není ani levičák. Pro ty je to jednoduché. Zvýšíme progresi, zavedeme větší kontrolu skrze hit ČSSD let devadesátých, tehdy ještě se Zemanem v čele, registrační pokladny a pak zvýšíme výdaje ještě o něco více než takto uvažované příjmy. Babiš však považuje každý výběr navíc skrze zvýšení daní jako neproduktivní, protože v lodi financí jsou díry tak veliké a četnost tak mohutná, že všechno stačí odtéct do žlabů našich opravdu drahých celostátních kmotrů a regionálních kmotříčků.

Babiš prostě ničemu nerozumí a netají se tím. Všechno se prý chce ale naučit. Půjde-li mu to v politice jako v podnikání, máme se na co těšit, a to i vzhledem k tomu, že ODS snad opravdu konečně končí a ČSSD bude mít velké starosti skrze klub s okopávači kotníků Haškem, Tejcem a spol. Jednota klubu je naprostou chimérou a každý soudný člověk to vidí - a bohužel ještě uvidí. Budoucnost je tedy v rukou nevyzpytatelného Babiše, ani on sám neví, jak mu bude chutnat moc. Možná však, že nakonec bude slovenský bača pro české ovce lepším pastýřem než rakouský kníže, italský hřebec Topol, blonďatá domina či kmotr Klaus. Naděje umírá poslední.