Hlavní výkop pochopitelně učinili nikoliv historikové, archiváři nebo vědci, ale Valentyn Nalyvajčenko, šéf nové ukrajinské tajné služby (SBU). Tento muž je v nové "demokratické" Ukrajině specialistou na minulost, hlavně tu nedávnou. Takže promovaný historik tajných věd sdělil občanům Západu několik skutečností, kterých se chtivě chopila česká média.

  • Stříleli jen a pouze členové policejního útvaru (Berkut)
  • Zatím jsme jich zadrželi 12, ale jistě to není konečné číslo
  • Za všechno zlé (a za Majdan zvláště) mohou Rusové a Janukovič, což platí trvale

Nyní se vraťme k našim starším článkům a ocitujme z nich opačná fakta. Začněme článkem Podivuhodná slepota amerického velvyslance na Ukrajině, který ovšem platí i pro česká média. Vážený pan John Herbst, bývalý americký velvyslanec na Ukrajině v letech 2003-6 nás ujistil, že na Ukrajině žádné antisemitské nálady nehrozí. Mezitím víme, že hrozí, ale zase víme, že nová a hrdinská vláda nebezpečné živly pacifikovala, takže je všechno v pořádku. Žádní neofašisté zde nejsou a pokud jsou, tak nejsou, nebo brzy nebudou. Tím se dostáváme ke druhé sérii článků.

O pacifikaci je článek Ukrajina se zbavuje nepohodlných svědků státního převratu. Viz portrét Alexandra Muzyčka, který má za sebou válku v Čečně. Zde podle vlastních slov zlikvidoval tři tanky a zabil spoustu Rusů, které asi i mučil. Židům vyhlásil smrt a EU neměl rád z principu. Hajlování bylo jeho běžný pozdrav. Tento muž byl zastřelen neznámými ozbrojenci. Všechny puče a revoluce se musí zbavit užitečných idiotů, kteří vraždami a terorem rozjeli revoluce, ale pak se stali příliš obtížnou zátěží. A k těmto lidem patřil na sto procent i šéf ozbrojené frakce neofašistického Pravého bloku. Nyní začala jiná fáze, tzv. "demokratické politiky" na Ukrajině. Koho zajímá, co to obnáší, ať si klikne na heslo "válka čtvrtého typu", nebo na vyšetřování nezávislých žurnalistů skryté pod klíčovým slovem "dirty wars". Na Ukrajině již nejde o teror a vládní puč, to je hotová a odbytá věc. Chystá se rabování země, připojení k EU a jiné velké podniky v řádu sta miliard euro či dolarů. Pučisté v rukavičkách již užitečné idioty typu Alexandra Muzyčka v žádném případě nepotřebují.

A tím se dostáváme k poslednímu důležitému článku Kdo střílel na Majdanu? Otazník je na místě, a dokonce stále větší. Na Majdanu zahynulo kolem sta lidí, včetně policistů. Bývalý šéf ukrajinského ministerstva vnitra Alexander Jakimenko tvrdí, že první výstřely vyšly z budovy Filharmonie, která byla pod kontrolou demonstrantů. Odtud prý také byli zabiti první policisté. Následně proběhla ze stejného místa palba na demonstranty, kteří ostřelované policisty napadli dole na náměstí. Po tomto prvním kole palby vyšlo z budovy asi 20 ozbrojených lidí, kteří se údajně rozdělili do dvou skupin. Tu jednu prý tajná policie ztratila z očí. Druhá skupina teroristů je ovšem eminentně zajímavá, protože ji sledovali také západní novináři. Usadila se v hotelu proti náměstí a zahájila palbu do demonstrantů. A tuto situaci sledoval v přímém přenosu zpravodaj BBC a další média. Videa jsme vám přidali na daný článek.

Pak je jasné, že dva šéfové ukrajinské KGB nepodávají stejnou historii. Jeden ještě je, druhý už není šéfem oficiální paměti národa. Podle bývalých informací bylo jasné, že police měla v prvních dnech za Janukovyče zákaz střílet ostrými. Proto byli mrtví hlavně na jejich straně, protože "revolucionáři" zbraně používali bez zábran a beztrestně. Pak se možná situace změnila a vyšel nový rozkaz. Anebo museli zemřít teroristé jako "Šaška Biely", kteří asi na Majdanu stříleli, a možná že i policisté. V každém případě naše série jasně usvědčuje z fabrikace historie současného šéfa "demokratické" ukrajinské KGB. Jeho snaha svalit vše na Rusy, Berkut a Janukovyče vypadá na pozadí celé série našich článků o Ukrajině hodně podezřele. A klik na heslo "Ukrajina" rozkryje i hru ekonomických zájmů, které pravděpodobně tvoří hlavní důvod manipulace důvodů a okolností zdejšího puče.