Nejdůležitější letošní demonstrace proti posilování vojenské přítomnosti armád NATO na Východě Evropy v Praze na Václavském náměstí – 25.6.2016 od 11:55hod u sochy sv. Václava.

Ivan David wrote:
Nemůžeme být na straně vítězů, protože prohrají všichni. Dělení na pravici a levici ustoupilo do pozadí, jde o přežití. Válka je zločin už ve stádiu přípravy. Kdo žene lidi na jatka, má být zastřelen za úsvitu.


8. července 2016 se na sumitu ve Varšavě rozhodne o rozmístění dalších tisíců vojáků NATO, včetně českých, poblíž ruských hranic. Rusko nepochybně odpoví podobným způsobem a nebezpečná spirála nové "studené války" se dá do pohybu. Češi, stejně jako další Evropané, však potřebují především s Ruskem spolupracovat. Války prospívají jen zbrojařským koncernům, ne lidem.

Protestovat budeme také proti šíření protiruské hysterie v médiích a na středních školách, za nimiž stojí "Člověk v tísni" a různé "think-tanky", financované částečně ze zahraničí. Sestavování seznamů domnělých "prokremelských agentů či webů" považujeme za ohrožení svobodné a demokratické společnosti.

Lenka Procházková wrote:
Rusové si žádnou cizí válku vnutit nedají. Nejsou volové, ale normální lidi jako ty a jako já. Dejme šanci míru a přijďme 25. 6. na Václavák!


K účastníkům promluví řada významných osobností, například:
Lenka Procházková spisovatelka a chartistka
JUDr. Ján Čarnogurský bývalý místopředseda vlády
MUDr. Ivan David šéfredaktor "Nové Republiky" a zároveň bývalý ministr zdravotnictví
JUDr. Vojtěch Filip, místopředseda parlamentu a předseda KSČM.
Jan Petránek, legenda české žurnalistiky a čerstvý nositel Krameriovy ceny za nezávislou žurnalistiku.
Telefonicky se spojíme se Zdeňkem Troškou

Facebook ZDE