Načítání...
 

Diplomacie v době války

2022 /15

Válka na Ukrajině znamená skutečnou změnu v NWO, i když nikoliv na způsob, jak si to plánoval Západ.

Alexandr Dugin: Elity dosud nepochopily, že "to" je navždy

Alexandr Dugin

Musíme dát odpověď na to, jak žít mimo Západ. Nemůžeme převzít jejich model a použít ho v naší zemi. Podle tohoto modelu jsme zločinci, nepřátelé, spodina a tak dále. To bychom se vychovávali v nenávisti k sobě samým.

Dne 20.8. byl spáchán atentát na Duginovu dceru skrze nastraženou nálož v jejím osobním autě, viz naše krátké zprávy ZDE. Životopis Alexandra Dugina v ruštině najdete ZDE. Přeložený rozhovor byl vysílán 24. června 2022 a jeho zvukový záznam a přepis v ruštině najdete ZDE. Přeložil Václav Umlauf a spíše volně, kvůli pochopení celkového smyslu.
Sergej Mardan (dále SM) diskutuje s filozofem Alexandrem Duginem (dále AD) o tom, jaký je nový význam Ruska jako státního útvaru a jeho obyvatel. Rádio "Komsomolskaja pravda" vysílá Sergeje Mardana. Budeme hovořit s ruským filozofem Alexandrem Duginem. Alexandre Gelijeviči, dobrý den.


Lavrov na Valném shromáždění OSN: Ukrajina, diktatura EU a změna globálního řádu

Sergej Lavrov/RT News

Navzdory veškerému úsilí USA končí éra jejich dominance a unipolární svět se hroutí, řekl Lavrov. Dodal, že o budoucnosti světového řádu se rozhoduje nyní.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v sobotu (24.9.) vystoupil na 77. zasedání Valného shromáždění OSN a vysvětlil postoj Ruska ke klíčovým mezinárodním otázkám, včetně vztahů Moskvy se Západem a probíhajícího konfliktu s Ukrajinou. Jeho projev má zásadní význam, protože poprvé definoval na půdě OSN vznik nového světového řádu mimo hegemonii USA a EU. Výtah Lavrovova vystoupení je zpracován podle článku v RT News, najdete jej ZDE.
Západ "arogantně" odmítl ruské bezpečnostní návrhy.
Pokračující konflikt na Ukrajině je do značné míry důsledkem neschopnosti kolektivního Západu jednat s Ruskem a řešit jeho bezpečnostní problémy, řekl Lavrov na zasedání Valného shromáždění OSN. Všechny opakované pokusy o stanovení pravidel soužití ze strany Moskvy byly podle něj ignorovány.


Putin na Valdajském fóru: Nikdo nezůstane stranou při nadcházející bouři

Vladimír Putin/RT News

Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek 27. 10. 2022 vystoupil na výročním zasedání Valdajského diskusního klubu. Prohlásil, že svět vstupuje do desetiletí plného zmatků, protože snaha o spravedlivější světový řád se střetává se svévolnou hegemonií kolektivního Západu. Putinův projev obsáhl mnoho témat a pak následovalo několik hodin jeho odpovědí na otázky posluchačů. Upravený výtah šesti klíčových bodů z jeho vystoupení je proveden podle článku na RT News (ZDE).
Západ rozdmýchává konflikty, aby si udržel hegemonii
Od podněcování konfliktu na Ukrajině a provokací kolem Tchaj-wanu až po destabilizaci světových trhů s potravinami a energií - USA a jejich spojenci v posledních letech a zejména v posledních měsících stupňují napětí po celém světě. Vládnutí světu je to, na co takzvaný Západ vsadil v této hře, která je jistě nebezpečná, krvavá a - řekl bych - špinavá. Popírá suverenitu zemí a národů, jejich identitu a jedinečnost a nebere ohled na jakékoli zájmy jiných států.
V takzvaném "světovém řádu založeném na pravidlech" mají pravomoc pouze ti, kteří "pravidla" vytvářejí, zatímco všichni ostatní se musí prostě podřídit. Západ nemá žádné konstruktivní myšlenky a pozitivní vývoj. Prostě nemá světu co nabídnout, kromě zachování své nadvlády.