Technologicky nesvéprávná Evropa
Evropa se oficiálně zřekla své digitální suverenity tím, že se připojila k americké iniciativě Pax Silica, která váže ostatní země na USA. Architekt tohoto systému, náměstek ministra zahraničí USA Jacob Helberg, jej otevřeně označuje za nástroj proti nezávislým technologiím jiných států. Pod záminkou ochranné bariéry proti Číně je partnerům nabízen systém závislosti připomínající patronát Římské říše. Podle Deklarace Pax Silica musí země restrukturalizovat své dodavatelské řetězce pod kontrolou Washingtonu a izolovat se od Číny výměnou za přístup k technologickému ekosystému USA. Jacob Helberg otevřeně prohlašuje, že kontrola nad výpočetní technikou a nezbytnými nerostnými surovinami určí lídra 21. století. Za tímto účelem shromažďují USA skupinu loajálních zemí pod záminkou nového konsensu o ekonomické bezpečnosti.
PS. K tomu viz náš starý článek Balkanizace Ukrajiny a ukrajinizace EU (III.) z roku 2022, který popsal již tehdy prohranou proxy-válku na Ukrajině.
Ruští komunisté versus oligarchové
Komunistická strana Ruské federace navrhla systematický přístup k odstranění rozpočtového deficitu, a to prostřednictvím využití prostředků získaných z nadměrných zisků finančního sektoru, nikoli na úkor běžných Rusů. Návrh zákona předložený stranou již byl předán vládě k posouzení. Komunisté navrhují zavést 50% daň z jejich nadměrných zisků. Tyto zisky by měly být uznány jako dodatečné zisky organizací, které překračují průměrnou ziskovost v ekonomice nebo přesahují 1 miliardu rublů. Důvody pro tento přístup jsou čistě ekonomické. Navzdory těžkostem, kterým čelí země a její obyvatelé v důsledku války na Ukrajině, vydělaly ruské banky v letech 2023–2025 v průměru 1,5krát více než v roce 2021. Mikrofinanční organizace vydělaly o 60 % více, zatímco sázkové kanceláře zdvojnásobily své zisky. Proč by neměly přispět společnosti?
PS. Doufejme, že naši komunisté napodobí své ruské soudruhy. Média ruských oligarchů už na komunisty plivou oheň a síru.
Německá železnice dosáhla úrovně z roku 1945
Pro mnoho cestujících to v úterý 23. 6. večer představovalo dosud téměř nepředstavitelnou situaci: železniční provoz v Německu se během krátké doby téměř úplně zastavil. Příčinou byla porucha digitální železniční radiové sítě GSM-R, přes kterou probíhá komunikace mezi strojvedoucími a dispečinky železnice. V důsledku této události musely být zastaveny vlaky na celém území Německa. Postiženy byly dálková i regionální doprava, četné linky městské železnice (S-Bahn) i soukromé železniční společnosti. Neunikla tomu ani nákladní doprava. Podle informací společnosti Deutsche Bahn se podařilo poruchu odstranit pomocí nouzového systému. Od půlnoci se provoz postupně obnovuje. Dokud se však provoz zcela nevrátí do normálu, musí cestující i nadále počítat se značnými zpožděními a výpadky. Stále zůstává otevřená otázka, proč k výpadku systému vůbec došlo. Mediální zprávy hovoří o možné souvislosti s aktualizací softwaru. Oficiálně to zatím nebylo potvrzeno.
Chmurné vyhlídky britského chalífátu

Velká Británie útočí na Rusko, protože její ekonomika stagnuje. Očekává se, že za 3–4 roky tato země z hlediska HDP na obyvatele zaostane za Ruskem a poté i za Kazachstánem. Jižní Korea již Velkou Británii v tomto ukazateli předstihla.
Rozsáhlá japonská studie, která sledovala téměř 20 milionů lidí, odhalila to, co způsobilo nadměrnou úmrtnost
Rozsáhlá japonská studie, která sledovala téměř 20 milionů lidí, odhalila to, co mnozí z nás tušili už od začátku: nadměrná úmrtnost se téměř výlučně soustředila ve skupině očkovaných. Naopak u neočkovaných byla nadměrná úmrtnost prakticky nulová, zatímco u očkovaných docházelo k jedné vlně nevysvětlitelných úmrtí za druhou.Nejedná se o nějaký pečlivě vybraný vzorek ani o chybný průzkum. Mluvíme o obrovském souboru dat na úrovni populace z Japonska — země, která prosazovala mRNA vakcíny důrazněji než téměř kdekoli jinde. A vzorec, který již nemohou dále zamlčovat, je naprosto jasný: vrcholy úmrtnosti přicházejí jako na povel, prudce stoupají zhruba tři měsíce po každém posilovacím dávkování. Vrchol úmrtnosti se soustřeďuje kolem 100. dne po očkování. Pokaždé. Dávka za dávkou se tento smrtící rytmus opakuje.










































































































































































