Načítání...
 

Ukrajina před výbuchem

2018 / 6

Série článků o Ukrajině je věnovaná rizikovému stavu jaderných elektráren. Ukrajina stojí před reálným výbuchem, ale jaderným.

Kronika příští jaderné katastrofy na Ukrajině

Stanislav Blaha

Státní regulátoři mají svázané ruce a ucpaná ústa, hlídací psi demokracie byli puštěni ze řetězu. Proto pilně testují ruské sportovce na doping. Ale mezitím tikají hodiny posledního soudu v jaderných reaktorech Ukrajiny.


Státní regulátoři mají svázané ruce a ucpaná ústa, hlídací psi demokracie byli puštěni ze řetězu. Proto pilně testují ruské sportovce na doping. Ale mezitím tikají hodiny posledního soudu v jaderných reaktorech Ukrajiny.

Havarijní stav ukrajinské jaderné energetiky

Občanská válka, oligarchy vydrancovaná ekonomika, zbídačení občané, stát v nesplatitelných dluzích - to je dnešní Ukrajina. Kde v ní chcete vzít peníze na údržbu a modernizaci zastaralých ukrajinských elektráren?

Většina bloků v ukrajinských jaderných elektrárnách je na pokraji své životnosti. Peníze na opravy a modernizaci, natož na výstavbu nových JE nejsou. Ukrajina jako stát je technicky v platební neschopnosti, totéž platí o státním podniku Energoatom. Prodlužování životnosti tak bude pouze formální záležitost a počet havárií dále poroste. Můžeme čekat nový Černobyl. Když se hlavním motivy celé země stane nenávist k Rusku a báchorky z kozáckého baroka, vede to k diletantismu a v konečném důsledku to může vést i k jaderným katastrofám. Současná situace zatím vyhovuje jak americkým obchodníkům, tak jejich kyjevským loutkám. To se jen tak nezmění a občané Ukrainy a EU to všechno zaplatí. V tuto chvíli jsou na Ukrajině v provozu čtyři jaderné elektrárny s celkem 15 energetickými bloky:
  • Chmelnická JE (2 bloky)
  • Rovenská JE (4 bloky)
  • Jihoukrajinská JE (3 bloky)
  • Záporožská JE (6 bloků)
Občanská válka na Ukrajině ještě neskončila a rizika z blízké tzv. "zóny ATO" jsou stále reálná. Dokumentuje to událost z 15. 5. 2014 v Záporožské JE. Policie v Energohradu nepustila bojovníky Pravého sektoru k jaderné elektrárně. Ti se tam dožadovali vstupu, aby "předešli provokaci separatistů". Někdo jim řekl, že v jaderné elektrárně nahrazují ukrajinské vlajky ruskými a že se ji chystá napadnout ruská armáda. Nepustili je tam kvůli tomu, že byli ozbrojeni, viz (tento ukrajinský web). Ideální jistě bude, aby tito fašističtí vlastenci usedli za řídící pult přímo do velínu. Policie zřejmě zapomněla sdělit, že nebyli ozbrojeni dostatečně, aby se domohli vstupu. Příště budou mít těžké zbraně amerického původu, tak to snad půjde lépe a rychleji.


Kronika příští jaderné katastrofy na Ukrajině (II.)

Stanislav Blaha

Spojené státy dodávají palivo do rizikových jaderných elektráren. V případě havárie to odnese celá Evropa. Tomu se říká dobrý kšeft.

Vraťme se k původnímu článku pod názvem Kronika příští jaderné katastrofy na Ukrajině. Dopišme jeho pokračování dříve, než k oné ohlášené události dojde. Státní regulátoři mají svázané ruce a ucpaná ústa, zatímco západní hlídací psi demokracie byli puštěni ze řetězu. Proto se testují vzorky ruských sportovců na doping, zatímco tiše tikají hodiny posledního soudu v jaderných reaktorech Ukrajiny. Podívejme se na malý přehled havárií a mimořádných situací na ukrajinských elektrárnách za posledních několik měsíců:

Říjen 2017

3. blok Rovenské JE se neplánovaně odpojil dvakrát v průběhu tří dnů. Neznáme ani oficiální důvod, natož neoficiální. Nezapomeňme, že Ukrajina patří po nepřiznaném. ale reálném bankrotu na seznam tzv. "darebáckých států". Jenže Ukrajina má jaderné reaktory, což je přímo EU-problém. Spojené státy dodávají palivo do rizikových jaderných elektráren. V případě havárie to odnese celá Evropa. Tomu se říká dobrý kšeft.

Prosinec 2017

Na Záporožské JE spustili 28. 12. zkušební provoz zařízení na zpracování jaderných odpadů. Zahájení plného provozu je naplánováno již na rok 2018. Do konce roku je také naplánováno ukončení stavby na zpracování tekutého jaderného odpadu v Černobylu. Ukrajina za peníze NATO likviduje skládku jaderného odpadu pod Žitomirem. (ZDE). Hezké zprávy, málem by mohly jít do českého zmanipulovaného mainstreamu.

Černý leden 2018

Dne 3. 1. byl kvůli poruše bezpečnostními systémy odpojen 2. blok Chmelnické JE. Provoz bloku byl obnoven 8. ledna. (ZDE). Informace žádné.Vražda Zacharčenka v Doněcku: Nenávist poražených fašistů a mlčení západních demokratů

Václav Umlauf

Pokud se nějaká vláda v Evropě rozhodne za aktivní podpory globálních korporací, tichého mlčení EU a aktivní podpory NATO systematicky vraždit etnickou skupinu na svém území, pak jsme se opravdu dostali na cestu, odkud není návratu. A řetěz vražd v Doněcku a nezávislých novinářů na Ukrajině to jen potvrzuje.


Hlavní představitel Doněcké lidové republiky Alexandr Zacharčenko byl zabit 31. srpna v důsledku exploze v restauraci Separ, která se nachází nedaleko hlavního sídla Doněcké správy. Rovněž zemřel jeden z jeho tělesných strážců. Zraněno bylo dalších 11 lidí. Nálož byla nastražena asi o den dříve. Trhavina vybuchla, když vstupovali do restaurace. Osobní tělesný strážce vstupoval jako první a zemřel na místě. Jako druhý šel Alexandr Zacharčenko. Podezření na pachatele zcela pochopitelně padá na prvním místě na ukrajinské tajné služby. Zacharčenko byl slušný člověk, voják a politik. Pořadí je důležité a každý v Doněcku to věděl. Jeho zavraždění završuje etapu legendárních vojenských velitelů Doněcka, kteří se vítězně zapsali do historie Ukrajiny. Připomeňme zavražděnou trojici v tom pořadí, jak hlavní představitel Doněcka mluvil na pohřbech slavných velitelů Novoruska zavražděných před ním. Nejprve dne 8. února 2017 s velkou pravděpodobností SBU zavraždila Arsena Pavlova alias Motorolu.