Hlavní představitel Doněcké lidové republiky Alexandr Zacharčenko byl zabit 31. srpna v důsledku exploze v restauraci Separ, která se nachází nedaleko hlavního sídla Doněcké správy. Rovněž zemřel jeden z jeho tělesných strážců. Zraněno bylo dalších 11 lidí. Nálož byla nastražena asi o den dříve. Trhavina vybuchla, když vstupovali do restaurace. Osobní tělesný strážce vstupoval jako první a zemřel na místě. Jako druhý šel Alexandr Zacharčenko. Podezření na pachatele zcela pochopitelně padá na prvním místě na ukrajinské tajné služby. Zacharčenko byl slušný člověk, voják a politik. Pořadí je důležité a každý v Doněcku to věděl. Jeho zavraždění završuje etapu legendárních vojenských velitelů Doněcka, kteří se vítězně zapsali do historie Ukrajiny. Připomeňme zavražděnou trojici v tom pořadí, jak hlavní představitel Doněcka mluvil na pohřbech slavných velitelů Novoruska zavražděných před ním. Nejprve dne 8. února 2017 s velkou pravděpodobností SBU zavraždila Arsena Pavlova alias Motorolu.


Ukrajina po intervenci Západu a podpoře gruzínských ostřelovačů na Majdanu začala vraždit civilisty v městech s většinou ruského obyvatelstva. Jako první byli zaživa upáleni lidé v Domě odborů v Oděse. Viz náš článek (Po masakru v Oděse již není cesty zpět) psaný hned po této katastrofě, která se odehrála 2. května 2014. Případ nikdy nebyl vyšetřen a fašističtí viníci, jejichž obličeje jsou známy z videí, nikdy nebyli potrestáni. A jeden z hlavních vrahů, který je natočený na videu, jak střílí do hořících lidí v Domě odborů, v klidu zemřel doma v posteli (Oděský vrah "setník Mikola" zemřel na zápal plic). Jenže horníci na Donbase nejsou ovce a určitě ne ti, kteří měli za sebou mnoho let služby v Rudé armádě. Povstání vedli místní lidé za podpory Ruska, které se nemohlo nečinně dívat na to, jak fašistické bojůvky milicí jako jsou Pravý sektor, Azov, Dněpr a další, vraždí civilní obyvatele hned za jejich hranicemi. Vraždění začali ukrajinští fašisté a oligarchové a také v něm pokračovali až do své vojenské porážky ukončené Minskými dohodami, které nikdy nehodlali dodržovat. K tomu viz článek Fašistická propaganda v přímém přenosu. A jejich zdejší figurky jako je Saakašvili, bývalý gruzínský premiér a dnes mezinárodně hledaný zločinec, jsou pro USA stejně zbytní jako poražení islámští teroristé v Sýrii. Podívejte se, co říká Zacharčenko o zavraždění dalšího legendárního velitele Doněcka jménem Michail Tolstych alias Givi.


Nyní je na řadě řeč nad zavražděným velitelem a asi jedním z posledních legendárních velitelů Doněcka. Řada těch velitelů, kteří byli zavražděni před Zacharčenkem, je už dlouhá dost. A nejšpinavější vraždy nejsou ty, které provedla ukrajinská tajná služba, ale gangsteři pod některými zkorumpovanými politiky přímo v Novorusku. Připomeňme lidi, jako byl bývalý šéf Luhanska Igor Plotnický, který z obavy před zastřelením už po místním převratu utekl do Ruska. A záhadnou vraždu velitele brigády „Přízrak“ jménem Alexej Mozgovoj, kterou možná nařídil sám Plotnický. Za stejně záhadných okolností byl zavražděn kozácký velitel Pavel Dremov alias Baťa, který otevřeně vystupoval proti Plotnickému (RIP Pavel Dremov: Lépe je zemřít jako svobodný, než žít jako otrok).

Doufám, že jste si všimli jednoho důležitého faktu. Drtivá většina odkazů na videa ukazující hajlování a činnost fašistů na Ukrajině už není dostupná na korporátních západních médiích. K tomu viz článek Ukrajinský neofašismus podporovaný z USA a EU. Pokud se nějaká vláda v Evropě rozhodne za aktivní podpory globálních korporací, tichého mlčení EU a aktivní podpory NATO systematicky vraždit etnickou skupinu na svém území, pak jsme se opravdu dostali na cestu, odkud není návratu. K tomu článek Česko v OSN aneb Proč nám nevadí fašismus. A řetěz vražd v Doněcku a nezávislých novinářů přímo na Ukrajině to jen potvrzuje. Viz článek Takový obyčejný vraždící EU-fašismus. Ve 30. letech odcházeli interbrigadisté bojovat proti Frankovu fašistickému režimu do Španělska, protože věděli, že v Madridu se bojuje i za Prahu. A také to tak bylo, jenže o deset let později. Všichni legendární velitelé, kteří byli zavražděni v Doněcku, bojovali i za nás.
R. I. P.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 350 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!