Loading...
 

Zprávy_jednou_větou

Položky 7276

ID Cislo Nadpis Text Kategorie
8159 V USA zrušili síťovou neutralitu. Volný internet je v ohrožení

V USA zrušili síťovou neutralitu. Volný internet je v ohrožení
Nepomohlo ani varování předních technologických osobností a spolutvůrců prapůvodní sítě internet, že zrušení tzv. síťové neutrality může nebezpečně zdeformovat fungování internetu. V USA si přesto zrušení síťové neutrality odhlasovali a tím otevřeli cestu k filtraci internetového obsahu. (Živě.cz)

8158 Kameny proti gumovým projektilům. Argentinci demonstrovali kvůli důchodové reformě

Kameny proti gumovým projektilům. Argentinci demonstrovali kvůli důchodové reformě
Demonstranti chtěli přerušit jednání zákonodárců o reformě důchodů. Zákon je součástí série reforem vlády prezidenta Mauricia Macriho, který slíbil snížit vysoké výdaje státu. (Seznam.cz)

8157 Zakázaná reklama na hazard na ČT1 radě nevadí

Zakázaná reklama na hazard na ČT1 radě nevadí
Nejenže jsou tak řádní plátci koncesionářského poplatku obtěžováni reklamou, ale především miliony diváků mohou každý den sledovat, jak velká a důležitá veřejnoprávní instituce explicitně porušuje zákon. (Kverulant.org)

8156 Student práv upozorňuje na obrovské pochybení u voleb. Až čtvrt milionu hlasů bylo neplatných, říká

Student práv upozorňuje na obrovské pochybení u voleb. Až čtvrt milionu hlasů bylo neplatných, říká
Na potenciálně obrovské pochybení při sčítání volebních lístků upozorňuje 21letý student práv Lukáš Blažej. Řadový člen Pirátské strany tvrdí, že sérií nedbalostí a chyb můžou ve sněmovně neprávem sedět desítky lidí. Vlastním zkoumáním totiž přišel na to, že komise mj. neobracely volební lístky. A podobných kiksů prý bylo víc, nejspíš po celé republice. (Reflex.cz)

8155 Libor Dvořák: Putin opět mluvil k lidu

Libor Dvořák: Putin opět mluvil k lidu
Jasným startem volební kampaně před březnovými prezidentskými volbami byla dnešní bilanční tisková konference šéfa Kremlu Vladimira Putina v Moskvě. (Český rozhlas)

8154 Slova, slova, slova. Gorbačov byl ujišťován, že se NATO nerozšíří na východ

Slova, slova, slova. Gorbačov byl ujišťován, že se NATO nerozšíří na východ
Nově odtajněné dokumenty ukazují, jak západní státníci bývalému prezidentovi Sovětského svazu Michailovi Gorbačovovi v letech 1990 a 1991 slibovali, že se členskými státy NATO nestanou státy bývalého východního bloku. Sliby však dlouho nevydržely. (National Interest via Echo24)

8153 Největší soupeř? 'Zeman,' shoduje se většina kandidátů na prezidenta

Největší soupeř? ‘Zeman,’ shoduje se většina kandidátů na prezidenta
Zároveň se proti Zemanovi soupeři vymezují i pro možnou podporu v druhém kole volby. Většina z nich je rozhodnuta, že pokud sami neuspějí, podpoří v druhém kole kohokoliv proti Zemanovi. (iRozhlas)

8152 Šéfredaktoři píší řediteli ČRo v kauze Janka Kroupy

Šéfredaktoři píší řediteli ČRo v kauze Janka Kroupy
Na obranu reportéra Českého rozhlasu se vyjádřilo několik významných šéfredaktorů českých médií. (Mediaguru)

8151 Vědci zjistili, proč se ti zdá, že na internetu jsou samí idioti

Vědci zjistili, proč se ti zdá, že na internetu jsou samí idioti
Když svého oponenta nevidíme, máme sklony hodnotit jeho intelekt mnohem hůře než během osobního rozhovoru. Ke všemu ještě ti, kdo vedou spor, nemají dostatek informací, které lidi obvykle získávají neverbální komunikací, aby bylo možné dobře pochopit, co měl protějšek na mysli. (Sputnik)

8150 Pôsobenie Sorosovej OSF zablokoval už aj Pakistan. Rusko jej zrušilo webstránku a zaradilo ju medzi nežiaduce organizácie

Pôsobenie Sorosovej OSF zablokoval už aj Pakistan. Rusko jej zrušilo webstránku a zaradilo ju medzi nežiaduce organizácie
V stredu došlo vo svete k ďalšiemu posunu smerom k obmedzeniu vplyvu a činnosti Sorosových a celkovo západných mimovládnych organizácií. Okrem toho, že Rusko zablokovalo webové stránky 11 mimovládok a organizácií, medzi ktorými bola aj Sorosova OSF, celkové pôsobenie Sorosovej mimovládky OSF na svojom území zablokoval aj Pakistan. (Hlavné správy)

8149 All you need is sklad

All you need is sklad
Reportáž z pohraničí, kde rostou nová města složená z hal, kde se uchovává zboží pro naše bohatší a lépe organizované sousedy... Na jedné straně se bojíme pár stovek uprchlíků, na druhé si necháme vyrůst halová města bez ohledu na to, co udělají se svým okolím. (Deník Referendum)

8148 Největší dopravní zácpa na světě? D1 se s tímhle nedá srovnat

Největší dopravní zácpa na světě? D1 se s tímhle nedá srovnat
Rozčilují vás dopravní zácpy cestou do práce? Zuříte, když stojíte na dálnici D1 a moderátor v rádiu právě oznamuje, že kolona dosahuje délky několika kilometrů? Po dnešku už možná nebudete. V některých zemích jsou totiž zácpy tak masivní, že si je u nás vůbec nedokážeme představit. (Autoroad.cz)

8147 Neřešíš šumy? Okamura tě vypne!

Neřešíš šumy? Okamura tě vypne!
S Janem Křečkem, analytikem Centra mediálních studií FSV UK, o vyváženosti, analýzách a kritice veřejnoprávních médií. (A2larm)

8146 Půl století lhaní, osmnáctiletý spor a jedenáctileté přetahování o několik slov

Půl století lhaní, osmnáctiletý spor a jedenáctileté přetahování o několik slov
Tabákové firmy stálo vědomé lhaní s dopadem na lidské zdraví a životy přes 200 miliard (opravdu miliard) US dolarů, zveřejnění vlastních tajných dokumentů a další. (Blog Evy Králíkové na Aktuálně.cz)

8145 Informace a dezinformace o lithiu

Informace a dezinformace o lithiu
Bývalý ministr za ČSSD potvrdil, že aféra lithium má nějaký reálný základ. (Final Word)

8144 Česká televize včera vysílala film, který vytvořili a hrají v něm členové proruské propagandistické skupiny!

Česká televize včera vysílala film, který vytvořili a hrají v něm členové proruské propagandistické skupiny!
Na otázku, kterou jsme položili jednomu z autorů mapy, zda už připravují infografiku finančních toků z Kremlu, jsme dosud odpověď nedostali. (Outsidermedia)

8143 Havlová, Křetínský nebo Sekyra. Kdo prezidentským kandidátům platí kampaň?

Havlová, Křetínský nebo Sekyra. Kdo prezidentským kandidátům platí kampaň?
Nejvíce peněz do kampaně zatím investoval bývalý šéf Akademie věd Jiří Drahoš, a to téměř 16 milionů korun. Na transparentním účtu má nejčastěji položky za reklamu, přes 180 tisíc korun zaplatil ale třeba za analýzu sociálních sítí. Na darech se mu podařilo vybrat přes 29 milionů korun. Mezi jeho největší sponzory patří zakladatel společnosti Jablotron Dalibor Dědek, nadace BLÍŽKSOBĚ nebo miliardář Luděk Sekyra. (iRozhlas)

8142 Jan Jirák: Novinářů ubývá. Nejsou potřeba

Jan Jirák: Novinářů ubývá. Nejsou potřeba
Jak se zredukovaly redakce? „Ta čísla zatím nejsou přesná. Ale vývoj v posledních zhruba 10 letech se pohybuje spíš v desítkách procent než procentech. Není to úplně vyvážené. Zdá se, že největší problém nastal v kategorii zahraničních zpravodajů. Těch ubylo dramaticky. Zvlášť těch stálých. To je drahá věc.“ (Český rozhlas)

8141 Eurostat vydal aktuální údaje o materiální a sociální deprivaci

Eurostat vydal aktuální údaje o materiální a sociální deprivaci
V minulém roce trpělo 16 % obyvatel EU, tedy 75 milionů lidí materiální a sociální deprivací, oznámil Evropský statistický úřad. To znamená, že si nemohli dovolit nejméně pět položek z 13bodového seznamu... (!argument)

8140 Chris Froome není jediný. S dopingem se zapletla celá řada cyklistických es

Chris Froome není jediný. S dopingem se zapletla celá řada cyklistických es
Září 2017 - Britský šampion Chris Froome neprošel během Vuelty dopingovou zkouškou. Čtyřnásobný vítěz Tour překročil povolený limit léku na astma, který se zvláštním povolením smí užívat, a o triumf může přijít. (iRozhlas)

8139 Ministerstvo vnitra a CTHH ideologicky školily týmy protizemanovských prezidentských kandidátů, lidé od Miloše Zemana, Petra Hanniga a Jiřího Hynka takové praktiky odmítli

Ministerstvo vnitra a CTHH ideologicky školily týmy protizemanovských prezidentských kandidátů, lidé od Miloše Zemana, Petra Hanniga a Jiřího Hynka takové praktiky odmítli
Bakalovy servery zachvátila panika, že jsme odhalili Sorosovy bankovní aktivity v Praze! Příznivci alternativy jsou prý jen důchodci a mladí lidé poražení globalizací! (Aeronet.cz)

8138 Hranice práce

Hranice práce
Novinářka Saša Uhlová se v oceňovaném dokumentu (Jihlava 2017 – Hlavní cena a Cena diváků) noří do labyrintu nízkopříjmových zaměstnání a přináší zprávu o hranicích, které práce má. Jak ta špatně placená, tak její vlastní. Režie A. Rychlíková. (Česká televize)

8137 Piráti uspěli. Protlačili ve Sněmovně vznik komise ke kauze OKD

Piráti uspěli. Protlačili ve Sněmovně vznik komise ke kauze OKD
Poslanci na návrh Pirátů v úterý odhlasovali vznik vyšetřovací komise ke kauze OKD. Jejím předsedou by měl být Lukáš Černohorský (Piráti). Hlasování předcházela bouřlivá debata a kritika na adresu ČSSD. Pro vznik komise hlasovali poslanci lidovců, SPD, ČSSD nebo KSČM, proti jejímu zřízení se naopak vyjádřil předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. Vyšetřování by podle něj mělo být na soudech. (Novinky)

8136 Dezinformace. Co pro vás znamenají lži?

Dezinformace. Co pro vás znamenají lži?
Špičková práce profesionálních dezinformátorů nové světové války. (Aktuálně.cz)

8135 Mladý Rus popisuje práci v neslavné farmě trollů

Mladý Rus popisuje práci v neslavné farmě trollů
Vitalij Bespalov (26) je původním povoláním novinář. Čtyři měsíce pracoval v Internet Research Agency, která se proslavila jako jedna z takzvaných ruských farem trollů. Jejich úkolem je vytvářet v kyberprostoru obraz světa, který odpovídá geopolitickým cílům Ruska. (Manipulátoři.cz)