Loading...
 

Zprávy_jednou_větou

Položky 8139

ID Cislo Nadpis Text Kategorie
9030 KOMENTÁŘ: Lepšolidi v uplynulém týdnu – Václav Klaus ml.

KOMENTÁŘ: Lepšolidi v uplynulém týdnu – Václav Klaus ml.
Definice „lepšolidí“ je složitá. Sami sebe považují za vzdělané, i když realita často není tak růžová. Oni naopak lidi jiných názorů nepovažují za lidi jiných názorů, ale za nevzdělance, hlupáky, burany, měšťáky, konzervativní fosilie minulého století, kteří by už neměli v 21. století tady zaclánět, nácky a bolševiky, sluhy kapitálu neekologických firem a zejména za tohle všechno dohromady. (Novinky)

9029 Šimon Pánek, aneb jak se z rozcuchaného idealisty stal manažer dobra

Šimon Pánek, aneb jak se z rozcuchaného idealisty stal manažer dobra
Pořád o nás panuje představa, že jsme ti lidé ve vytahaných šedivých svetrech a sandálech, kteří volají: Já dělám dobro, přidejte mi na to! Takoví ti Mirkové Dušínové, kteří pomáhají, protože nic jiného neumí. Taková představa je ale hodně pomýlená. My jsme společnost zaměstnávající asi 1800 lidí, z toho 600 v Česku, rozpočet máme přes dvě miliardy a vnitřně jsme řízeni možná přísněji než klasická firma, protože jsme neziskovka, a kdyby se něco nepovedlo, tak je to v podstatě neřešitelný problém. Pohled do našeho vnitřního fungování by asi byl pro velkou část lidí překvapením. Jsme vlastně složitá, sofistikovaně řízená společnost. (Lidovky.cz)

9028 Tereza Spencerová: Ke globálním dohodám o migraci, které Česko má podepsat

Tereza Spencerová: Ke globálním dohodám o migraci, které Česko má podepsat
„Je vcelku pochopitelné, že když vás někdo nutí podepsat dohodu a přitom vás ujišťuje, že je nezávazná, tak tu asi něco nehraje. Proč podepisovat cosi, co se nemusí dodržovat?“ komentuje Tereza Spencerová migrační pakt, který přichází na pořad jednání OSN. (Literární noviny)

9027 Kolik ještě bude muset ČSSD dostat výprasků, aby se vzpamatovala?

Kolik ještě bude muset ČSSD dostat výprasků, aby se vzpamatovala?
“Kolik ještě bude muset Česká strana sociálně demokratická dostat výprasků, aby se vzpamatovala?” ptá se dlouholetý bývalý poslanec a sociální demokrat Karel Šlíchal v komentáři, na který upozornil Radim Valenčik na svém facebookovém profilu. (První zprávy)

9026 V Kalifornii zakázali hloupá hesla. „Admin“ nebo „1234“ už neprojdou

V Kalifornii zakázali hloupá hesla. „Admin“ nebo „1234“ už neprojdou
Kalifornie se rozhodla bojovat proti špatně zabezpečeným počítačům a jiným zařízením, která lze připojit k internetu. Od roku 2020 už nebudou moci obchodníci prodávat zařízení s totožným heslem, které podle tvůrců zákona rozhodně není „obstojným bezpečnostním prvkem“. (Info.cz)

9025 Potrat je jako nájemná vražda, řekl papež věřícím. Dal ho na stejnou úroveň jako války a otroctví

Potrat je jako nájemná vražda, řekl papež věřícím. Dal ho na stejnou úroveň jako války a otroctví
Papež František přirovnal dobrovolný potrat k nájemné vraždě. Učinil tak při kázání na téma pátého přikázání (“Nezabiješ”) během generální audience na Svatopetrském náměstí. Informovala o tom agentura AFP. (Info.cz)

9024 Události: Trestní oznámení na prof. Piťhu za šíření poplašné zprávy

Události: Trestní oznámení na prof. Piťhu za šíření poplašné zprávy
Česká ženská lobby podává trestní oznámení na katolického kněze a bývalého ministra školství Petra Piťhu. Monsignor Piťha se dle přesvědčení právniček České ženské lobby mohl dopustit úmyslného šíření poplašné zprávy, když 28. září v kostele sv. Víta mystifikoval veřejnost a věřící ve snaze přesvědčit je, že Istanbulská úmluva, mimo jiné, rozvrací rodiny a povede k deportaci občanů do výchovných táborů. (Grano Salis)

9023 Další milníky projektu jaderné elektrárny Vogtle

Další milníky projektu jaderné elektrárny Vogtle
Výstavba třetího bloku elektrárny Vogtle začala v březnu 2013 a čtvrtého bloku v listopadu stejného roku. Společnosti Southern Nuclear a Georgia Power (obě dceřiné společnosti Southern Company) převzaly minulý rok vedení výstavby poté, co společnost Westinghouse oznámila bankrot. Nyní se předpokládá, že třetí blok vstoupí do komerčního provozu v listopadu 2021 a čtvrtý blok o rok později. (AtomInfo.cz)

9022 V Černobylu byla vybudována solární farma

V Černobylu byla vybudována solární farma
Je tomu už více než třicet let, co postihla ukrajinské město Černobyl nejhorší jaderná katastrofa v dějinách. Málokdo by tehdy čekal, že se tu bude ještě někdy v budoucnu vyrábět elektřina. Od 5. října letošního roku k tomu ovšem skutečně došlo. (21.století.cz)

9021 Start lodi Sojuz MS-10 se nezdařil. Posádka nouzově přistála po selhání nosné rakety

Start lodi Sojuz MS-10 se nezdařil. Posádka nouzově přistála po selhání nosné rakety
Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 se dvěma novými členy posádky Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) se kvůli selhání jednoho motoru druhého stupně nosné rakety Sojuz-FG nezdařil. Záchranný systém loď úspěšně navedl na nouzové přistání v Kazachstánu. Posádka – ruský kosmonaut Alexej Ovčinin a americký astronaut Nick Hague – je zřejmě v pořádku. (IRozhlas)

9020 Egejské moře vydalo tajemství. Něco takového archeologové nečekali

Egejské moře vydalo tajemství. Něco takového archeologové nečekali
Podmořští archeologové nalezli ve vodách řeckého souostroví Fourni v Egejském moři 58 vraků převážně antických a byzantských lodí.... Na většině z lodí našli potápěči náklad amfor. Lodě podle odborníků vypráví úžasný příběh o tom, jak náklad putoval přes Egejské, Středozemní a Černé moře. (Eurozprávy)

9019 Nový šéfdirigent České filharmonie Byčkov: I hudba má svou genetiku

Nový šéfdirigent České filharmonie Byčkov: I hudba má svou genetiku
Česká filharmonie tento týden zahájila novou sezonu s novým šéfdirigentem. Po loni zesnulém Jiřím Bělohlávkovi převzal taktovku americký dirigent ruského původu Semjon Byčkov. Přední český orchestr povede následujících pět let. Kromě zahajovacího koncertu 123. sezony filharmonii řídil také při koncertu ke stému výročí republiky. (Česká televize)

9018 Zemřel Charles Aznavour, dítě přistěhovalců, uprchlíků

Zemřel Charles Aznavour, dítě přistěhovalců, uprchlíků
Životní příběh Charlese Aznavoura mimo jiné silně upomíná na to, co zemím dává jejich otevřenost uprchlíkům a migrantům. (Deník Referendum)

9017 Zemřela španělská sopranistka Montserrat Caballé

Zemřela španělská sopranistka Montserrat Caballé
Ve věku 85 let zemřela španělská operní pěvkyně Montserrat Caballé. Podle španělských médií o tom informovala barcelonská nemocnice, kde byla světová sopranistka hospitalizována od poloviny září. Diva, která na operních pódiích zářila více než půl století, několikrát vystoupila i v České republice, naposledy v roce 2010. (Opera+)

9016 Banksy skartované dílo přejmenoval na Láska v koši. Majitelce zůstane

Banksy skartované dílo přejmenoval na Láska v koši. Majitelce zůstane
Žena, která za více než milion liber zakoupila dílo záhadného umělce Banksyho, jež se vzápětí samo skartovalo, si jeho torzo ponechá. Aukční síň Sotheby’s potvrdila, že vítězka dražby za plátno proměněné v úzké proužky zaplatí cenu v plné výši. Obraz Dívka s balónkem umělec přejmenoval na Láska v koši. (iDnes)

9015 Anarchie po odesácku

Anarchie po odesácku
Veronika Sušová-Salminen píše o tom, jak v praxi chápou slibovaný „pořádek“ někteří členové pražské ODS. (!argument)

9014 Proč nebyli Rusíni pozváni na oslavy 100 výročí založení Československa?

Proč nebyli Rusíni pozváni na oslavy 100 výročí založení Československa?
Česká republika se připravuje na oslavy 100. výročí založení Československa. Jak známo, při založení byla součástí ČSR také Podkarpatská Rus. České státní orgány se však chovají, jako by to tak nebylo a na výroční akce nezvou nikoho, kdo by Rusíny – potomky našich bývalých spoluobčanů, oficiálně reprezentoval. (Outsidermedia)

9013 Ťok chce privatizovat ČD Cargo, firma potřebuje investice

Ťok chce privatizovat ČD Cargo, firma potřebuje investice
“ČD Cargo se pohybuje na plně konkurenčním trhu. Příliv soukromých peněz má pomoct k dalším investicím, které potřebuje. A to třeba do nových lokomotiv nebo vagonů,” uvedl Ťok. (České noviny)

9012 Spojené státy tlačí na Saúdy. Musejí objasnit záhadné zmizení novináře

Spojené státy tlačí na Saúdy. Musejí objasnit záhadné zmizení novináře
Američtí senátoři tlačí na vyšetření případu zmizelého saúdskoarabského novináře. Trumpova administrativa musí do 120 dnů podat zprávu Kongresu. (Seznam Zprávy)

9011 Petr Bílek: Manipulativní potenciál moderních médií je děsivý

Petr Bílek: Manipulativní potenciál moderních médií je děsivý
Připadá mi, že cizokrajný termín investigace automaticky novináře svatořečí a dělá z něj něco jiného, než je. Investigace je přece standardní složka novinářské práce a pokud ji novinář běžně nepraktikuje, což se dnes bohužel děje, degraduje novinářské řemeslo. (Literární noviny)

9010 Ukrajinská církev míří k nezávislosti. Ruský patriarcha varuje před katastrofálními následky

Ukrajinská církev míří k nezávislosti. Ruský patriarcha varuje před katastrofálními následky
Konstantinopolský patriarchát pravoslavné církve zrušil tři sta let trvající podřízenost kyjevských prelátů vůči Moskvě. Zároveň sejmul klatbu, kterou moskevský patriarchát vyhlásil na ukrajinskou církev a její představitele. Ukrajinská církev tak má nakročeno k nezávislosti, což rozlítilo Rusko. Kyjev naopak rozhodnutí uvítal. (Česká televize)

9009 Takhle postupovali agenti, kteří měli rozřezat saúdskoarabského novináře

Takhle postupovali agenti, kteří měli rozřezat saúdskoarabského novináře
Dva různé lety podle listu New York Times dopravily patnáctku saúdských agentů do Turecka. Mezi nimi i odborníka na pitvy. Právě oni mají mít na svědomí smrt novináře Džamála Chášakdžího. Pokyn k akci podle listu deníku přišel ze saúdskoarabského královského dvora. Turecká média nyní přinesla scénář, podle kterého se měla celá operace řídit. (Seznam Zprávy)

9008 PayPal potrestal web InfoWars - jde o cenzurní kampaň

PayPal potrestal web InfoWars - jde o cenzurní kampaň
PayPal ukončil účet pro web Infowars a dal mu deset dní na to, aby si našel náhradu. (Oriental Review via Zvědavec)

9007 Dobrá práce. Jedna fotka a Kremlu zamotáte hlavu. Jak pracuje Bellingcat

Dobrá práce. Jedna fotka a Kremlu zamotáte hlavu. Jak pracuje Bellingcat
Z jedné jediné fotografie se dá nasbírat tolik informací, že se z toho i mocným v Kremlu zatočí hlava. (Forum24)

9006 Patenty pana profesora

Patenty pana profesora
Jaké jsou skutečné výsledky vědecké práce profesora Jiřího Drahoše, jenž byl dlouholetým funkcionářem Akademie věd? (Magazín Reportér)