Loading...
 

Zprávy_jednou_větou

Položky 7020

ID Cislo Nadpis Text Kategorie
7899 Dopis příteli: O prioritách

Dopis příteli: O prioritách
Zatímco se u nás celý srpen řešily světodějné záležitosti, jakože Babiš a jakože Faltýnek, Japonci na svých televizních stanicích věnovali veliký prostor vzpomínkám na Hirošimu a Nagasaki. (Kulturní noviny)

7898 Obživlosti: Americká ostuda

Obživlosti: Americká ostuda
Sledoval jsem v televizi projev Donalda Trumpa v OSN. Byl tak nabubřele arogantní, až tím byl směšný. Možná jen neměl svůj den anebo si spletl mítink a nevěděl, ke komu mluví, v každém případě to byla nevídaná ostuda. V jedné chvíli jsem Donalda znechuceně vypnul, protože nemíním o Americe ztratit poslední zbytky dobrého mínění. (Kulturní noviny)

7897 Aleš Jakl (Piráti): Reakce na článek Piráti – od rebelie ke 100 milionům za volby

Aleš Jakl (Piráti): Reakce na článek Piráti – od rebelie ke 100 milionům za volby
Poznamenejme, že Piráti se od chvíle, kdy se do ČT již sami bezpečně dostali, zcela přestali zajímat o toto ukázkové porušování demokracie. Nerovný přístup do hlavního média jim nevadí. Lze právem očekávat, že strana, která začne takto rychle ignorovat výše uvedené, nebude hájit právo ani v jiných případech. Rychlost, se kterou Piráti zapomněli na své ideály, je nejen smutná, ale alarmující, protože jde o další 4 ročníky mladých lidí, kteří znovu uvěří, že tentokrát to již opravdu někdo myslí upřímně. (Literární noviny)

7894 Němcová: Žijeme v nejúžasnější době, v jaké kdy Češi žili. Máme bezvadné podmínky k životu. I chudí se mají lépe než za komunismu

Němcová: Žijeme v nejúžasnější době, v jaké kdy Češi žili. Máme bezvadné podmínky k životu. I chudí se mají lépe než za komunismu
Žijeme v nejúžasnější době, v jaké kdy česká společnost žila,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz jedna z nejvýraznějších českých političek. (Parlamentní listy)

7891 Přes osm tisíc firem v Česku vlastní nebo řídí „bezdomovec”

Přes osm tisíc firem v Česku vlastní nebo řídí „bezdomovec”
Téměř 8200 českých firem má vlastníka, který má oficiální trvalé bydliště na adrese, kde sídlí radnice. Podobně se takoví lidé nacházejí ve statutárním orgánu či dozorčí radě firmy. Vyplývá to z analýzy poradenské firmy Bisnode, podle níž jsou takové firmy rizikovější. (Novinky)

7890 V Německu vstoupil v platnost nový zákon proti nenávistným komentářům

V Německu vstoupil v platnost nový zákon proti nenávistným komentářům
Nový zákon směřuje k účinnějšímu boji proti nenávisti a štvaní. Dosavadní přístup se neosvědčil, protože např. Facebook odstranil v testovacím období jen 39 % oznámených trestných obsah, Twitter jen jedno procento. (ARD via !argument)

7889 Čeština už není cool

Čeština už není cool
Výraz cool zazní v tomto článku víckrát. Jak ho přeložit? Doslova znamená chladný, ale v tomhle významu ho v češtině nikdo nepoužívá. Skvělý, úžasný, hustý, moderní, řeklo by se u nás. Anebo prostě cool. Slovo, které přesně vystihuje vše, čím se vyznačují anglicismy pronikající do češtiny. Jsou módní, stručné, dají se vyložit různě. Kdo je zná, jde s dobou a zároveň dává najevo, že vyjadřovat se česky je mu poněkud na obtíž. (Novinky)

7888 Svatováclavské nesmysly ze Staré Boleslavi

Svatováclavské nesmysly ze Staré Boleslavi
Zmatená Dukova úvaha pak dospívá k otázce, která nás dostává o další krok k záměru, s nímž svou homilii připravoval: hovoří najednou o účasti katolíků na životě dnešního státu a k tomu doplňuje ufňuknutou otázku: „Proč nám v tom někdo chce bránit, vyloučit nás?“ Aby se s touto otázkou utkával, přechází do nekonzistentního (srv. např. bezdůvodnou a příliš banální výzvu k rozlišování národa a jeho vůdců) „vybídnutí“ k účasti na volbách. Ovšem toto „vybídnutí“ vrcholí podivným tvrzením: „Naši naději vidím v tom, že nám volby pomohou prosadit umlčovanou většinu.“ Zde zoufale schází jasné zdůvodnění. (Svobodné protestantské stránky)

7887 Tereza Spencerová: Debílek, kdo s „námi“ nesouhlasí, teď z NDR

Tereza Spencerová: Debílek, kdo s „námi“ nesouhlasí, teď z NDR
„Každý, kdo si myslí něco jiného, než ‚my‘, a navíc dokonce i volí proti ‚nám‘, je debílek a čouhá mu sláma z bot,“ glosuje nadávky voličům AfD Tereza Spencerová. (Literární noviny)

7886 Nad čerstvým volebním modelem CVVM

Nad čerstvým volebním modelem CVVM
ČSSD se po sněmovních volbách 2013 rozhodla vést bratrovražednou válku, která naprosto oslabila její možnosti vyjednávat s ANO o nové vládě. Rozhodčím mezi oběma frakcemi ČSSD byl nakonec právě Andrej Babiš. Vnitrostranickým důsledkem byl pak závratný vzestup Milana Chovance, který udělal z ČSSD symbol policejní reorganizace, hysterie proti uprchlíkům (12 a dost!), odporu k EU a lásky ke zbraním. Člověk se pak už jen těžko orientuje, kde má být vlastně ten rozdíl mezi ČSSD a ODS. (Britské listy)

7885 Rusko odpisuje dlhy jednej krajine za druhou! Ako si to môže sankciami „zničená“ krajina dovoliť?

Rusko odpisuje dlhy jednej krajine za druhou! Ako si to môže sankciami „zničená“ krajina dovoliť?
Ruské vedenie nielenže tento rok už splatilo všetky svoje dlhy, ktoré malo voči iným krajinám sveta ešte z čias ZSSR, ale v poslednej dobe častokrát aj iným krajinám odpúšťa veľké čiastky ich dlhov, ktoré majú voči Rusku samotnému. Takéto niečo v týchto dňoch učinil ruský prezident Vladimír Putin aj počas svojej cesty po Afrike, keď po rokovaniach s guineiským prezidentom Alphom Condéom povedal, že Rusko odpustilo africkým krajinám dlh vo výške viac ako 20 miliárd USD! (Infovojna.sk)

7884 Nebyl čas nad tím přemýšlet, máme v sobě zakódovaný impulz pomoci, říkají muži, kteří vytáhli Třísku z vody

Nebyl čas nad tím přemýšlet, máme v sobě zakódovaný impulz pomoci, říkají muži, kteří vytáhli Třísku z vody
Zahraničnímu zpravodaji Radiožurnálu se podařilo promluvit s dvěma muži, kteří v sobotu vytáhli českého herce Jana Třísku z Vltavy. “Chceme hlavně vyjádřit soustrast rodině i všem nejbližším Jana Třísky,” říkají společně. Oba jsou inženýři hornictví z dolu nedaleko Rybniku na jihu Polska, kteří dříve pracovali jako plavčíci. Proto neváhali skočit do vody a zachránit lidský život. (iRozhlas)

7883 Z Facebooku se podle Jourové stala „dálnice nenávisti“

Z Facebooku se podle Jourové stala „dálnice nenávisti“
Evropská komisařka pro spravedlnost a ochranu spotřebitelů Věra Jourová uzavřela svůj účet na Facebooku, protože tato internetová sociální síť se podle ní stala informační „dálnicí nenávisti“. Česká členka Evropské komise to ve čtvrtek oznámila na tiskové konferenci věnované boji proti nelegálnímu obsahu na internetu. (Novinky)

7882 Rusko spustilo masívne útoky na vinníkov smrti generála Asapova. Zaplatia za to všetci, aj americkí “špecialisti” spolupracujúci s ISIS

Rusko spustilo masívne útoky na vinníkov smrti generála Asapova. Zaplatia za to všetci, aj americkí “špecialisti” spolupracujúci s ISIS
Ruské vedenie sľubuje tvrdú odvetu všetkým tým, ktorí sa podieľali na smrti významného generálporučíka Valerija Asapova, ktorý zahynul tento týždeň po ostreľovaní teroristov z ISIS v sýrskej provincii Deir Ez Zor. A tentokrát sa nejedná len o teroristov z ISIS, ale aj o amerických „špecialistov“, ktorí sa mali podľa Rusov na jeho smrti spolupodieľať. (Hlavné správy)

7881 Volby 2017 – nerovná soutěž, kdy ČT vědomě ošidí malé strany o statisíce

Volby 2017 – nerovná soutěž, kdy ČT vědomě ošidí malé strany o statisíce
V malém přehledu (níže) najdete vysvětlení a konkrétní příklady, kolik milionů dostanou letos malé i velké strany za volby. A o kolik i zásluhou ČT přijdou strany malé. (Literární noviny)

7880 Jeremy Corbyn potvrzen ve vedení Labour

Jeremy Corbyn potvrzen ve vedení Labour
Corbyn pohřbil zbytky „Nové labour.“ (Financial Times via !argument)

7879 Duka patří k menšině, které se nenaslouchá. Protože nemá co říct

Duka patří k menšině, které se nenaslouchá. Protože nemá co říct
Redaktor Deníku Referendum, bývalý dominikánský mnich, charakterizuje svatováclavské Dukovo kázání jako nejasné a chaotické. Duka se jako příslušník menšiny dovolává umlčené většiny: proti jiným menšinám, jež křesťanství bralo v ochranu. (Deník Referendum)

7878 Freemanovo protiruské video se stalo virálním, ovšem ne tak, jak bylo zamýšleno

Freemanovo protiruské video se stalo virálním, ovšem ne tak, jak bylo zamýšleno
Čtete zprávy a pokoušíte se formulovat své vlastní názory na ně na internetu? Pokud ano, možná jste ruský troll. (Russian Insider)

7877 Průzkum: ANO zůstává jasným favoritem, Okamura a Piráti míří do sněmovny

Průzkum: ANO zůstává jasným favoritem, Okamura a Piráti míří do sněmovny
Vypadá to, že kauza Čapí hnízdo a vydání předsedy strany Andreje Babiše a místopředsedy Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání hnutí nepatrně uškodily. (Respekt)

7876 V Sýrii zahynul ruský generál

V Sýrii zahynul ruský generál
V Syrské arabské republice v důsledku ostřelování ze strany ozbrojenců ISIL zemřel generál Valerij Asapov... (Sputnik)

7875 USA chtějí přiškrtit Venezuelu s pomocí sousedních států

USA chtějí přiškrtit Venezuelu s pomocí sousedních států
Zdá se, že poté, co Washington úspěšně odstranil nezávislou prezidentku Dilmu Rousseffovou v Brazílii a nahradil ji pomocí intrik svým chráněncem, přišel čas na další zemi a dalšího prezidenta. (Katehon.com via Zvědavec)

7874 Jak jsem nepoužil Uber

Jak jsem nepoužil Uber
Nikdy jsem zatím tuto službu nevyužil. I když vše, co jsem o ní četl, znělo lákavě a v podstatě bezproblémově. Je to levnější, je to rychlejší, člověk ví předem, kolik tu bude stát, platba probíhá bezhotovostně. Zkusím to, rozhodl jsem se... (Zvědavec)

7873 Ruské speciální jednotky odrazily útok v Sýrii, odsoudily USA a vydaly ostré varování

Ruské speciální jednotky odrazily útok v Sýrii, odsoudily USA a vydaly ostré varování
Doufám, že nakonec Američané udělají to, co udělali v Al-Taifu, a jednoduše to zabalí, prohlásí se za vítěze a odejdou. To by byla jediná rozumná věc, kterou by měli udělat. (The Saker via Zvědavec)

7872 Emmanuel Macron odhalil plán Nové Evropy pouhé dva dny po skončení voleb v Německu!

Emmanuel Macron odhalil plán Nové Evropy pouhé dva dny po skončení voleb v Německu!
Jeho vize “La Grande Europe” je zkratkou ke vzniku Evropského svazu, společné měny, ministerstva financí pod kontrolou domu Rothschild, evropské prokuratury, policie a armády! Je to horší, než jsme si mysleli! (Aeronet)

7871 Kdopak by se klauna bál?

Kdopak by se klauna bál?
Hororový kvíz s otázkou: Který ze dvou klaunů je vrah? (Kulturní noviny)