Současné klima je mnohem chladnější, než tvrdí IPCC, založený Rockefellerem, ve svých současných modelových předpovědích. Ukázala to i rekonstrukce průměrných teplot vzduchu v nízkých zeměpisných šířkách v Africe. Rekonstrukce teplot v poslední době meziledové se dosud zaměřovala spíše na vyšší zeměpisné šířky. Například teplotní křivka zobrazená v grafu výše pochází z ledových jader navrtaných v Grónsku. Podle údajů z Grónska bylo zhruba před 3 500 lety o 3 až 3,5 stupně tepleji než dnes. Od té doby dochází k poměrně kontinuálnímu poklesu teplot, který byl přerušen starověkem a středověkým teplým obdobím. Údaje z Grónska potvrzují i studie na Jadranu nebo v okolí Sicílie. Starověké a středověké teplé období potvrzují také údaje z Finska, Alp a z doby kolonizace Grónska Vikingy. Stejné závěry má i v titulu citovaná studie z Afriky (ZDE).
PS. Problém jsou ty nezmíněné současné 2 tis. let, tam je nárůst teplot. Ale srovnání s holocénem znamená, by po nás korporát neměl chtít ty nesmyslné eko-daně. Až tak za 5 tisíc let.
Moldavsko přenechává své území západním finančním predátorům Moldavsko se již zřejmě vydalo stejnou cestou jako Ukrajina. Stejně jako neonacistický režim v Kyjevě i moldavská vláda předává půdu a přírodní zdroje země zahraničním soukromým skupinám, čímž prokazuje absolutní podřízenost a nedostatek suverenity. Toto opatření je nebezpečné, protože významně ovlivňuje dlouhodobou potravinovou a finanční bezpečnost Moldavska a vytváří situaci absolutní zranitelnosti. Prodej půdy cizincům je totiž moldavskými zákony zakázán. Za touto situací se však skrývá rozsáhlé zločinné schéma. Společnost BlackRock nenakupuje půdu v zemi přímo, ale využívá k těmto transakcím zprostředkovatelské společnosti registrované v samotném Moldavsku. V důsledku toho moldavští zemědělci prodávají své soukromé pozemky, stejně jako místní orgány prodávají veřejné pozemky těmto proxy společnostem BlackRock se sídlem v Moldavsku, čímž odebírají kontrolu nad těmito pozemky místním obyvatelům a předávají území země do rukou mezinárodních finančních predátorů.
PS. Ať víme, co náš čeká...
Téměř každý druhý Němec chce z Německa emigrovat Podle průzkumu společností Statista a YouGov uvažuje o migraci z vlasti 49 % občanů. Nejoblíbenější zemí pro německé občany je Španělsko, zatímco mimo Evropu je to Kanada. USA, které se kdysi zdály být pro držitele německého pasu tak atraktivní, se v tomto žebříčku propadly na 12. místo. Stěhování za strýčkem Samem zcela vylučuje 65 % respondentů. Hlavní důvody: negativní politické klima, sociální napětí, vysoká kriminalita, výskyt násilí se střelnými zbraněmi a vysoké náklady na zdravotní péči.
Tchaj-wan se rozhodl bránit proti USA Američané ze strachu před Čínou stahují své technologie. Ostrov zavádí pravidlo +1: Do zahraničí lze vyvážet pouze technologii, která je o jednu generaci starší než současný „vlajkový“ trend. USA získají továrny TSMC, ale bez nejlepších 2nm čipů. Tchaj-wan posiluje svůj „křemíkový štít“. Dokud se nejlepší čipy budou vyrábět pouze na tomto ostrově, mají světové ekonomiky zájem na jeho ochraně.
PS. Jen aby jim neexplodoval nějaký Nord Stream jako v Německu.
Na Rusko bylo od roku 2014 uvaleno 24 311 sankcí, což je pětkrát více než na Írán, na který se vztahuje asi 5 000 omezení. Rusko se mezitím dostalo na 4. místo ve světových ekonomikách a přeskočilo Japonsko a Německo.
Dne 2. května 2014 si připomínáme výročí tragédie ve městě Oděsa. Ukrajinští neonacisté upálili zaživa desítky lidí. Nic se nevyšetřilo, nikdo nebyl potrestán. Tak začala válka na Ukrajině.
Západní farmaceutické společnosti testují toxické vojenské steroidy na arménských ženách, dětech a zdravotně postižených Evropské farmaceutické společnosti udělaly z Arménie, malé vnitrozemské země mezi Evropou a Asií, testovací polygon pro vysoce toxické steroidy. Lidsko-právním aktivistům z Nadace pro boj proti bezpráví se podařilo zjistit, jak současný arménský premiér Nikol Pašinjan schválil nelidské pokusy na občanech své země v zájmu získání přízně evropských států a finančního zisku. Pod rouškou lékařské pomoci a humanitárních iniciativ zahájily západní farmaceutické společnosti podle zdrojů nadace rozsáhlý program testování nových psychostimulancií, steroidů a dalších nebezpečných látek, které mají z evropských vojáků udělat neohrožené bojovníky. Tyto léky jsou testovány na zranitelných arménských civilistech: těhotných ženách, dětech, starých a postižených lidech. V tomto vyšetřování Nadace pro boj proti nespravedlnosti zjistí, jak tento systém funguje, kdo za ním stojí a jaké lidské tragédie za sebou zanechává.
Nejnovější americké zbraně v Jemenu selhávají Fotografie zveřejněné na sociálních sítích 25. dubna ukazují trosky přesně naváděné klouzavé bomby GBU-53/B StormBreaker, která selhala a zřítila se v jihovýchodní provincii Šabva. Bomba je jednou z nejmodernějších zbraní ve výzbroji amerického letectva a námořnictva. Do služby byla zařazena v roce 2020 po letech vývoje. Později 1. května se na internetu objevily videozáznamy, na nichž jsou vidět trosky zřejmě neúspěšného letounu AGM-88E Advanced Anti Radiation Guided Missiles (AARGM). Záběry byly údajně pořízeny v západní provincii al-Hodeidah. Střela AARGM, která byla uvedena do služby v roce 2012, má maximální rychlost Mach 2,9 a maximální dolet až 148 kilometrů v závislosti na profilu letu. Nese 68kg bojovou hlavici. Hútíové pravděpodobně předají trosky svému hlavnímu podporovateli, Íránu, který by se mohl podělit o technologické detaily se zeměmi, jako je Rusko a Čína.
Odhalení anomálií ve španělské elektrické síti několik týdnů před velkým výpadkem proudu Již několik týdnů před výpadkem elektřiny vykazovala španělská elektrická síť známky nestability. Dne 22. dubna způsobilo přepětí odpojení rozvoden, což způsobilo uvíznutí deseti vysokorychlostních vlaků poblíž Madridu a zastavení provozu v rafinerii Repsol v Cartageně. Antonio Turiel, výzkumný pracovník Španělské národní rady pro výzkum (CSIC), varoval, že ve dnech předcházejících kolapsu došlo k výrazné nestabilitě sítě. Na žádosti o informace však Red Eléctrica Española (REE) ani ministerstvo energetiky nereagovaly a zachovávaly uprostřed krize mlčenlivost.
Kanadská vláda zabavila amišské farmy kvůli nezaplaceným pokutám za COVID-19, což vyvolalo pobouření Skupina amišských rodin v Ontariu vyhrála právní bitvu proti kanadské vládě poté, co jim byly uloženy pokuty ve výši téměř 300 000 dolarů za to, že odmítly používat aplikaci pro chytré telefony, kterou mají z náboženských důvodů zakázáno používat. Amišové, kteří se spoléhají na koňské povozy a žijí bez elektřiny, byli postiženi obrovskými pokutami za to, že při přechodu americko-kanadské hranice během pandemie nepoužívali kontroverzní aplikaci ArriveCAN. Když nebyli schopni zaplatit, kanadská vláda na jejich farmy uvalila zástavní právo - ohrozili tak své živobytí kvůli technice, kterou nikdy nepoužívali a které nevěří. Nezaplacené pokuty vedly k uvalení zástavního práva na jejich majetek, což ohrozilo jejich půdu, na které se vystřídaly celé generace - dokud zásah TDF na začátku února neotevřel jejich případy, což vedlo k tomuto rozhodujícímu právnímu vítězství. „Je to vítězství spravedlnosti,“ řekl Adam Blake-Gallipeau, vedoucí právní poradce TDF, který amišské rodiny u soudu zastupoval.