Čína masivně přeprodává ruský plyn do Evropy V červenci SCMP uvedl, že podle údajů čínských celních úřadů Čína v prvních šesti měsících roku nakoupila celkem 2,35 milionu tun zkapalněného zemního plynu (LNG) v hodnotě 2,16 miliardy USD. Objem dovozu se meziročně zvýšil o 28,7 %, přičemž hodnota vyskočila o 182 %. Znamená to, že Rusko předstihlo Indonésii a Spojené státy a stalo se letos čtvrtým největším dodavatelem LNG do Číny! To samozřejmě nelze zaměňovat s potrubním plynem, kdy ruský výrobce Gazprom nedávno oznámil, že jeho denní dodávky do Číny prostřednictvím plynovodu Síla Sibiře dosáhly nového historického maxima (Rusko je po Turkmenistánu druhým největším dodavatelem zemního plynu do Číny potrubím), a již dříve odhalil, že dodávky ruského potrubního plynu do Číny se v první polovině roku 2022 zvýšily o 63,4 %. Publikace vlastněná Nikkeiem dále uvádí, že "největší světový odběratel zkapalněného zemního plynu přeprodává část svých přebytečných nákladů LNG kvůli slabé domácí poptávce po energii. To poskytlo spotovému trhu dostatečnou nabídku, kterou Evropa využila navzdory vyšším cenám". Jak nedávno napsal deník FT, "obavy Evropy z nedostatku plynu v zimě se možná podařilo zažehnat díky nečekanému bílému rytíři: Čína." Co FT ignoruje, možná záměrně, je to, že nejde o "přebytek" - ostatně kdyby tomu tak bylo, čínský dovoz ruského LNG by se zhroutil. Ne - správný výraz pro LNG, který Čína prodává do Evropy, je ruský. (Zero Hedge)
PS. Faktické zhroucení EU je vidět v tom, že Brusel odmítá vidět vlastní blbost a státy si hledí zachránit holý plynový život tím, že nakupují na zimu plyn absolutně kdekoliv. Takže na ruském plynu vydělává Čína, což Rusku určitě oplatí v elektronice a jiném strategickém zboží.
Česká republika hodlá předat Ukrajině dalších asi 90 tanků T-72 Česká republika souhlasila s převodem téměř 90 tanků na Ukrajinu výměnou za německé vojenské vybavení. V současné době má Česká republika k dispozici ještě asi 90 tanků T-72, které hodlají orgány této země převést do výzbroje Ukrajiny. Jde o dvě různé modifikace. Praha a Berlín se dohodly, že výměnou za to, že Česká republika poskytne ukrajinské armádě těžká bojová vozidla sovětské éry, obdrží česká armáda od Německa 14 moderních tanků Leopard a jedno obrněné vyprošťovací vozidlo Bizon. (Aviapro)
PS. Výměna hodná českého génia na ministerstvu obrany.
V důsledku nepodařené ofenzívy ztratily OS Ukrajiny přes 1,2 tisíce vojáků V důsledku pokusu o protiofenzívu Nikolajevsko-Krivorožským směrem, kterou nařídil osobně prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj, ztratily ukrajinské ozbrojené síly přes 1,2 tisíce vojáků. Oznámilo to v úterý 30. srpna Ministerstvo obrany Ruska. „V důsledku efektivních akcí ruské skupiny vojsk bylo v průběhu 24 hodin zničeno 48 tanků, 46 bojových vozidel pěchoty, 37 jiných bojových obrněných vozidel, 8 dodávkových vozů s velkorážními kulomety a přes 1200 ukrajinských vojenských příslušníků,“ uvádí se v denní zprávě ruského obranného rezortu. Podle informace MO RF při odražení útoku rozdrtili vojáci ruských ozbrojených sil jednotky 128. samostatné myslivecké útočné brigády OS Ukrajiny, které byly přesunuty ze západní Ukrajiny. Pět z nich včas složilo zbraně a vzdalo se do zajetí. Bylo také zlikvidováno přes 200 bojovníků, mj. asi 40 žoldáků z cizích států. (Sputnik)
Miliardové zisky z poplatků za plyn: "To je skandální" Vytvářet miliardové zisky a přitom brát peníze z poplatků za plyn? Je to možné, i když obhájci spotřebitelů tuto mezeru v zákoně a chování některých společností odsuzují. Úřad nyní zveřejnil seznam všech dotčených dovozců. Na něm se však podílí nejen EnBW, pravděpodobně největší spekulant, ale také RWE. Proč? Pro Udo Sieverdinga je věc jasná. "Je skandální, že společnosti požadují podporu z poplatku za plyn, přestože mají vyhlídky na zisk," říká energetický specialista Centra pro ochranu spotřebitelů Severního Porýní-Vestfálska. "Spotřebitelům to nelze vysvětlit." Důvodem Sieverdingova hněvu je skutečnost, že dovozci plynu, především jihoněmecká energetická společnost EnBW, požadují peníze prostřednictvím poplatku za plyn, ačkoli zároveň zachovávají svou prognózu zisku pro současný hospodářský rok. EnBW předpovídá pro rok 2022 zisk ve výši více než tří miliard eur, a to navzdory nestabilnímu tržnímu prostředí. (wiwo.de)
PS. V Německu psali novou vyhlášku o plynu lobbisté energetických koncernů, které řídí ratingové agentury. To je dnešní Německo, kterému vládnou političtí pitomci. A teď si k tomu připočtěte fialovou pětikolku u nás, které vládnou ze zákulisí mafiáni.
Pentagon připouští "pravděpodobnost" ukrajinského ostřelování v blízkosti jaderné elektrárny Vysoce postavený americký vojenský představitel v pondělí připustil, že ukrajinské síly mohly zasáhnout oblast kolem Záporožské jaderné elektrárny, ale trval na tom, že to bylo pouze v reakci na ruskou palbu, která údajně přicházela z této oblasti. Dříve během dne ruské úřady uvedly, že ukrajinský dělostřelecký granát poškodil střechu budovy, v níž je uskladněno palivo pro reaktor. (RT News)
PS. Tak čeští presstituti, pozor na lhaní, začněte číst americkou Pravdu, ať nezaspíte moment obratu. Zdá se, že s plánovanou inspekcí IAEA bude nutné změnit "narrativ".
Jurij Podoljaka: Kurská bitva u Chersonu, 1. den (29.08.22). Obrovské ztráty Ukrajinců v severní Chersonské oblasti, pár dobytých kilometrů je zaplaceno zničením celé útočící armády. (VK.ru)
"Je to lepší, než jsme si představovali": vláda reviduje ekonomický výhled Ruska na roky 2022 a 2023 Podle prvního místopředsedy ruské vlády Andreje Bělousova se HDP země v roce 2022 sníží o necelá 3 % a v roce 2023 bude pokles nižší než 1 %. Vláda zároveň nevidí žádná vážná rizika pro trh práce a konstatuje oživení výroby v řadě odvětví, i když v některých odvětvích zůstává situace obtížná. Kromě toho úřady zaznamenávají oživení spotřebitelské poptávky a zlepšení podnikatelské aktivity v zemi a inflace by se mohla na konci roku snížit na 12-13 %. (russian.rt)
Čínský radar s tepelným naváděním a dosahem 300 km prorazil stealth-technologii Inženýři tvrdí, že jejich malý infračervený vyhledávací a sledovací systém dokáže zachytit tepelnou stopu rychle letícího letadla z neobvykle velké vzdálenosti.
V režimu vyhledávání vzdálených cílů dokáže radar prohledat celou oblohu za několik sekund, což je rychleji než většina stávajících tepelných vyhledávačů, tvrdí tým. (smcp)
PS. Ruský dlouhovlnný radar s ionosférickým odrazem údajně detekuje neviditelné letouny (F 22, F 35) na 2000 km.
Senátní kandidátka PRO říká NE americké základně v Mošnově. Má děsivé zkušenosti Právě proto poletuje prostorem nápad na zřízení americké letecké základny v Mošnově, označované momentálně krycím názvem ‚logistické centrum‘, přičemž autory této myšlenky hledejte rovněž na Krajském úřadu Moravskoslezského kraje. Současná ministryně obrany Černochová se vůbec netají svým záměrem na vybudování vojenské letecké základny NATO v Mošnově. Jako vždy je nápad ověnčen ‚ušlechtilými motivy‘, neb se mluví o bezpečnosti, nových pracovních místech, přílivu investic apod., prostě jako vždy, když mají plán. Jste-li však obeznámeni s fungováním amerických základen v západní Evropě, např. v německém Rammsteinu či italském Aviánu, měli byste tyto lži prohlédnout. (Parlamentní listy)
To už je záměr. Cizí moc. Fiala dostal z ODS dopis, který si nevystaví Jiří Minčič je členem ODS od roku 1993. Ale nijak se netají tím, že se mu Petr Fiala na postu předsedy strany a dnes premiéra nelíbí. Už v dubnu tohoto roku napsal komentář, ve kterém zdůraznil, že Petr Fiala se nikdy neměl stát předsedou strany a premiérem. „Konstatuji, že současné vedení ODS v čele s předsedou Fialou prokazuje naprostou nemohoucnost, neodbornost a nekompetentnost. A to každý den, každým veřejným vystoupením. Zřejmou, nijak neskrývanou aroganci a pohrdání občanem dokazuje pan Fiala, tentokrát navíc i ve funkci předsedy vlády ČR. Svým vystupováním, svým cestovním pořádkem. Plky a vysílání signálů doplněné příslušnou gestikulací, nemají šanci toto chování zamaskovat,“ napsal Minčič vzkaz směřovaný ke 30. kongresu ODS. (Parlamentní listy)
PS. Soudruh z ODS nepochopil historickou roli Fialy při ničení státu. Měl by se lépe seznámit s historií své partaje.