Načítání...
 

Jak vést české lumíky do války, snadno a rychle

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 29.01.2023 18:50 - (4827 Návštěv)

Prvním čtením prošla zásadní změna ústavy, která oddělila předešlé etapy české státnosti od nového režimu pod vládou Deep state. Vláda fialové pětikolky chce rozhodovat o pobytu cizích vojsk na našem území i o vyslání ozbrojených sil mimo území státu.

Proč Putin otálí se zimní ofenzívou

Autor: Mistr Z, Rusko - Zveřejněno 25.01.2023 11:50 - (3927 Návštěv)

Připravuje se rozšíření války na Ukrajině skrze přímý konflikt mezi Ruskem a NATO v západní Ukrajině, kterou nejspíš obsadí Polsko. Je dobré vědět, jak tento vývoj k dalšímu kolu války vidí nezávislí komentátoři v Rusku.

Prezidentské volby 2023: Tragický výsledek 1. kola

Autor: Stanislav Blaha - Zveřejněno 21.01.2023 22:14 - (2323 Návštěv)

V zemi, kde má vláda důvěru cca 30 % obyvatel a v níž je cca 50 % obyvatel naladěno spíše pacifisticky, mi takový výsledek 1. kola prezidentské volby nedává smysl.

Ve jménu Juliana Assange

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 10.01.2023 15:05 - (1785 Návštěv)

Na malé demonstraci před britskou ambasádou se sešla společnost napříč politickým spektrem. Demonstrovali jsme proti procesu vydání Juliána z anglického vězení Američanům. A samozřejmě také za jeho propuštění.

Mír a spravedlnost

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 08.01.2023 13:00 - (3852 Návštěv)

Petice: Jde nám o spravedlivý mír. Mír, k němuž se rády nerady připojí všechny strany konfliktu, mír, který bude garantován všemi relevantními stranami, mír, jehož přesnou podobu neznáme, nemůžeme ji znát a ani ji nemáme chtít znát. Bude předmětem dlouhých a bolestivých vyjednávání.

Západní impérium a jeho exekutor

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 07.01.2023 13:50 - (2519 Návštěv)

Shrňme typy sociopatů, kteří zde začnou od roku 2023 aktivně běhat s digitálně a mocensky upraveným Cyklonem B. V roce 2022 už nastoupili "Agenti tvrďáci", tedy političtí a sociální psychopati. To jsou aktivní tvůrci globální chobotnice ve stylu "není jiné volby".

Ukrajina je "první multipolární" konflikt

Autor: Alexander Dugin/RT News - Zveřejněno 02.01.2023 13:04 - (3307 Návštěv)

Konflikt na Ukrajině je první multipolární válkou na světě, v níž Rusko bojuje za právo každé civilizace zvolit si vlastní cestu dějinami. Západ drží totalitní hegemonistický globalismus, řekl Alexandr Dugin v pátečním exkluzivním rozhovoru pro RT.


Pavel Letko k aktuálnímu dění (video podcast)

Pravidelné video komentuje zajímavé události a debaty současnosti z pohledu šéfredaktora e-republiky. Starší podcasty najdete (prozatím) na Youtube zde a na Telegramu ZDE

Dánští biskupové protestují proti zrušení Velkého modlitebního dne na financování NATO
Chtít zrušit Velký den modliteb v Dánsku je "významným zásahem do tradice národní církve". Takový je názor 11 biskupů země , kteří zaslali společné prohlášení ministryni pro církev Louise Schack-Elholmové. (Frewest media)

PS. A náš Graubner lobuje za bývalého generála NATO (ZDE). Jiná země, jiné křesťanství.

90 let od doby, kdy byl Adolf Hitler jmenován kancléřem Německa
Fanatický antikomunismus nacistické strany v Německu a fašistické strany v Itálii k nim přitahoval podporu kapitalistické společnosti, které se nejvíce obávaly uchvácení moci dělnickou třídou: bohaté kapitalistické elity, která vlastnila průmysl a půdu země. Mezi podporovatele patřil Fritz Thyssen, syn průmyslového magnáta Augusta Thyssena, který před rokem 1932 nacpal nacistům 1 milion říšských marek. Ředitelem Thyssenových amerických fondů byl Prescott Bush, otec bývalého prezidenta USA George HW Bushe a dědeček bývalého prezidenta USA George W. Bushe. Bushův majetek byl zabaven v roce 1942 na základě zákona o obchodování s nepřítelem a mnozí v té době očekávali, že bude stíhán za napomáhání nepříteli. (Zvědavec)

PS. Viz náš článek G. G. Preparata: Kdo dal moc Hitlerovi.

Michail Onufrienko: Ukrajinská fronta 06.02.23

Důležitá je mapa Bachmutu a úvodní hlášení ukrajinských ztrát podle tureckých zdrojů, citují interní zprávu Zálužného. Tam je vybita prakticky celá výzbroj evropského NATO. (Youtube)

Blaha informuje o posune v prípade trestného oznámenia na Naďa
Vyšetrovateľka Lucia Pilná trestné oznámenie Blahu zamietla, pretože podľa nej je Krymský most legitímny vojenský cieľ. Teroristi, ktorí ho odpálili, sú pre ňu ukrajinskí partizáni. K útoku na novinárku Duginovú sa ani nevyjadrila. Blaha predpokladá, že aj ona bola legitímny vojenský cieľ. Blaha rozmýšľa nahlas: “Ak sú objekty civilnej infraštruktúry podľa slovenskej polície legitímny vojenský cieľ, prečo potom všetci jančia, že ruská armáda ostreľuje ukrajinské elektrárne? (Hlavné zprávy)

Vývoj války na Donbase v příštích dnech
Nyní je jasný význam dobytí Soledaru jednotkami Wagnerovců. Na západ od Soledaru byli Ukrajinci nuceni přesunout 13 brigád, z toho 2 dělostřelecké brigády, 2 tankové brigády a 2 brigády územních záložníků, celkem 30 000 mužů. V podstatě sem byly přesunuty zkušené a dobře ozbrojené jednotky. Aby se zabránilo ruskému kotli, budou se 4 ukrajinské brigády s 8 000 muži kolem Severska muset přesunout na západ do Slavjanska. Ukrajinská armáda vytváří obrannou linii ohraničenou lokalitami Kriva Luka-Nikiforijevka-Chasiv Jar. Severně od Severska byly ukrajinské útoky na Kremenoju neúspěšné. Nyní Rusové převzali iniciativu a postupují směrem k Limanu. 5 velkých ukrajinských jednotek a 2 nezávislé prapory s 12 000 vojáky, kteří obléhali Kremennoju, nyní uvízly na severním břehu řeky Severodoněck. Pokud nebudou staženi do Slavjanska, obklíčí je ruská armáda. (Reseau international)

PS. Reznikov jako ministr neúspěšné války na Ukrajině vedené od roku 2014 byl prý nyní odvolán. Nezbývá než čekat na zázračné zbraně Západu a všechny Ukrajince poslat na východní frontu.


Archiv tematických čísel

2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014