Načítání...
 

Celozrnná pravda z Ruska

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 20.05.2022 15:36 - (1963 Návštěv)

Medvěděv sice neřekl všechno to, o čem píši, ale řekl toho na vysokého politika RF celkem dost. A to, co řekl, jasně vysvětluje, proč se multinacionální koncerny stěhují z Ruska. Pak ale bohužel platí, že tato pro Západ ztracená kolonie se musí opět dobýt na Napoleonův a Hitlerův způsob.

Všichni společně na jedné lodi a vzhůru k jedné světové měně a vládě (II.)

Autor: Květa Pohlhammer Lauterbachová - Zveřejněno 18.05.2022 15:43 - (1443 Návštěv)

Skutečné bohatství nemá nic společného s penězi nebo vytvářením dluhů. Skutečné bohatství jsou přírodní zdroje, výrobní prostředky a práce. To je něco, co marxisté ve své filosofii pochopili správně. Problémem je, že tyto dnešní neomarxistické elity jsou zainteresovány na loupeži vytvořeného bohatství a veřejnosti namlouvají, že tak činí v zájmu společnosti a pro dobrou věc a dokonce jako výraz solidarity.

Začal dlouho očekávaný rozpad ukrajinské armády

Autor: Rostislav Iščenko - Zveřejněno 16.05.2022 20:30 - (4660 Návštěv)

Američané původně neplánovali, že by Ukrajina existovala příliš dlouho. Šlo o to "hrdinně zemřít" a způsobit Rusku co největší škody. Z hlediska zájmů Washingtonu měla postmajdanská Ukrajina nepřijatelně dlouhou existenci, protože její udržování leželo zcela na bedrech Západu.

Web e-republika zase jede ...ze Švýcarska

Autor: redakce - Zveřejněno 14.05.2022 12:36 - (2250 Návštěv)

"Pevně proto věřím, že v období fungování mé vlády nebude situace, která by v tomto smyslu vyvolávala znepokojení." Zlatá slova, pane premiére. Znepokojení nejsme, tuto etapu už máme dávno za sebou. V následujícím týdnu po vypnutí webu jsme registrovali stejnojmennou doménu ve Švýcarsku www.e-republika.ch. Zde jsme také koupili na 1 rok dopředu serverové služby.

Vám poděkování a lásku Vám, kéž zněly by jak zvony…

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 08.05.2022 08:20 - (670 Návštěv)

Problém je ten, že není moc času a bubny válečných štváčů jsou stále hlasitější a hlasitější, tak nějak jsem si představoval tam-tamy v Africe, ale ten rytmus znám, je nesen ne klidným a čistým vzduchem Afriky, ale nenávistí a strachem, a děti to cítí a vidí, i když to zatím neumějí formulovat tak jako my umlácení spotřebou a hrami.

Všichni společně na jedné lodi a vzhůru k jedné světové měně a vládě (I.)

Autor: Květa Pohlhammer Lauterbachová - Zveřejněno 30.04.2022 23:17 - (991 Návštěv)

Pokud se úroky dostávají k nule, monetární nástroje přestávají fungovat, protože zvýšení základní sazby centrální banky znamená nastartování inflace, likvidaci majetku, hlubokou hospodářskou krizi, sociální nepokoje a nenávist vedoucí k válce. Popisovali jsme fungování tohoto systému a poučeni z dějin jsme v našich komentářích varovali před tím, co přijde.

Putinova invaze je zoufalou odpovědí na neúnavný tlak vyvíjený USA a NATO na Rusko

Autor: David North - Zveřejněno 24.04.2022 23:45 - (728 Návštěv)

Je překvapivé, že Putin a jeho vojenské velení zřejmě plně nepochopili rozsah, v jakém NATO vyzbrojilo a vycvičilo ukrajinskou armádu. Toto selhání jejich zpravodajských služeb má kořeny ve stalinském rozpadu Sovětského svazu, který byl založen na divoce nerealistických, až dětinsky naivních koncepcích imperialistického systému.

Jak se vyvíjí speciální operace na Ukrajině?

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 17.04.2022 11:53 - (736 Návštěv)

Ve válce jsou země NATO se svým vojensko-ekonomickým potenciálem s využitím živé síly, tedy potravy pro děla, Ukrajinců, na jedné straně a na straně druhé je Rusko. Většina světa však není na žádné straně. To se nám zdá samozřejmě neuvěřitelné, protože jsme denně krmeni jasnými a povinnými názory na celý konflikt od jeho příčin po jeho průběh.

Info webu e-republika.cz (12.4.)

Autor: redakce - Zveřejněno 12.04.2022 17:41 - (600 Návštěv)

V neděli dne 10.4. vypnul námi placený provider v USA (A2Hosting) náš web s tím, že máme přímo v systému malware, který ohrožuje jejich provoz. Navíc se potýkají v našem případě s trvalým DDoS útokem, který zatěžuje jejich služby.

Armáda šílenců

Autor: Květa Pohlhammer Lauterbachová - Zveřejněno 10.04.2022 08:00 - (1070 Návštěv)

Ne všichni aktéři umělecké branže jsou zticha, když jde o zachování základních svobod. Ale jde víc než o ty svobody. Každým dnem probíhá boj o přežití našeho druhu. O to, zda nezůstane člověk druhu Homo sapiens (to sapiens už k dnešnímu člověku moc nesedí) pouhou epizodou v dějinách.

Přestaňte cenzurovat odpůrce války!

Autor: Christoph Vandreier - Zveřejněno 08.04.2022 08:00 - (2219 Návštěv)

Tažení do války vyostřuje všechny sociální rozpory. V důsledku války na Ukrajině a sankcí proti Rusku již nyní rychle rostou ceny potravin a energií. Přerušení dodavatelských řetězců má za následek dočasné propouštění a propouštění v německém průmyslu. Vládnoucí třída zintenzivňuje svou bezohlednou politiku "zisk před životem" v pandemii, kdy vlády nechaly rozbujet COVID-19, aby poté zatroubily k válce. Taková politika je neslučitelná s demokratickými právy, a proto sílí cenzura a represe.

Válka na Ukrajině, realita přímo na místě

Autor: Petr Umlauf - Zveřejněno 04.04.2022 15:13 - (3948 Návštěv)

Rusko neví, jak zajistit efektivní správu na okupovaných územích. Vzbouřenecké republiky na Donbase s místní samosprávou jsou maličkými jednotkami na takové sousto jako je Charkov, Dněpr, Krivoj Rog, Oděsa. Nemají organizační potenciál nezbytně nutný k tomu, aby ustavily fungující řád nové ruské gubernie.


Ilona Švihlíková: Veřejná a participativní ekonomika
Zodpovědnost vůči půdě, krajině, tradici, vůči postojům občanům, vůči so­ciální stabilitě a smíru, to vše spojuje lokalizaci jako princip. Je potřeba ov­šem zdůraznit, že lokalizace neznamená, jak se někdy mylně uvádí, ani návrat do zidealizované minulosti a la feudální statky a už vůbec ne jakési živobytí v rámci nějaké sekty, která se rozhodla izolovat (viz film The Village). (Argument)

Vysokoškolský pedagog nesmí ke studentům. I kvůli slovům o Ukrajině
Vysokoškolský pedagog z pardubické univerzity měl na přednáškách o historii techniky prezentovat různé konspirační teorie a rozebírat i situaci na Ukrajině. Po zásadu vedení fakulty už nesmí ke studentům. Docentovi Milanu Javůrkovi z Fakulty elektrotechniky a informatiky pardubické univerzity zakázal tento týden děkan Zdeněk Němec kontakt se studenty. Důvodem jsou dvě stížnosti, které na něj přišly v průběhu jara. První se týkala toho, že na přednášce historie techniky měl prezentovat proruské názory k situaci na Ukrajině. „Pohledy studentů, kteří tento proruský hnůj nešťastnou náhodou poslouchali, radši komentovat nebudu. Lituji jen studenty z Ukrajiny,“ napsal student ve stížnosti. Identitu studenta redakce zná, ale chrání ji. Milan Javůrek měl na přednášce rozebírat i ukrajinský Euromajdan. Bylo to den před zahájením ruské invaze. „Hlavním cílem bylo si uvědomit latinskou frázi ‚cui bono‘, tedy ‚komu ku prospěchu‘ se tyto demonstrace a převrat konaly a kdo z něho na Západu benefitoval. Je třeba se totiž vždy dívat i na tu druhou stranu mince. Tu, co nám média tají,“ popsal student ve stížnosti. (Seznam)

PS. A žijí 50. léta, kdy revoluční studenti jako práskači StB kádrovali na komunistických univerzitách profesory. Gratulujeme prof. Fialovi jako premiérovi Česka za výslednou státní bdělost a neochvějnost na domácí frontě.

Uniklé e-maily odhalují napojení britské ministryně vnitra Priti Patelové na "výzkumnou a vlivovou operaci" ve stylu MI6
Zjevný vliv protidemokratického spolku napojeného na MI6 na Priti Patelovou vyvolává vážné pochybnosti o její způsobilosti rozhodovat o vydání Juliana Assange do USA. Letos 15. května Grayzone odhalil spiknutí stínové zpravodajské skupiny, jejímž cílem bylo sabotovat dohodu premiérky Theresy Mayové o brexitu, odvolat ji z funkce a nahradit ji Borisem Johnsonem, aby se zajistilo "tvrdé" vystoupení z EU (ZDE). Kabala k dosažení svých cílů použila celou řadu nedemokratických, ne-li přímo zločinných metod. (Gray Zone)

Bush v projevu místo Ukrajiny odsoudil "neoprávněnou a brutální" invazi do Iráku
Při odsouzení ruského útoku na Ukrajinu Bush omylem zmínil rozhodnutí zahájit "neoprávněnou a brutální invazi do Iráku" a pak se rychle opravil a řekl "na Ukrajinu", což byla nezvládnutá kritika ruského prezidenta Vladimira Putina. "Výsledkem je absence kontroly a rovnováhy v Rusku a rozhodnutí jednoho muže zahájit zcela neoprávněnou a brutální invazi do Iráku," řekl Bush, než se chytil a zavrtěl hlavou. "Chci říct - na Ukrajinu." (ABC News)

PS. Ten řekne pravdu jen úplným omylem...

Americký senátor říká, že Washington si bude muset půjčit peníze od Číny, aby mohl poslat 40 miliard dolarů na Ukrajinu
Spojené státy si budou muset půjčit peníze od Číny, aby Ukrajině poskytly rekordní balík pomoci ve výši 40 miliard dolarů, protože Washington nemá žádné volné peníze, uvedl v pátek americký senátor Rand Paul. "Myslím, že je důležité vědět, že nemáme žádné peníze, které bychom mohli poslat, musíme si půjčit peníze od Číny, abychom je mohli poslat na Ukrajinu. A myslím, že většina lidí to tak nějak chápe, a mnoho republikánů to řekne na rovinu, když jde o nový sociální program. Ale když jde o vojenskou pomoc nějaké zemi, tak si jako můžeme půjčit, to je prý oprávněná půjčka," řekl Paul americkému digitálnímu zpravodajskému portálu Breitbart. Paul dodal, že Washington "nemůže zachránit Ukrajinu tím, že odsoudí americkou ekonomiku k záhubě". (Sputnik)

PS. Čína možná půjčí krachujícím USA, ale Češi to jistě dobrovolně darují skrze své zvolené zástupce.


Archiv tematických čísel

2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012