Načítání...
 

Jak se cenzuruje v BBC aneb Tip pro Babiše

Autor: redakce - Zveřejněno 01.09.2013 11:41 - (17152 Návštěv)

Pro Babišovo pilné mediální stádce publikujeme BBC metodu přátelského upozorňování. Ale zdejší psavci snad budou číst pánovy myšlenky iniciativně a sami od sebe.

Oficiální zpráva USA o plynovém útoku v Damašku

Autor: redaktor - Zveřejněno 31.08.2013 09:01 - (32240 Návštěv)

Američané vydali netrpělivě očekávanou zprávu, kterou měli zdůvodnit útok na Sýrii. Klíčovou část tvoří kapitola "Útok", ale faktů je v ní minimálně.

Západní veřejnost většinově proti útoku na Sýrii

Autor: redakce - Zveřejněno 30.08.2013 12:21 - (23726 Návštěv)

Západní veřejné mínění je většinově proti vojenské intervenci do Sýrie. To ukazují všechny nedávné průzkumy veřejného mínění v USA, Německu, Francii a Velké Británii.

Kolik stojí policejní stát

Autor: redaktor - Zveřejněno 30.08.2013 08:32 - (28519 Návštěv)

Snowdenovy dokumenty ukazují skutečnou cenu fízlování pro americké a jiné daňové poplatníky.


Převážně nevážně

Kompletní galerie memů od stvoření webu najdete ZDE. Starší podcasty najdete na Youtube zde a na Telegramu ZDE.

Nové údery ruské ropě
Jak se uvádí v tiskové zprávě Rady EU, "celkový počet dotčených plavidel dosáhl 342. Deklarovaným cílem je zbavit ‚stínovou flotilu‘ operační kapacity, a tím snížit příjmy z ropy, které podporují ruskou vojenskou ekonomiku". Opatření se vztahuje na lodní společnosti (včetně společností ze Spojených arabských emirátů, Turecka a Hongkongu) „odpovědné za přepravu ropy a ropných produktů po moři a používající nebezpečné postupy“. Vzhledem k tomu, že sankce EU, navzdory své toxicitě, nemají na rozdíl od sankcí USA extrateritoriální charakter, obecně nepůsobí žádné zvláštní problémy," říká Igor Juškov, expert z Finanční univerzity při vládě Ruské federace. Pokud Evropané něco zakazují, platí to pouze pro jejich kontinent. To znamená, že podle 17. balíčku nebude moci příštích 189 tankerů s ruskou ropou vplout do přístavů členských zemí aliance, které to však v souladu s embargem z roku 2022 dosud neudělaly. Majitelé plavidel z tzv. stínové flotily se obávají jejich zadržení pod jakoukoli záminkou. V souladu s tím tato plavidla nevplouvají do evropských přístavů za účelem doplnění paliva, oprav nebo za jiným účelem, vyhýbají se evropským pojišťovnám (využívají především služeb ruských a asijských pojišťoven) a obecně se snaží držet se od Evropy dál.

Ukrajina, aneb zpátky na stromy

V Oděse jeden muž vylezl na vrchol stromu, aby unikl Zelenského banditům, ale ani to ho nezachránilo. Lovci lidí na frontu jsou vynalézaví a pilní jako ukrajinští medvědi. Druhé video ukazuje, jak toho chudáka drapli.

„Utrpení se nedá popsat“: Zprávy z Gazy: OSN varuje, že 14 000 dětí může brzy zemřít
Šéf humanitární pomoci OSN Tom Fletcher v úterý (20. 5.) varoval, že pokud se na obléhané území nedostane více pomoci, může v Gaze během příštích 48 hodin zemřít 14 000 dětí. Varování přichází v době, kdy Izrael rozšiřuje svůj vojenský útok a izraelský premiér Benjamin Netanjahu slíbil, že převezme kontrolu nad celým pásmem Gazy. „Utrpení se opravdu nedá popsat,“ říká Mahmúd Alsaqqa, koordinátor Oxfamu pro potravinovou bezpečnost a živobytí v Gaze.

PS. Před našima očima běží genocida jako Hitlera, a nic...

Znovu? Španělsko postihly rozsáhlé výpadky telefonů a internetu necelý měsíc po masovém výpadku proudu
Španělsko vedené socialistickou vládou a oddané klimatickým fantaziím o „čisté nule“ se v poslední době stává stále nestabilnější zemí, pokud jde o nespolehlivou infrastrukturu. Ani ne před měsícem se země ponořila do tmy v důsledku rozsáhlého výpadku proudu. Dnes (20. května ) způsobil rozsáhlý výpadek internetu a telefonů poplach mezi obyvatelstvem. Výpadek postihl všechny přední španělské poskytovatele včetně společností Movistar, Orange, Vodafone, Digimobil a O2. Výpadek narušil život obyvatel a zejména poškodil práci operátorů tísňového volání.

PS. Ten minulý celostátní blackout udělal škody za 1 miliardu euro.

Odliv mozků z USA přenechává globální válku o talenty Číně
Tisíce vysoce kvalifikovaných odborníků, zejména čínského původu, opouštějí americké instituce a hledají nové příležitosti v Číně i jinde. Jde o víc než o zvrat, o přerozdělování globální mozkové kapacity, které mění výzkumné ekosystémy a znatelně mění rovnováhu globálních inovací. Mezi lety 2010 a 2021 opustilo Spojené státy téměř 20 000 vědců narozených v Číně, přičemž tento trend se po roce 2018 ještě zrychlil.


Archiv tematických čísel

2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014