Hnutí ANO se postupně přetransformovává ve starou dobrou ODS. Opouští tak svojí původní ideologii, která spočívala v tom, že žádnou ideologii nemá. Svojí, či lépe řečeno Babišovu myšlenku a volební heslo „řídit stát jako firmu“ hnutí postupně upozaďuje do ztracena. Ve firmě se totiž soustružníka ani manažera neptáte po pravolevém názoru, ale vybíráte je podle schopností na té které pozici. Dnešní ANO, či lépe řečeno její představitelé, kádrují stejně jako stará dobrá ODS pokrytecky komunisty a ještě více SPD Tomia Okamury. Toho Okamury, jenž je jen slaboučkým odvarem vysokoškolského pedagoga Konvičky. Toho Konvičky, kterého onehdy podpořili někteří poslanci za ODS a TOP09. Více v článcích Konvičky v ČR nechceme a Konvičkáři a Žoudličkové v jižních Čechách.

Hodilo se jim to, dnes se jim to nehodí, tak už jej nepodporují. Již nejde o to, dělat věci správně, poctivě a s nejvyšším nasazením. Jde jen o to, aby Okamurovi, stejně jako sousedům, chcípla koza. A to i za tu cenu, že hnutí ANO s volebním ziskem 30 procent odevzdá odpovědnost a možnost něco nového vytvořit hned u pěti ministerstvech a stane se navíc vazalem i v jiných otázkách sedmiprocentní zkorumpované ČSSD jenom proto, aby někdo, nejspíše Kalousek a jeho kamarádi nemohli říkat, že menšinová vláda hnutí ANO vznikla za tolerance či podpory SPD.

Pragmatická idea „řídit stát jako firmu“ ustoupila staronové ideologické „Národní frontě“. Kapitalismus si rozvracet nedáme, pokrok je povolen, ale jen ten Haškův „mírný, v mezích zákona“. Jsme členy NATO a lid obecný do toho nemá co kecat, protože má především makat a nekušnit. Jednou za čas u voleb vhodit hlas do urny tomu či onomu, to je celkem fuk, ale musí být v Národní frontě koalice ke všemu ochotných. Kdo není s námi, je proti nám a patří na hanbu a mediální pranýř.

Dříve měl Kalouskův „demokratický blok“ heslo s „komunisty se nemluví“ dnes jsou komunisté ochočeni, a tak tu máme nové Kalouskovo heslo přejaté Babišem a jeho spolkem „s SPD se nemluví“. Je to dobré heslo, protože činí z vítěze voleb poražené kráčející ve dne směle vpřed a v noci přískoky honem zpátky. Kupředu pravá, nízké daně, nízké mzdy, v záloze jsou miliony Ukrajinců a dalších nízkonákladových pracovních prostředků ze všech zoufalých koutů Země. Ano, bude líp. Ovšem, tak jako vždy, jak pro koho.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!