Evropská centrální banka se stala po vzniku bankovní unie a vytvoření jednotného bankovního dohledu nejmocnější politickou silou v Evropě. O tom jsme již psali zde. Evropští politici se vzdali vlivu na bankovní sektor. Nyní, aniž by si toho byla veřejnost vědoma, nastupuje přepisování bankovní mapy Evropy a začíná nové uspořádání evropského bankovního sektoru. Pod vedením diskutabilní a velmi kontroverzní americké poradenské finanční firmy Oliver Wyman, která je dceřinou společností amerického finančního koncernu Marsh and Lennad. Před touto partou amerických hochů musí nyní evropské banky předvést povinný striptýz. Národní parlamenty už nebudou mít právo do čehokoliv mluvit. Hedgové fondy a investiční banky, které neví kudy kam s levnými penězi od FEDu a ECB si mnou ruce nad příští kořistí. Daňové poplatníky a střadatele, coby věřitele bank, však čeká velké pouštění žilou.

Není to duch německé Bundesbanky, který nyní ovládl Frankfurt nad Mohanem. Stará a dobrá Bundesbanka se bránila machinacím s eurem. Nakonec není žádným tajemstvím, že dřívější bankéř od Goldmanů a italský finanční boss (a manipulátor) Mario Draghi nemá Němce moc rád. Často se pejorativně vyjadřuje o „perverzním strachu Němců z politiky ECB“. Teď se však Němců už Mario nemusí bát. Nejvyšší rozhodovací grémium v ECB je uspořádáno tak, aby bylo možné hlas německé Bundesbanky kdykoliv izolovat. Struktura Rady je vidět zde.Prozatím se podařilo ECB udržet obchodní banky nad vodou, díky levným úvěrům, dodatečnému tisku peněz a všem možným kouzlům. Nebylo to málo peněz, asi 1 bilion eur. Ale hlavně se podařilo zatáhnout daňové poplatníky do placení dluhů bank v Řecku, Irsku a Kypru. O Irsku jsme psali podrobně zde, ještě se však v budoucnu k tématu vrátíme. Obyvatelé Irska přispěli na záchranu spekulujících bank částkou 64 miliard eur (40 000 eur na 1 irskou rodinu). To je konec státu. Mladí Irové nemají jediný důvod proč v zemi zůstat a vystěhovalectví láme rekordy.

Zapamatujme si jednu důležitou informaci: Draghi intervenoval vždy ve prospěch bank, osud lidí v EU jej nikdy nezajímal. Připravil dokonale půdu pro velkou žeň. Německo se snažilo zabránit zespolečenštění ručení za vklady. Jestli jsou někde peníze, tak ve spořitelnách v Německu. Tam jsou napakované hrnce díky starostlivé a odpovědné péči o svou budoucnost ve stáří. Němci jsou prostě spořiví. Odpor Němců vůči zespolečenštění pojištění vkladů se podařilo bankovní EU-mafii zlomit. V prvním roce fungování bankovní unie má být zespolečenštěno 40 % pojištění vkladů, pak 20 % každý další rok.

Německý ministr financí Schäuble se za svou loajalitu stane vládcem nad fondem ESM. A tak ve svém zájmu prohlásil, že vznik bankovní unie se stal největším projektem od zavedení eura v Evropě. Mario Draghi také vykonal dobrou práci, neb pod jeho vedením vznikla totalitní kontrola peněz, která se nebude vůbec nikomu odpovídat. Podle listu Forbes patří Mario Draghi k 10 nejmocnějším mužům světa. Nemusí se bát, že by nebyl do čela ECB zvolen znovu, jeho smlouva končí v roce 2019, kdy mu bude 72 let. Jeho roční plat 378 000 eur je 2x větší než plat jeho americké kolegyně, šéfky FEDu. Ve Frankfurtu je 2-3 dny v týdnu, jinak je v Itálii. Jenže hned jedno patro pod Draghim se už houpe půda pod nohama. Někteří bankéři se začínají bouřit a pouštět do éteru informace o skutečném stavu věcí. Někteří vypadávají z oken, nebo páchají záhadné sebevraždy. Tato branže začíná být dost nebezpečná.