Prezidentské volby skončily, pěstování nenávisti pokračuje. Jak také jinak. Pražská kavárna hýčká své démony pečlivě již mnoho let. Podvědomě dobře tuší, že kdyby „pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí“, zhroutil by se jim jejich vnitřní svět. Nemohou ani polevit, protože démon nenávisti je nenasytný, nikdy nemá dost. Zmocňuje se postupně čím dál víc vnitřního světa každé lidské bytosti, která mu poskytne prostor a v důsledku toho se projevuje i navenek histrionským chováním s poruchou vnímání reality. Dříve se tomu říkalo hysterie, dnes se tomu mnohem vhodněji říká „histrionská porucha osobnosti. Podíváme-li se totiž na význam slova histrion = herec, kejklíř, komediant ZDE a charakteristické rysy histrionské poruchy osobnosti (teatrálnost, přehnaný projev emocí, sebedramatizace), jako bychom se dívali na náš virtuální svět zprostředkovaný médii. Posuďte sami:

František Skála, výtvarník:

Jsem zdrcen, protože se dá říct, že lež a nenávist zvítězila nad pravdou a láskou a český lid, když měl možnost si vybrat inteligentního, čestného a vzdělaného člověka, anebo prolhaného, vulgárního alkoholika, tak si vybral druhou variantu

''Zdroj ZDE

Jan Hrušínský, herec a ředitel Divadla Na Jezerce píše svým zemřelým rodičům:

Moji milovaní. Mami a tati, …vím, že se na nás odkudsi díváte a držíte nám palce. Budeme to teď nějaký čas potřebovat. Táto, představ si, že u nás už zase komunisti zvedají hlavy! A Rusáci už tady zase větří šanci.

Zdroj ZDE

Marek Orko Vácha, katolický kněz :

Jak je vlastně vůbec možné, že tolik lidí dalo přednost lži před pravdou, Rusku před Evropou.. Ne jak je možné, že Miloš Zeman získal několik desítek nebo jednotek procent hlasů, ale jak je vůbec možné, že mu dal někdo hlas, byť jen jeden. Zdá se mi, že je to především moje vina.

Zdroj ZDE

Co k tomu říct? Nějak se našim umělcům a intelektuálům ztratil zdravý selský rozum se smyslem pro proporce. Prostý venkovský lid bývá totiž spíše zdrcen neblahými osobními událostmi, jako jsou smrt, nemoc či existenční problémy. Volba mezi Drahošem a Zemanem může tedy zdrtit jen lidi nějak vyšinuté z normálu už proto, že posledních pět let tu byl prezidentem Zeman a nějaký zdrcující přímý dopad na toho kterého občana to zjevně nemělo. Lidé se prostě rodí a umírají navzdory Zemanovi i všem antizemanům. To je skutečný život, a ne nějaký virtuální výplod zdrcené umělcovy mysli.

Pokud jde o některé katolické kněze a jimi organizované modlitby za porážku Zemana, jde snad už přímo o organizované rouhání, které naprosto plete hlavu nejen našim hercům. Nebo se snad nějaký věřící křesťan skutečně domnívá, že v nebi nemají nic jiného na práci než řešit prezidentské volby v České republice a naši zemřelí rodiče sedí napjatě u nebeské televize držíce palce Drahošovi ve svatém boji proti zlotřilým Rusákům?