Začněme naším článkem o jedné poslankyni v Seattlu, o níž presstituti nikdy psát nebudou. Pedagožka Kshama Sawantová pochází z rodiny chudých indických přistěhovalců do USA. Tato dáma byla zvolena do městské rady v Seattlu v roce 2013. Byla to tak významná událost v moři mediálních ptákovin, že jsme o tom psali také (První volební úspěch hnutí Occupy Wall Street). Tato profesorka ekonomie šla totiž do voleb s programem zvýšení minimální mzdy na 15 dolarů na hodinu. Nyní se píše další volební období a korporace Amazon investovala oficiálně 1,5 mil. dolarů do kampaně proti znovuzvolení této poslankyně. Kolik do toho daly otrokářské firmy doopravdy, to nikdo neví, tyto korporace nepočítají v miliónech. Výsledek jejich kampaně byl nulový, Kshama sedí znovu městské radě. Je to první oficiálně zvolená socialistická poslankyně z hnutí Occupy Wall Street v USA. A nyní i první oficiálně znovu zvolená socialistická poslankyně. A prošla i poté, co Bezos jako CEO Amazonu a jeho oligarchický spolek přesvědčovali voliče v Seattlu jejich legálně uloupenými penězi, že mají volit proti svým občanským zájmům a pro blaho korporace Amazon, která zde má sídlo.

Další podobný případ s porážkou Amazonu se odehrál v New Yorku a měl stejné aktéry. Od památného roku 2013 se socialismus v USA pohnul dopředu. To je pochopitelné, když v dlouhodobých průzkumech veřejného mínění podporuje socialistické myšlenky prakticky polovina obyvatel. Další hvězdou se stala nově zvolená poslankyně Alexandria Ocasio-Cortezová, což je další socialistická poslankyně, jenže už v Kongresu. O jejím úspěchu sice nepsali naši presstituti, ale světový tisk už ano, protože v neoliberálním táboře vypukla panika. Tato dáma se nenechala uplatit korporacemi jako naši komunisté a socani ve Sněmovně. Cortezová se pustila do boje s korporacemi ve velkém stylu. Video ukazuje, jak tato poslankyně v Kongresu smaží hlavní US-korporace za svinstva, které páchají ve své vlastní zemi.


Korporátní média kritizovala Cortezovou za to, že je málo "vlastenecká". Tato socialistka na adresu presstitutů prohlásila, že byla do Kongresu zvolena proto, aby chránila a bránila občany, a ne zájmy hlavních korporátních akcionářů ("I Was Sent Here to Safeguard and Protect People, not the Profits of Private Equity"). Stejná poslankyně se v New Yorku zásadně zasadila za to, že město nebude ze svých peněz podporovat expanzi Amazonu do jejího obvodu. Korporátní dumping běží tak, že novodobé otrokářské korporace (Investigativní novinářka o novodobém otroctví v Amazon.com) provádějí dražbu ve stylu: "Kdo nám dá více veřejných dotací z daní občanů, tam se usadíme". Socialistka a kongresmanka bojovala v New Yorku za to, že peníze z rozpočtu určené na sociální programy a do školství nesmí jít na uplácení korporací. A také nešly, protože socialisté už ve městě New York nějaký vliv mají. A ejhle, zázrak! Moderní korporátní obluda se pokojně usadila v New Yorku i bez úplatků z daní občanů, protože umí počítat. Tak se podívejte na důležitý tweet této kongresmanky.

Also, and very importantly, these jobs are for FREE. The public was going to pay $3 billion in public subsidies & millions in hard cash building Amazon’s campus for them - NYC residents were subsidizing Amazon tons per job. Now they‘re bringing work without the welfare. — Alexandria Ocasio-Cortez (@AOC) December 7, 2019


Takže Amazon, který prakticky v USA neplatí daně a dostává federální podporu, chtěl po zchudlé pokladně New Yorku vykradené neplacením daní jednoho procenta celkem 3 miliardy dolarů za to, že zde postaví administrativní centrum. Tato delší věta ukazuje absurditu současného neoliberálního systému. Socialisté v New Yorku odolali korporátnímu dumpingu. Nyní mají 3 miliardy v městské pokladně navíc a centrum Amazonu k tomu. Už několikrát jsme psali tom, že socialismus je pro jedno procento miliardářů nesmírně výhodná věc. USA a EU nadělují daňové dárky této skupině z našich peněz už kvaziautomaticky. Bývalí levičáci, kteří v EU nyní v administrativě vládnou společně s pravičáky a lobbisty, se změnili na příživníky neoliberálního systému. Skuteční socialisté jsou nyní tam, kde začala nová forma třídního boje proti korporacím.

Česko, neoliberální laxativ

Zmatení v Česku je takového rázu, že sociální stát si necháváme od jednoho legálně zvoleného procenta rozkrádat jako na běžícím pásu. Parta kolem neoliberálního exkomunisty Dlouhého a dále Rusnoka a spol. nám nyní vysvětluje, že sice žádná hospodářská krize není, ale že nám stejně nepřidají, protože to neudělali ani předtím, když zde hospodářská krize skutečně nebyla. V Německu Mercedes a další automobilky propustily tento měsíc asi 150 tis. lidí. Ve Škodovce už běží fyzický boj dělníků o to, kdo tam zůstane, viz zdejší šikana. Po vzájemném masakru dělníků skrze projímadla (když sedíte na záchodě, tak vás z linky vyhodí) už nám do kompletních sraček chybí jen hnutí rozbíječů strojů, aby byl kapitalistický scénář 19. století zcela kompletní. Socialistky, jako ony dvě zmíněné dámy, ty nemáme ve volených mocenských orgánech vůbec. A socialisté, ti na to nemají jaksi z principu, viz francouzské heslo "il faut avoir des couilles". Pak nemáme politiky, kteří hájí zájmy občanů proti korporacím, ale americký cirkus organizovaný US-miliardářem Sorošem a jeho českými příživníky.

Ufon pozorující Česko nemůže vyjít z údivu. Zahraniční politiku řídí nějaký nácek z Řeporyjí a zamini jen zvedá telefon. Po mezinárodní lince dostává správné instrukce doplňující generální politickou linii toho nácka, který šéfuje českému cirkusu v zahraniční politice. Domácí politiku určují mávátka na Letné, které organizuje americký občan Bakala a bývalí koníci ze Sorošem a našimi daněmi placené organizace, která původně měla pomáhat lidem. Ale tito neoliberální soudruzi velmi rychle pochopili, že se peníze na důchod se dají vydělat i jinak a mnohem pohodlněji, než prací pro chudé. A nyní zpět k skutečné revoluci, která se pomalu prosazuje v USA.

Trump a jeho neoliberální klaka v Kongresu nyní prosadila další antisociální zákony. Americké hospodářství se trochu zlepšilo, ale zisk nesmí jít k těm nejchudším, ale k těm nejbohatším. To je přece jasné, od toho existuje minimální stát v modelu neoliberálního sociálního darwinismu. Proto se nyní, v době konjunktury, ruší sociální programy. Proč ne, když na ně v USA konečně mají? To se stalo usnesením prezidenta, které vyšlo tento týden, článek zde. V 6 bodech je jasně ukázáno, jaké státní instituce jsou nepřítelem jednoho procenta a proč se musí nechat vyhladovět. A kdo naopak tyto peníze na obranu jedno procenta proti 99 % občanů dostane, tedy vojáci a fízlové všeho druhu. Škrty v sociální oblasti budou v USA platit od března 2020 a žebračenky dostává v USA asi 35 mil. lidí. Současné škrty se dotknou i chudých dětí dostávajících dotované obědy ve školních jídelnách, což je obzvláště sprostý oligarchický dárek před Vánocemi.

Střední třída mlčí k likvidaci sociálního státu, protože se chovají jako mrchožrouti. Supí hody pod vedením jednoho procenta na sociálně slabých vrstvách jsou pro střední třídu výhodné jen zdánlivě. V systému trickle-down economic je to tak, že nejprve ožebračíte chudé tím, že snížíte daně těm nejbohatším. Jedno procento si vezme z loupeže sociálního státu svých 90 % . Pak na zbylých 40 % střední třídy zbude po rozdělení lupu těch 10 % zisku. Tento zisk ze snížení daní si střední třídy vezmou a tím si podřežou pod sebou vlastní větev sociálních institucí. Nechají je zprivatizovat nebo rozkrást jednomu procentu jako odměnu za to, že společně okradli ty nejchudší. Socialistické instituce státu, které takto předají jednomu procentu, jsou ale pro střední třídu životně důležité a po jejich oligarchickém rozkradení (pardon, privatizaci) na to střední třída krvavě doplácí. Viz zadlužení amerického školství a rozkrádání zdejšího zdravotnictví. Podle politického komedianta Macrona prochází NATO mozkovou smrtí. Podle mne prochází mozkovou smrtí střední třída, která propadla opiu neoliberalismu.

Mimochodem farmaceutické společnosti tuto deprimovanou střední třídu legálně posílají do hrobu s tím, že ji krmí vlastními opiáty, zejména v oblastech s ekonomickou a duševní depresí. To jasně dokumentuje studie o snížení celkové dálky života USA a zvláště markantně v krizových oblastech s neoliberálně dotovaným "zdravotnictvím" legálních a masově předepisovaných drog. Viz statistická studie Americké lékařské asociace je zde a tady je její přehledný komentář. Všude v Evropě nejsou tak úplně hloupí jako u nás. Ve Francii se ke protestům Žlutých vest připojilo asi 1,5 miliónu lidí. Minulý týden všichni demonstrovali proti Macronovým škrtům v sociální oblasti. Když je ve Francii asi milión lidí v ulicích, tak vláda musí odvolat své dekrety, což se stalo i v tomto případě. Ministr ekonomie prohlásil, že škrty udělá postupně, ale se stejným výsledkem jako Trump v USA. Socialistický stát převedený na daňový salám pro jedno procento se má neoliberálně krájet pomalu a opatrně, aby to socky najednou tak nebolelo.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!