Velký reset bez Schwaba aneb Rusko a 4. průmyslová revoluce

Každý, kdo vidí obraz Ruska a V. Putina jako oponenta NWO, by měl odpovědět na tyto tři otázky:

1. Proč se Ruská federace připojila k establishmentu Světového ekonomického fóra a k Centru pro 4. průmyslovou revoluci WEF 13. 10. 2021, tedy 7 let po euromajdanu na Ukrajině?

2. Proč se Ruská federace připojila synchronizovaně ke stejným opatřením v boji proti „pandemii“ ve všech oblastech Ruska a byl proveden

  • genetický experiment vakcínou Sputnik;
  • byly přijaty zákony k povinnosti očkování určitých skupin a vnucování očkování pod pohrůžkami ztráty zaměstnání stejně jako všude na Západě;
  • byla nastolena agenda QR kódů;
  • byly zavedeny očkovací pasy
  • byly učiněny kroky směrem k zavedení CBDC, tj. digitální měny centrální banky a jejich testování.

3. Jaká je role Ruské centrální banky při zavádění 4. průmyslové revoluce v Rusku a role nejmocnější ruské banky Sberbank?

Jestliže USA, Kanada, EU, Čína a Rusko realizovaly stejný totalitní projekt, kde je tady nějaká možnost multipolarity?

Zavedli-li v Rusku Green-pass, Moskva rozběhla Face-Pay systém placení Vaším obličejem v metru (ZDE) a rozšiřuje ho dále do ostatních oblastí, pak je těžké uvěřit, že země v čele s Vladimírem Putinem není součástí Great resetu, a to ať už podle scénáře WEF z Davosu, nebo bez něj.

Úloha centrální ruské banky při přestavbě finančního systému a centralizace moci cestou CBDC

Začněme citací od nejpovolanější autority, což je zajisté Klaus Schwab v díle Shaping the Future of the Fourth Industrial revolution, publikovám v roce 2018 (!).

V roce 2030 změní nová technologie v „blockchains“ všechno od on-line finančních transakcí až k volbě toho, jak budeme vybírat a říkat, jaké zboží se má vyrábět.


A jsme léta Páně 2022 v Rusku. Dne 16. 6. 2022 Olga Skorobogatova z Ruské centrální banky na Mezinárodním ekonomickém fóru v Petrohradě říká, že digitální rubl je na cestě a jeho testování bude možné zahájit v roce 2023, tedy o rok dříve, než bylo plánováno. Lze snad ruské občany snadněji přesvědčit, že kvůli sankcím Západu uvaleným za „zvláštní operaci na Ukrajině“ nezbývá, než vytvořit nový centrálně řízený digitální finanční systém, stejně jako ho v předstihu právě realizuje Čína. Zde již 240 milionů lidí má na smart-phonu digitální peněženku. Sociální čínský kredit běží naplno a stává se inspirací pro řadu západních zemí.

Synchronizovaná příprava digitálních peněz centrální banky je řízena bez ohledu na politické a mediální divadlo. Většina obyvatel jak Ruska, tak USA netuší, jaká past je na ně připravena, podobně jako s koordinovanou celosvětovou pandemií. Dne 9. března 2022 podepsal J. Biden tzv. Executive Order 14067. Asi jde o největší zradu na občanech v dějinách USA. Toto nařízení dává elitám možnost generovat centrálně emitované digitální měny (CBDC) a ukrást vám peníze, kdykoliv si umanou. Nebo vám vypnou přístup k penězům, když uděláte něco, co se nebude líbit. Viz naše krátké zprávy ZDE. Autor bestselleru Bohatý táta, chudý táta Robert Kiosaki označil tento akt za komunismus v nejryzejší podobě a vyzval Američany k bdělosti. Autor si bohužel plete pojmy. Toto už není komunismus, nýbrž trvalé otroctví, protože teď se neschováte, ani neutečete.

Rusko ovšem jede plnou parou před a bude dle Olgy Skorobogatovové mezi prvními třemi světovými inovátory v platebním systému a finančním sektoru a dodala, že Bank of Russia (Ruská centrální banka, RCB) už vypracovala implementaci digitálních kontraktů pro systém CBDC.

Ruská centrální banka odhalila své plány na zavedení digitálního rublu v říjnu 2020 a prototyp byl hotov o rok později. V únoru 2022 oznámila RCB, že na pilotním projektu se účastní dvě velké komerční banky. Ty provedly již finanční transakce, které používají nové digitální platformy. RCB vydala toto prohlášení:

Klient si nejenom otevřel digitální peněženku na platformě digitálního rublu přes svou mobilní aplikaci, nýbrž provedl i výměnu elektronických rublů (neplést s digitálními rubly) vedených u své banky za digitální a pak digitální rubly převedl druhému klientovi.


Ti, kteří lobbují pro CBDC, říkají, že se tím sníží náklady a vytvoří příležitosti pro rozvoj inovativních produktů a služeb. Kritikové naopak tvrdí, že digitální rubly dovolí Sberbance a jiným ruským finančním institucím sledovat konzumní chování občanů. Jak píší ruské Vedomosti (ZDE):

Zavedení digitálního rublu je materializací nejhorších scénářů popsaných v science-fiction románech. A tím končí všechny lidská práva na soukromí a je vykopán hrob demokracii.


V roce 2021 proběhl v Moskvě CYBER Polygon, jehož hlavním organizátorem a sponzorem byla Sberbanka, zúčastnilo se i WEF. Guvernér RCB , Alexej Zabotkin, zde potenciál digitálního rublu zahrnul chválou až do nebes:

Ruská CBDC umožní lépe sledovat platební a peněžní toky a také vyzkoušet možnosti nastavení podmínek a termínů, dokdy budou digitální ruble platit, řekl Zabotkin. Například rodiče mohou dát dětem digitální rubly, které budou naprogramovány tak, že si děti budou moci koupit ke svačině jen to, co je dovolené, žádný junk-food.

Sberbank hraje důležitou roli v novém digitálním finančním světě

V březnu 2022 vydala Sberbank licenci na emisi a výměnu digitálních aktiv. „Očekává se, že první digitální emise proběhne v červenci“, řekl agentuře TASS 15. 6. 2022 člen představenstva Sberbanky Anatolij Popov. Sberbance to umožní centralizovaná block-chainová platforma. Centralizovaná, poněvadž pod pojmem block-chain si vybavíme všichni decentralizované, tedy mimo kontrolu současného finančního a politického systému obíhající bitcoiny a další digitální měny.

A nyní se ptejme, kdo je Herman Gref, významná postava v době přechodu na 4. průmyslovou revoluci. Předseda představenstva Sberbanky Hermann Gräf, rusky German Oskarovič Gref, narozen 8.2. 1964 v Kazašské republice rodičům německého původu, kteří byli vyhnáni v roce 1941 z Donbasu do Kazachstánu. Gref byl ministrem hospodářství v letech 2000-2007, od roku 2007 je šéfem Sberbanky. V roce 2000 byl jmenován manažerem Evropské banky pro obnovu a rozvoj. Podrobnější informace v ruštině zde. Za zmínku však stojí jeho členství v business výboru WEF pod vedením Klause Schwaba. Přes všechny dosavadní sankce uplatňované od roku 2015 kvůli připojení Krymu k Rusku a vojenské účasti Ruska v Sýrii, zůstala pozice Hermana Grefa až do zahájení války na Ukrajině jako člena výkonného výboru WEF (Board of Trustees) pevná, viz tento článek. Vztahy Ruska a WEF byly přerušeny v I. čtvrtletí, WEF přichází o značné finanční prostředky, kterými ruští oligarchové podporovali tuto organizaci.

German Gref byl rovněž významným funkcionářem americké velkobanky Morgan Chase. Je uveden na seznamu ředitelů ještě za rok 2020, tedy v době „pandemie“. Zde musel skončit po zahájení invaze na Ukrajinu a uvalením sankcí na Sberbank (ZDE). V radě Morgan International Council seděl společně s Tony Blairem, Jamie Dimonem, Condolezzou Rice, Henry Kissingerem a Robertem M. Gatesem. Gref jako ministr hospodářství začal s orientací ruské ekonomiky směrem na Východ. Dnes kontroluje asi 1/3 všech aktiv Ruska. Na mezinárodním ekonomickém fóru v Petrohradě vystoupil dne 17. 6. 2022 a potvrdil orientaci Ruska na strukturální změny:

Rusko orientuje svou ekonomiku na Východ a mění její strukturu. Sankce znamenají 56% dopad na export a 51% na import. To je ohrožení HDP do výše 15%.


Podle něj nestačí ovšem orientovat obchodní cíle na Východ. Z hlediska měn má Rusko přebytek v čínských jüanech, ostatní měny jsou v Rusko deficitní.

Systém Face-pay a boj proti koroně

U nás s digitalizací ještě nejsme tak daleko jako v Rusku. V metru v Moskvě existuje „robotický hlídací pes“ starosty Sergeje Semjonoviče Sobjanina. Tuto přezdívku dostal podle tancujícího bostonského robota. Můžete zde platit skrze identifikaci obličejem. Je k tomu ovšem zapotřebí i smartphone, podobně jako u smart-bankingu. Návod, jak je to „snadné a bezpečné placení“, máte ZDE. Podařilo se být prvními na světě, kde lze platit biometricky a hezky pohodlně ve všech 250 stanicích metra. Moskva předčila v tomto ohledu i Čínu. Gref a Sobjanin: spolehlivý tým pro krásný nový svět!

Boj proti koronavirové „pandemii“ bude v Rusku pokračovat, to řekl na petrohradském fóru Vladimír Putin. I Rusko má svého Fauciho a další kádry, kterým ruská alternativa dala dostojevskou přezdívku „koronaběsi“. První dámou koronavirové pandemie v Rusku je profesorka Veronika Skvorcovová, bývalá ministryně zdravotnictví Ruské federace a šéfka FMBA, anglická zkratka pro Federal Medical and Biological Agency. Skvorcovová figuruje vedle Anthony Fauciho jako členka představenstva Výboru pro prevenci pandemií, která byla založena v roce 2018 v Ženevě, který financuje Světová banka a také Bill Gates. V květnu 2018 se zúčastnila zasedání v Ženevě, kde byl tento výbor při WHO ustanoven pod názvem Global Preparedness Monitoring Board. Dne 18. 6. 2022 vydala Veronika Skvorcovová pro TASS prohlášení, že na konci léta 2022 bude zahájena třetí fáze testování nové vakcíny proti koronaviru CONVACELL, který bude efektivní i proti novému kmeni Covidu - Kentauru - a bude k dispozici od podzimu letošního roku ve formě nosního spraye. Třetí fáze klinických testů bude probíhat i v těch zemích, které země daly Rusku právo na svých občanech tyto studie provádět. O které země se jedná, to ovšem neuvedla. Výroba vakcíny již byla zahájena v dubnu letošního roku a měly by být vyrobeny 2 miliony kusů měsíčně.

Zatím má Rusko na skladě 100 milionů (prošlých?) vakcín Sputnik a firmy jeho výrobu zastavily v listopadu. To uveřejnil pro TASS Vasilij Osnakov. Část má být vyvezena, část pro domácí potřebu. Ruská Covid Nanny poeticky zvaná Rospotrebnadzor žádala přeočkování každých 6 měsíců. Jenže obyvatelstvo začalo být stejně nedůvěřivé, jako v západních a ostatních zemích, takže i zde se realita vyvíjí poněkud jinak.

Cesta ke genetickým experimentům byla otevřena Covidem-19 a tím se dala zelená pro získávání nejen biometrických, nýbrž i genetických informací. To je věc nových technologií příští generace. Vědci z Institutu molekulární a buněčné biologie Ruské akademie věd vyvinuli genetickou technologii - platformu pro vytváření protilátek proti každému typu koronaviru, takže bude možné rychle reagovat na různé varianty viru a na prevenci onemocnění. Rusové tak mohou být potěšeni. Budou mít připravené nově geneticky upravené prostředky proti pandemiím, jenom si musí na "next-time" pandemie v podobě virálních infekcí trpělivě počkat. Technologická báze už však je připravena. Hurá!

Aby bylo možné člověka geneticky upravovat, je zapotřebí především první krok. Znát genom člověka. O změně legislativy směrem k legalizaci generace nových technologií jsme se zmínila v prvním díle. V červenci 2021 odhalil ministr zdravotnictví Ruské federace plán „vydávání genetických pasů“ pro všechny ruské občany se speciální pozorností zaměřenou na nejmenší. Genetické digitální pasy budou zahrnovat informace o „sekvencování genomu“, citujeme:

Zdravotní systém se zaměřuje na prevenci a časnou detekci… Nyní startujeme jiný projekt, když zahrneme novorozence, vytvoříme genetický profil, provedeme sekvencování genomu. Za pomoci bio-inovativních technologií vytvoříme náš vlastní druh digitálního pasu – genetický pas osoby.


Tato iniciativa má svůj počátek v dubnu 2019, kdy podepsal ruský prezident Vladimír Putin dekret v anglickém překladu takto: On the Fundamentals of the State Policy of the Russian Federation in the filed of ensuring chemical and biological safety for period up to 2025 and beyond. V tomto nařízení jsou zahrnuty instrukce na „implementaci genetické certifikace populace s tím, že budou vzaty v úvahu legislativa na ochranu dat týkající se osobního genomu a formace genetického profilu populace.“ O rok později Putin nařídil vytvoření Národní genetické informační báze, kde budou zahrnuty všechny rostliny, zvířata a mikroorganismy, dále budou vytvořeny vědecká pracoviště na světové úrovni na poli výzkumu genetických technologií, určených i pro geneticky upravené potraviny. To už na Západě běží naplno.

V listopadu 2021 se Muraško sešel s V. Putinem, kde prezentoval Sputnik V jako trumf genetické magie. Zatím vydala Státní Duma návrh zákona na regulaci na poli genetického engineeringu. Prozatím nebude databáze obsahovat genetická data lidí. Ale i tak je zapotřebí být v pozoru: Jeden expert se vyjádřil jasně: „Nechceme tato data za účelem identifikace člověka, ta mohou být využita primárně pro lékařské účely.“ Podrobnosti najdete ZDE.

Zní to přesvědčivě, na první pohled. Obchod s daty ovšem funguje i bez ID pasu nebo genetického pasu úspěšně od začátku testování na Covid. Úřady vědí moc dobře, kdo je a kdo není a kolikrát „očkován,“ i když by tyto informace měly být tajné. Viz rozesílání pozvánek na očkování proti Covidu v Rakousku, na kterých nebyla uvedena odpovědná osoba, ani její podpis.

Válka na Ukrajině odvedla pozornost vnitřních záležitostí Ruska. Vynikající sumarizaci postojů a vyjádření k masovému očkování v plné synchronizaci se západními vládami Vladimíra Putina vyhodnotil americký novinář Edward Slavsquat v tomto článku. Zatím český překlad není, pro němčináře uvádím tuto verzi ZDE.

V říjnu 2021 proběhla tiskem zpráva, že neočkovaní občané nad 60 let musí jít do izolace. Hned jsem si vzpomněla na německého ministra zdravotnictví, který vyhrožoval všem neočkovaným nad 60 let, že budou do konce roku buď naočkovaní, nebo mrtví. Jenže ani ruští občané nad 60 let nemohli ukazovat prstem na to, co se děje v Německu. Ruský Karl Lauterbach alias Dimitrij Peskov, který je tiskovým mluvčím prezidenta Putina, prohlásil v tisku (ZDE), že odmítnutí očkování je nezodpovědné a zabíjí. Přitom jeho šéf neustále opakuje, že očkování nesmí být povinné a ukazuje prstem na EU a přitom chválí účinnost opatření, které v boji proti zavedla Moskva a po ní třetina dalších gubernií. Samozřejmě, že povinné očkování určitých skupin je součástí těchto opatření. Nadto Putin neustále zdůrazňuje, že nejúčinnějším nástrojem proti kovidu je očkování!Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 550 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!