Deník NYT zveřejnil zajímavou historku z Harvardské fakulty práv, která patří k nejprestižnějším a nejdražším studijním oborům v USA (9.3.).

Vraťme se nejprve do minulosti. Loni v srpnu došlo asi k nejrozsáhlejšímu podvodu studentů v historii celé školy. Vedení univerzity oznámilo, že "téměř polovina" studentů ve všeobecném kurzu podváděla při závěrečné zkoušce, která byla na jaře 2012. Buď studenti spolupracovali nebo kopírovali práce kolegů. Celkem bylo do kurzu zapsáno 279 osob.

Noviny The Boston Globe začaly vyšetřovat celé pozadí a přitom zjistily, že vedení univerzity neoprávněně hackovalo e-mailové účty 16 děkanů, aniž by děkani o tom věděli. Administrativa univerzity hledala viníky úniku opisovacího skandálu mezi členy vedení univerzity. Proto jim bez jejich vědomí začala kontrolovat maily, což vyšlo nedávno najevo. Viníka tak jako tak nenašla.

Pokud bašta práva běžně používá nelegálních metod odkoukaných od americké vládní administrativy, pak si vůbec nepřejme vědět, jak na tom jsou běžní občané.