Týden příměří uplynul, některé humanitární konvoje došly do místa určení, většina nikoliv, a zejména nikoliv po Castello Road do Aleppa, kterou kontrolovali na svém území povstalci. Největší konvoj asi sami povstalci rozstříleli na svém území, když opustil oblast kontrolovanou Rusy a SAA. Britské listy jsem chtěl návalu ušlechtilosti pochválit za to, že už měsíc nepapouškují každou pitomost a dezinformaci BBC a Guardianu o Sýrii. Ale moc dlouho jim to nevydrželo. Dotace se asi musí nějak vysloužit a zasloužit, viz hezký titulek O hrdinech a sedmilhářích. Takže konvoj prý podle BL bombardovali ti zlí Rusové letecky. Jenže OSN oficiálně prohlásilo, že nemůže zjistit, jestli byl útok na její humanitární konvoj v Sýrii proveden leteckým úderem. To je prosím podle korporátní agentury Reuters. Prostě a jasně, letadla nikdo neviděl. Zato Rusové ukázali záběry z dronu, jak kolem konvoje jezdí velkorážné kulomety povstalců na autech.

Letecká podpora islamistů za moje daně

Klíčová je zpráva o tom, že ISIL dostal spojeneckou leteckou podporu na klíčovém místě fronty. USA řekly, že těch 80 rozstřílených syrských vojáků a asi 100 zraněných u Deir es Zoru zabili omylem, ale tomu z pozorovatelů málokdo věří. Nálet byl zajímavý z několika bodů.

  • Z 4 letadel byla 3 cizích zemí (Dánsko, Austrálie a Británie) a tyto země bojující s terorismem poslaly polovičaté omluvy Syrské armádě bojující proti terorismu. Z některých omluv vůbec není jasné, zda se dané země náletu zúčastnily (Dánsko, Austrálie).
  • Postavení SAA na klíčovém pahorku byla na ISILu dobyto už před několika dny a má naprosto strategickou důležitost při obraně tohoto města, protože kryje vojenské letiště v obklíčeném městě. Je prakticky vyloučeno, aby to USA nevěděly.
  • Deir es Zor je obklíčený a držený pod hladovkou už 4 roky a islamisté ho nemohou dobýt. USA se teroristům snažily zásadně pomoci. Letadla provedla celkem 4 nálety trvající 40 minut, kulomety dobíjela raněné vojáky, existuje ruské dronové video z masakru.
  • Za 7 minut nato nastoupil po letecké podpoře spojenců do protiútoku ISIL. Zajal zpět vybojovanou pozici od SAA a všechny syrské raněné vojáky na místě zabil. Vojensko-taktický úkol spojenců byl tedy splněn na výbornou. Islamisté mohou vzít obklíčené město se 100 tis. obyvateli do kleští útokem od řeky Eufratu a od USA dobytého pahorku Džabal Tardeh.
  • Obrana Deir es Zoru má strategickou hodnotu, protože stojí v cestě vytvoření jednotného islámského území pod kontrolou saúdských teroristických wahabitů a jejich západních spojenců. Navíc zabraňuje Turkům, aby zde vytvořili jednolité nárazníkové pásmo směrem k jimi vytouženému Mosúlu v Iráku.
  • Dobytí Deir es Zoru by byla vytoužená náplast teroristů za obklíčení Aleppa a za vojenské neúspěchy na většině front.
  • Navíc ve stejné době útočili Američané na šíitské milice v Iráku, které nyní nastupují do hlavního útoku v oblasti Mosúlu proti ISIL.

Podtrženo a sečteno. Spojenci se mstí za úspěchy boje proti terorismu tím, že posílili náš společný boj s terorismem. Pak je jasné, že další příměří asi nebude. USA odmítly návrh Rusů, aby se publikovala dohoda o příměří. Z ní je totiž jasné, že umírnění usekávači hlav, alias "demokratické síly" se měly odpoutat od usekávačů neumírněných. Bohužel se stal pravý opak, protože příměří vedlo ke spojení obou skupin pod jednotná velení z Al-Núsry, ISIL a dalších plně teroristických skupin podporovaných Saúdy. Tyto skupiny navíc dopředu řekly, že příměří dodržovat nebudou, a také je nedodržovaly

Krátce z fronty

Navíc povstalci provedli další útok otravným plynem, který dokumentovala také Anna News. Ale kdo by takové detaily dnes řešil, když to neudělal Putin. Podívejte se na poslední video South Front, kde je nejnovější situace z 19. září 2016. Povstalci podporovaní za mé daně (což platí i o předešlém boji NATO s teroristy) usekli hlavy asi 26 obyvatelům Aleppa, kteří se chtěli dostat z obleženého města skrze humanitární koridory zřízenými Rusy a SAA. Lidské štíty budou brzy potřeba, takže se evakuace z Aleppa nepovoluje.


Totéž platí pro potravinovou pomoc. Ta do města také nesmí přijít, mimo jiné i proto, aby Britské listy a jim podobné korporátní plátky mohly za pár týdnů další ofenzívy vydatně plakat nad osudem vyhladovělých dětí. Celé 4 roky si uprchlíků na Západě nikdo nevšímal, dokud Asad nezačal vyhrávat, a dokud uprchlíci nešli do EU. Tam šli mimo jiné i proto, že amorální EU země odmítly zvětšit pomoc miliónům syrských uprchlíků v okolních zemích. O těch se také 4 roky ani nemuklo.

Golany

Boje pokračují zejména u Golan, kde je situace velice složitá. Izrael zde jak známo aktivně podporuje Al-Núsru, která se v této oblasti různě přejmenovala. Tito teroristé vytvářejí nárazníkové pásmo mezi SAA a nezákonně okupovanými Golany. Jenže tito teroristé nenávidí Drúzy, kteří zde žili staletí před okupací Izraelem, chtějí zde žít i potom, co Izrael Golany ztratí. Tady je výřez bojového rozložení sil kolem Golan. Asadovci jsou béžoví, teroristé zelení.Drůzové demonstrovali přímo na území Golan proti izraelské podpoře teroristů, kteří dnes vraždí jejich rodáky u města Hadheru.


Zde Drůzové bojují společně s Asadem a Hizballáhem proti teroristům z Al-Núsry, které podporuje Izrael, aby vytvořil tzv. "buffer zones", viz heslo. Mapa bojů kolem Hadheru vypadá takto.Teroristé dostali bojový úkol rozšířit nárazníkové pásmo tak, aby pokrylo souvislý pás kolem nezákonně okupovaných Golan. Izraelci raněné teroristy vozí do svých vojenských nemocnic na Golanech. Před několika měsíci Drúzové na Golanech vytáhli raněné teroristy ze sanitky a na místě je zabili. Dostali tip, že tito demokraté řezali hlavy jejich vesničanům na území Libanonu, kde jsou také drúzské vesnice. Takže Izraeli začal další velký problém, jak udržet Golany. Drúzové jej začínají nenávidět za okupaci a hlavně za aktivní podporu islámských teroristů, proti kterým bojují jejich rodáci s Asadem za udržení jejich území v Sýrii. Takže Drúzové se pomalu chystají otočit kormidlo směrem k vítěznému Asadovi, Íránu a Hizballáhu.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!