Korporátky a presstituti jsou naštvaní na Trumpa a mají pravdu. Kde jsou ty časy, kdy se státy vydíraly rukavičkách, pod pláštíkem neoliberální ideologie, lidských práv, genderu a povinného záchodu pro třetí pohlaví. Trump už na takové nesmysly nemá čas. USA jdou do kytek a musí se spěchat. Hlavní boss dnes zvedne telefon a jasně a přesně zavelí, jak má daná země skákat. A pokud správně nehopsá, tak jí Trump odejme americkou "pomoc" (Palestina, Pákistán, Sýrie), nebo neskákající zemi zvedne cla (Mexiko, EU). Za sebe mám Trumpa rád, protože je to bezohledný neoliberální miliardář. Na nic si nehraje a dělá veřejně to, co nám tvítuje. Je to přesně takový výlupek, jako je dnešní jedno promile, které nám vládne.

Trump je stejně strategicky a politicky geniální jako americká a evropská politika v Sýrii. Pro velkého Bílého muže v malém Bílém domě byl jeho platně zvolený prezidentský kolega v Sýrii jednoduše a prostě "zvíře". Dnes je Asad pro Trumpa opět prezidentem. Jaká podivuhodná změna v oslovení. Mediální kotrmelec amerického prezidenta je vidět, kdežto západní podpora teroristům se maskuje jako humanitární krokodýlí slzy. S těmi začal nakonec i Trump, když tento týden varoval Asada a jeho spojence přes útokem na poslední baštu terorismu v zemi. Rusové se dali dohromady s legální syrskou vládou a vyhráli. Západ se dal dohromady s teroristy a prohrál. Pokud mám parafrázovat Napoleonova hlavního vnitráka Josepha Fouchého, tak postoj Západu v Sýrii je ještě horší než zločin, protože je to kardinální chyba.

Proměny Turecka jsou podivuhodně silné a rychlé, stejně jako proměny Izraele ohledně dobyté Dáráje a Asadova obsazení nárazníkových zón u Golan, které předtím ovládali Izraelem vyzbrojovaní a podporovaní teroristé. Dnes tam místo teroristů mají vojenské pozorovací posty Rusové a Izrael je z toho oficiálně štěstím bez sebe, jak to dobře dopadlo. Turci cpali a cpou do Idlíbu zbraně horem dolem, ale minulý týden otočili stejně rychle, jak je na Blízkém východě zvykem. Wahábistům placeným mimo jiné Saúdy a Západem jednoduše řekli, že to mají v Idlíbu zabalit. To ale nejde, stejně jako jim už nejde odejmout chlór a další komponenty na chemický útok. Turci proto otočili kompletně, stejně jako Izrael během posledních dnů vítězného útoku Asada u Golan. V Sýrii není problém páchat zločiny, ale prohrát válku, protože to je kardinální chyba. A tak se pro Turky stali přátelé a demokrati z Jabhat al-Nusry přes noc "teroristé" a přišli na oficiální seznam. Zbraně cpou Turci, Západ a Izrael do Idlíbu pochopitelně dál. Tedy přesněji řečeno, Západ a USA a Izrael to dělají přes FSA a přes prostředníky, a nikoliv přímo, jako to dělají Turci a Saúdové.

Pochopitelně, že Západ nemůže vědět, kdo centrálně velí celé frontové linii v Idlíbu. A co se stane, když za dva týdny Asadovy ofenzívy se toto území zmenší na polovinu a všechny zbraně přijdou do jednoho teroristy řízeného kotle, který je již nyní uzamčen Asadovými tanky a ruskými letadly. Ale to je historie zločinu, nikoliv kardinální chyby, kterou Erdogan nyní oficiálně napravil opraveným seznamem. Západ a USA jsou tak hloupí, že Idlíb zamotali do své koloniální propagandy, a tak se postavili do jedné latě společně se Saúdy a Izraelem. Turci začínají ze Sýrie utíkat, protože zrada a překabátění v této zemi se už dávno přestaly počítat. To jen Rusové, Írán a Hizballáh nemění fronty a od začátku až do konce bojují proti teroristům. Západ se beztak pokoušel Erdogana zabít při nepodařeném vojenském převratu, který mu práskli Rusové, jimž předtím zákeřně sestřelil vojenské letadlo na výsostném území Sýrie. Rusové umí hrát šachy a hrají je pod vedením Lavrova a vojenského generálního štábu přímo mistrovsky. Západ a USA vypadají jako idioti, a také jimi po prohrané válce doopravdy jsou. A to si ještě počkejme na výpovědi zajatých teroristů a na zabavené sklady zbraní nacpané novými západními zbraněmi, jako to bylo v Aleppu. Viz náš článek Český a bulharský boj s terorismem v Aleppu.

A nyní k hlavnímu bodu komedie, což je pochopitelně casus belli, který má ospravedlnit západní ochranu teroristů v Idlíbu. Problém je v tom, že Rusové a Asad sledují pohyb chemických zbraní podobně jako my sledujeme na internetu balík, který nám má doručit pošta. A všechno nyní zveřejňují, a ne jako ještě před několika měsíci, kdy k pohybu chemických zbraní mlčeli. Tehdy ještě Rusové a Asad doufali, že Západ přestane podporovat ta nejhorší lidská zvířata. Nyní už to vzdali, protože karty jsou vyloženy na stole a každý soudný člověk je vidí. To se pak těžko chystá provokace, zvláště když je známo složení bojových plynů teroristů a zlikvidovaných zásob Asada a když obojí má v laboratoři mezinárodní tým OPCW. Takže Trump veřejně pláče nad humanitárním problémem Asada a Rusů zvaným Idlíb. A Turci už hodili ručník do ringu a jen z povinnosti posílají zbraně teroristům do Idlíbu s vědomím, že je stejně konec.

Západ a USA však mají koloniální ambice většího rázu. Viz článek z roku 2013 nazvaný Fakta o Sýrii (IX.) aneb Bytí a nebytí dolaru. Tehdy jsme komentovali první koncentraci válečných plavidel USA a Ruska u pobřeží Sýrie. Dnes tato situace kulminuje. Podívejte na tuto mapu ukazující současné rozložení námořních sil.Stačí se podívat na mapu a sami vidíte, že u pobřeží Sýrie je podle všeho největší koncentrace bojových plavidel Ruska a NATO od 2. světové války. Rusové zde mají oficiálně 25 bojových plavidel a navíc pořádají manévry u pobřeží Sýrie, takže mají odjištěno. USA a NATO zde oficiálně nemají žádnou vojenskou loď, protože se nevyjádřili. V současné době žijeme v horší situaci, než byla Kubánská krize v roce 1962. O kubánské krizi se psalo málem v přímém přenosu, ale o její dnešní a horší variantě nevíme nic. Buď je vedro, nebo začalo pršet, nebo spadl další pes do kanálu. Anebo se zase a opět máme dobře. To je poslední výkřik korporátek z dneška, protože začala ekonomická krize a bankovní krach je zase na spadnutí.

Fascinující není fakt, že běží studená válka a že Západ se chystá do konfrontace s Ruskem, aby ochránil teroristy, kteří prohrávají v zemi, kde nemáme co dělat. Trump řekl, že USA budou Sýrii opouštět, ale fakticky zde dělají to, co v Afghánistánu, kde už Západ válku prohrál. Spojené státy rozšiřují počty základen na severu Sýrie, kde jsou Kurdové a proamerické milice. Cvičí a vyzbrojují teroristy v jimi chráněném táboře Al-Tanf a posílají je bojovat směrem k Palmýře, kde je už podruhé rozstřílel Asad a Rusové.

Fascinující je fakt, že pokud se do sebe Rusové a NATO pustí na syrském pobřeží, tak začne ozbrojená fáze konfliktu zvaného "studená válka". A my od korporátních presstitutů ani oficiálně nevíme, že tam nějaké vojenské lodě jsou. Pokud Západ vystřelí rakety na vojáky v ruských legálně zřízených syrských základnách stanovištích, kde bojují s mezinárodními teroristy se souhlasem RB OSN, pak Rusové mají právo potopit lodě NATO. A pak začnou presstituti plakat jako na povel, jak jsou ti Rusové zlí. A jak my jsme dobří, že za naše daně bojujeme za ty patentované demokraty a humanisty v Idlíbu, kde natáčejí Bílé přilby vyznamenané za tento herecký výkon americkým Oscarem. A proto musíme zbrojit jako diví a konečně umlčet ty, co píší podobné články, jaký právě čtete. A pak budeme moci konečně táhnout na Moskvu, jako Napoleon a Hitler. Prasárna je to, takto lhát lidem.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!