Presstitutům spadla nákaza chřipkou v Číně doslova z nebe. Tato komunistická země válcuje svým kapitalismem zbytek světa. A to znamená, že neoliberální zázrak jednoho promile západních miliardářů sdružených proti zbytku světa má problémy s dechem. Dále mají Číňané klíčové patenty na sítě 5G, jsou už nyní první ekonomikou světa a budují světovou formu Hedvábné stezky. Při tom všem ještě likvidují v oboustranném obchodu s různými zeměmi již tak hodně zmrzačený US dolar. To všechno je mrzuté a bude ještě hůře, ale naštěstí je tu ta chřipka. Jistěže se nebude psát o tom, že v Číně už je hlavní epidemie na ústupu, nyní kulminuje v Jižní Koreji, rozjela se v Itálii a postupně projde Západem. Jistěže jsme schopni jako Číňané ve Wuchanu dát město do karantény a postavit za 14 dní nemocnici pro 1400 lidí. Ale kdyby náhodou nikoliv, tak je dobré alespoň plivat na zemi, která to dokázala a prakticky zvládla celou epidemii na výbornou. To potvrdila Světová zdravotnická organizace, protože uvedla postup likvidace infekce v Číně a srovnala jej s postupem v případě jiných, mnohem nebezpečnějších onemocnění, jako byla ebola v Africe. A také se konečně našel viník o rozměrech několika mikronů, na kterého je možné svést hospodářkou krizi. Ta běží na Západě nejméně půl roku, ale nesmělo se o ní psát. Teď už to konečně jde. Podívejme se na balík lží a manipulací v tisku.

Letalita infekce není mortalita

Úmrtnost je počet zemřelých na daném území během daného období, například počet úmrtí v Česku v průběhu roku 2018 dělený průměrným počtem obyvatel tohoto území v daném období. V případě koronaviru vzatého podle statistik Číny je třeba rozdělit počet úmrtí v Číně podle čínské populace tak, že 3 000 vydělíme jednou a půl miliardou. A to je tak směšné, že by nemělo cenu o tom psát. Média dávají počet úmrtí na koronavirus v absolutních číslech. Jenže to se v epidemiologii nazývá letalita. Novináři, kteří nevědí nic, a berou jen manipulační šmejd ze západních korporátních agentur, si pletou mortalitu a letalitu. Navíc není vůbec znám konec epidemie, takže čísla jsou jen předběžná. Čína oznamuje úmrtnost na koronavirus v řádu 2,3 %. Oficiální statistiky z Číny jsou následující:

  • Počty nakažených SARS-CoV-2 do konce února 2020: 72 314
  • Průběh uzdravení bez komplikací: 80,9 %
  • Průběh nemoci s následnými komplikacemi: 19,1 %
  • Počet úmrtí nakažených virem: 2,3 %

Znamená to, že na každých 100 lidí, kteří jsou infikováni, průměrně umírá 2,3 lidí. Na virové onemocnění typu chřipky je to celkem dost, ale důvod k panice to není. Je třeba mít na paměti, že čínská populace stárne, trpí z velké části chudobou a nemá dobrý přístup k lékařské péči. Většina Číňanů kouří, ve městech se málem nedá dýchat pro smog. To všechno způsobuje vyšší úmrtnost na virová onemocnění dýchacích cest, než bude na Západě. A navíc jsou teď všichni zvědaví, jak budou své statistiky falšovat Spojené státy a Západ. Zvlášť poté, co korporátní média při povinném plivání na Čínu vyděsila nenormální lidi tak, že Pražáci berou regály útokem. Prý už byla dvě úmrtí na koronavirus u nás, protože dva Pražáci se umlátili v boji o poslední konzervu na regále. Ale občané metropole nejspíš dobře vědí, co mohou očekávat od 30 let mafiánského vládnutí. A nemají ve vaně nebo na balkóně prase, aby jej mohli živit vlastní poctivou prací.

Porovnejme epidemii koronaviru s malárií, o které se vůbec nemluví. Komáři přenášející malárii způsobují asi 700 tis. úmrtí ročně. To by mělo stát za hlavní výzkum, ale nestojí, protože hlavní úmrtí na malárii jsou v tzv. Třetím světě. Koronavirus dosud zabil ve světě asi 3 000 lidí. Poměrem k úmrtnosti vzaté zhruba k osmi miliardám lidí na Zemi to statisticky odpovídá aktivitě bílého žraloka, který svačí za rok asi 10 surfařů. Proti mlsnému žralokovi neděláme nic, protože se to statisticky nevyplatí. Proti koronaviru se to sice vyplatí, jako proti každé jiné chřipce, ale ne moc. Než bude vakcína, na které se pracuje, tak virus dávno zmutuje a vakcína půjde do muzea.

Organizace Lékaři bez hranic nedávno oznámila, že v roce 2019 zhruba 4 500 dětí zemřelo v Demokratické Republice Kongo (DRK) následkem nejhorší epidemie spalniček za poslední desetiletí. Celkem 25 % z těchto dětí nemělo ani 5 let. Přitom vakcína dávno existuje a je k dispozici. WHO potřebuje 40 mil. dolarů na zničení epidemie, což je celosvětově viděno úplně směšná částka. Přitom děti této země těží koltran pro naše mobily. Takže by tito otroci mohli dostat k dětské práci pro Západ od nás darem alespoň to očkování (Otrocká práce dětí a Nová zelená politika EU). Ejhle téma pro Šojdrovou, která bojuje za 40 syrských sirotků a mlčí k západní podpoře teroristů Sýrii. Mějme alespoň trochu normální rozum a starejme se také o zbytek světa, nejen o sebe.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!