Když chcete vést válku proti Rusku a Číně, musíte lhát jako Goebbels. Musíte vytvořit obraz tak odporného nepřítele, že jeho zabití na ulici a na potkání představuje základní dobrý skutek, který ten den můžete vykonat pro blaho lidstva. Prakticky je nemožné odhalovat on-line všechny lži pendlované korporátkami, protože „ich mnogo“. Na jejich výrobě a distribuci pracuje za naše daně kupa dalších lidí v zákulisí. O tom byl seriál o agentu Novákovi.

Situace muslimské národnostní menšiny Ujgurů v autonomních oblastech severní Číny (provincie Xinjiang) z nich dělá ideální kandidáty na čínské Čečence, kteří po vyzbrojení a instruktáži Západu povedou proxy-válku proti centrální Číně. Několik tisíc Ujgurů, mimo jiné i z Číny, bojuje v roli placených zahraničních teroristů v Sýrii. Žoldnéřský plat jde i po porážce teroristů vydíráním místních lidí v oblasti Idlíbu, zbytek měsíčního platu okolo 2 tis. USD doplácelo Turecko, Katar a Saúdové. Nyní pro prohrané válce dochází k novému výcviku těchto skupin na sabotáže a partyzánský teror. Čínští Ujguři se vracejí domů po dlouhodobém vraždění v Sýrii, kde se z mnohých teroristů stala zvířata v lidské podobě. Stejně tak se vracejí jejich spolubojovníci po "válce s teroristy" do západních zemí EU. Čínští teroristé přicházejí do provincie, která historicky patří Číně už dlouho. Ale má stejně neblahý statut jako bývalá britská kolonie Tibetu, kterou Čína sebrala Britům v 50. letech. Dědictví negativní minulosti je dáno tisíciletými nájezdy „severních barbarů“ do "říše Středu" opevněné Čínskou zdí. Nová politika v severních oblastech Čína a vnitřního Mongolska začala až posledních letech, od spojení super-vlakem s centrálními oblastmi přes budování škol, univerzit, továren až po zastavení postupu pouště.

Čína musí slušným jednáním oddělit normální Ujgury od teroristů. S těmi asi nebude pořízení a zemřou se zbraní v ruce. Rusům v Čečensku se dialog povedl a Západ tam má utrum. Podívejte se na dnešní město Grozné, které bylo kompletně srovnáno se zemí po první a druhé válce v Čečensku. Video začíná rokem 1995 před válkou a pokračuje dnešním stavem. V Číně to znamená, že se musí posílit zdravé proudy volající po autonomii, musí se zvýšit životní úroveň a míra svobody pro místní menšiny. Pak je nepřetáhnou radikální teroristé s rodinnými klanovými vazbami, které jsou postaveny na reciprocitě závazků. A na druhé straně musíte kontrolovat příliv teroristů a podvratné aktivity Západu všeho druhu, od mediálních lží až po vyzbrojování a výcvik teroristů. Tyto dva úkoly jdou proti sobě. Ale Rusové v Čečensku je zvládli na výtečnou a Čína má pro pacifikaci radikálů a likvidaci teroristů velmi dobrý vzor.

Situace daná dlouhým historickým vývojem a mocenskými zájmy supervelmocí nikdy není černobílá. Proto nelze nekriticky šířit lži a propagandu na obou stranách. Takže si posviťme na západní lži, protože ty u nás převažují a nechme mluvit i druhou stranu. Klíčové dokumenty mimo západní manipulace najdete tady:

Západním manipulacím ohledně čínských pracovních táborů se cíleně věnuje web The Grayzone, viz např. článek odhalující pozadí americké propagandy už v roce 2019:

Vyzbrojeni základními fakty můžeme napsat pohádku. Kde je CIA a NATO v první linii proxy-wars, tam je i česká neziskovka Člověk v tísni, která za mé daně poskytuje úplně nezištnou humanitární pomoc a úplně všem.

Kterak člověk v tísni na čínský pracák šel a nedošel

Humanista v tísni se vyděsil, neb si přečetl článek What Satellite Images Can Show Us about ‘Re-education’ Camps in Xinjiang. Autorku platí US administrativa, což je výborné, protože je to demokratka na plný úvazek. Tato humanitárně znechucená a pracovitá dáma nám v článku pohotově našla podle citovaných "čínských zdrojů" Google Map i s čínskými tábory, tak vyrazíme na cestu.



Výborně, máme GPS táborů. Teď si zjistíme, zda může za těmi nešťastnými Ujgury zajet, vyfotit si je a napsat humanitárně správný článek o jejich nespravedlivém utrpení. Nejprve si jdeme pro info o přístupu cizinců do provincie Xinjiang pro rok 2021 (ZDE).



Opět výborně, jsme turisté, víza pro tuto oblast nepotřebujeme, po celé oblasti se můžeme pohybovat volně a turisté jsou zváni. Omezení ale existuje a vztahuje se na vojenská zařízení a jistě i na ty koncentrační tábory. Ale zdaleka je uvidíme, protože můžeme kempovat v celé oblasti bez speciálního povolení. Ta dobrá paní z US departementu pro pravdu nám dala ty správné GPS, tak jdeme na to. A pro jistotu ještě použijeme GPS z The Xinjiang Data Project, což nezištně provedla zcela nepolitická australská neziskovka Australian Strategic Policy Institute (ASPI). Vezmeme auto z půjčovny a dáme první GPS koncentráku ve městě, ať nejezdíme daleko.


The “detention center” (geographic coordinates: 38.8367N, 77.7056E) claimed by ASPI, is actually a gerocomium in Markit county, Kashi Prefecture, Xinjiang.

Tak sorry jako, místo do koncentráku Ujgurů jsme se dostali do starobince v okrese Markit. Ale chybička se vloudí a Čínani jsou strašně mazaní, tak nasadíme další GPS.


The "detention center" (geographic coordinates: 38.9950N, 77.6682E) claimed by ASPI, is actually an elementary school in Yantaq township, Markit county, Kashi Prefecture, Xinjiang.

Hezká základka, což o to, nová, vše pečlivě udržované, ale my hledáme ty koncentráky.... V tomto okrese jich mělo být jak naseto a místo toho jsme našli starobinec a školu. Nebudeme přece dělat reklamu komunistům, že se starají o mladé a staré lidi, když mají utlačovat ty Ujgury. Tak se mrkněme na nové stanoviště, viz tento parádní snímek koncentráku. Je to ohrazené, ze satelitu jsou vidět plechové střechy, koncentrák jak na americkém Guantanámu, to nemůže mít chybu.


The “detention center” (geographic coordinates: 39.8252N, 78.5501E) claimed by ASPI, is actually a logistics park in Bachu county, Kashi Prefecture, Xinjiang.

Nepřišli jsme přece dřít do čínských montoven pro Západ, abychom nakonec začali skákat z oken jako sebevrazi z firmy Foxcomm ve sweatshopu (neplést s koncentrákem!) ve městě Longhua, která dělá mobily pro hodně nahnilé jablko Apple (Life and death in Apple’s forbidden city). Tak to hledání raději shrňme, tentokrát už podle čínských GPS, ať nejezdíme zbytečně a za moje daňové peníze si konečně uděláme hezké prázdniny v Číně.



Pochopitelně, článek o "pracovních táborech" napíšeme podle objednávky našich chlebodárců, vždyť nám zaplatili hezkou dovolenou na atraktivním místě v Číně. Místním lidem jsme dali vydělat jako turisté a trocha lži před tažením na Peking přece nikoho nezabije.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!