Mudrlant jistě namítne, že nadpis je špatně, protože Třetí světovou nevyhraje nikdo. Jaderné velmoci zničí svět kompletně, protože jistota je kulomet. Je to sice pravda, ale... V rámci EU a NATO už vedeme proxy-války nejen v Africe a v Asii, jako před dvaceti lety. V zastoupení Ukrajinců jsme se od roku 2014 pustili i do ruského medvěda, který mezitím zahodil americký pas a vyšel z neoliberální klece Západu. A proti tomuto nepříteli naší demokracie nyní vedeme válku, kterou prý chceme a máme vyhrát. Napoleon a Hitler o tom už něco vědí. Ale naše vypersilovalé elity používají jiné učebnice dějepisu - ty, jež byly napsané v USA podle Rand Corporation. Proto je dobré se podívat na vojenskou strategii NATO, USA a EU a porovnat ji s tou ruskou. Koho zajímají starší články na toto téma, podívejte se na rok 2018, kdy se všechno rozjíždělo. Jako předskokana si dejte článek Sračka, hnačka a třetí světová.

Poučení č. 1: Arzenál jaderných zbraní

Tady je to celkem jasné. Po zničení SSSR a rozpadu Varšavské smlouvy zůstal jediný četník planety, který pro jistotu jednostranně vypověděl všechny klíčové smlouvy omezující strategické zbraně (SALT II, START I, II, ABM). Nyní mají Spojené státy zastaralý jaderný arzenál a smluvně se zbavily všech omezení na jaderné zbraně. Rusko má díky US-výpovědi (zdravému rozumu) volné ruce. Tento rok dalo do výzbroje raketu Sarmat ohlašovanou Putinem v jeho slavném projevu v roce 2018 (Hrozivé mlčení západních prodejných médií na Putinův projev v ruské Dumě). Přečtěte si konec tohoto článku napsaného v roce 2018, protože to se už plní. A k tomu připočteme hypersonické rakety s řízenou dráhou letu, které Západ nemá, kdežto Rusové je mohou použít jako nosiče jaderných hlavic. Takže Rusko asi poprvé od Studené války má jednoznačnou převahu v technickém arzenálu a v jaderné triádě co do vývoje nových systémů. Reakce Západu? Odešel z mírových jednání a začal proxy-válku na Ukrajině proti takto vyzbrojenému Rusku.

Poučení první: Jsi-li v hluboké jámě, nejprve přestaň kopat.

Reakce blbce: Zrychleme prohlubování jámy a přidejme k novým proxy-válkám i ekonomický propad Západu.

Elity Západu vychované US-instituty zařízené na praní mozků a pohrdání reality mají tedy základní "strategii" hodnou nefalšovaného údivu. Snaží se dokopat k vítězství prohloubením jámy až na druhou stranu zeměkoule.

Poučení č. 2: Arzenál konvenčních zbraní

A nyní se podívejme na konvenční zbraně, protože hrozí přímá válka v Evropě mezi NATO a Ruskem. Ta se na Starém kontinentu řízeném výše uvedenými elitami nebude bojovat jaderně, ale klasickými zbraněmi.

K tomu se podívejte na starší článek Studená válka a zbrojení v grafech (2019). Nepohrdejte starými články, protože správně myslet znamená vidět kontexty. Historie je učitelkou života normálních Evropanů. V tomto článku bylo jasné, že Rusko začalo omezovat vojenské výdaje zhruba od roku 2019. Důvod byl jasný: byl ukončen vývoj zcela nových typů zbraní, které Putin ohlásil v roce 2018. Chytrý Západ mezitím pokračoval v prohlubování jámy. Putinův projev označil za blufování a začal klasickou paranoiu popírání reality v 5 krocích, kterou znají lékaři u nevyléčitelně nemocných. Viz článek z roku 2018 nazvaný Paranoická vize reality jako politický program Západu. Tam to máte černé na bílém i s obrázkem, jak se to dnes musí dělat pro čtenáře. Takže normálním lidem bylo už někdy kolem roku 2018 jasné, že Západ začal sám sobě kopat jámu. A nyní se píše konec roku 2023, takže jsme už dost hluboko a kopeme kolem sebe stále rychleji.

Pojďme na starou věc militarizace EU v novém grafu o zbrojení z roku 2022. Rusko a NATO se už začaly obviňovat, že rakety a drony používané ve válce na Ukrajině buď vyletěly z území členských států NATO, nebo naopak dopadly na jejich území. Jáma se kope usilovně, takže je velmi pravděpodobné, že začne přímá válka NATO-Rusko v Evropě. Američanům by to bylo jistě líto, ale co se dá dělat, na řadě je východní Evropa. Na východní frontě začínají docházet Ukrajinci a jáma ještě není prokopána na druhou stranu zeměkoule. Takže se podívejme na tento zajímavý grafický přehled z výborného webu Visual kapitalist.Klikněte na to ve větším a začněte zkoumat. Data jsou zpracována podle institutu SIPRI, což je největší světová občanská autorita ohledně výdajů na zbrojení. Na obrázku je porovnáno 40 největších vojenských rozpočtů na světě. Válka v Evropě způsobila, že ukrajinské vojenské výdaje vzrostly o 640 %. Spojené státy v posledním roce 2. světové války utratily asi 38 % svého HDP na armádu a celkové náklady za WWII přepočtené na rok 2020 byly 4,1 bilionu dolarů. Jsme o 80 let dopředu, a podle SIPRI jsou globální vojenské rozpočty v roce 2022 na úrovni 2,2 bilionu dolarů, máme osmý rok nárůstu výdajů po sobě. USA jsou po rozpadu SSSR a Varšavské smlouvy nositelem ideje věčného míru. Mají celkem 40 % globálních vojenských výdajů a za rok 2022 to bylo 877 miliard dolarů. Tady je tabulka prvních 10 zemí z největšími výdaji a jejich podíl na světovém zbrojení v procentech.Vynechme Čínu a porovnejme podíl Ruska a USA. Toto číslo je klíčové, protože mám vysvětlit, proč Spojené státy proti Rusku nevyhrají válku konvenčními zbraněmi. Jsou totiž zaměstnané Čínou a už de facto víc zbrojit nemohou. Válku s Ruskem má vést EU pod americkými instruktory, viz model Ukrajina. A efektivita vynaložených prostředků na zbrojení má děsný nepoměr. Na tomto webu najdete porovnání armád Ruska a USA. Klíčový je tento graf.Obě země mohou vesele zbrojit, jsou na 3-4 % HDP. Jenže ruská převaha v moderních konvenčních zbraních je daná tím, že jí dosáhli za pouhých 8 % nákladů v porovnání s rozpočtem USA. Takže efektivita ruského vojenského průmyslu je absolutně nesrovnatelná s gigantickým plýtváním v USA. Není kapitalismus jako kapitalismus.

Poučení druhé: Jen idiot dělá věci pořád stejně a očekává jiný výsledek.

Reakce blbce: Zrychleme výdaje na zbrojení a dělejme to stejně "efektivně" jako doposud. Jen tak uzbrojíme Rusko a nyní i Čínu.

Vojensko-průmyslový komplex Západu nemůže tímto způsobem vyhrát závody ve zbrojení. Rusko s 8 % náklady v porovnání s USA a s prakticky minimálním podílem na světovém zbrojení (zhruba na úrovni Velké Británie) nyní jednoznačně tyto závody vede. A navíc vyhrává zatím všechny proxy-války, které rozpoutaly Spojené státy.

Poučení č. 3: Proxy-válka s Ruskem na Ukrajině

O Ukrajině píšeme od roku 2014, vůbec se k tomu nebudu vracet. A k současné protiofenzivě jsme vydali článek bývalého významného důstojníka Pentagonu, Scotta Rittera: Ukrajinská protiofenzíva opakuje stále stejné "šílené" chyby. Takže máme za sebou tři měsíce ukrajinské protiofenzivy a podle našich presstitutů slavně vítězíme jak "rakóské voják" strejdy Pepina. Ukrajinská armáda zatím dobyla 6 malých vesnic. U vesničky Rabotino (480 obyvatel před válkou, ukrajinsky Robotyne) a jinde nechala přes 50.000 mrtvých podle čísel Západu a přes 60.000 mrtvých podle Rusů. Rozdíl je statisticky malý, takže čísla asi sedí. K tomu připočtěme třikrát tolik raněných a válečných invalidů. Podívejte se na územní zisky Ukrajinců u Rabotina, což je jediné místo fronty, kde se dostali až k ruským zákopům první linie.Modrá jsou územní zisky Ukrajinců po 3 měsících ofenzivy, šrafovaná jsou území nikoho, kde se bojuje a červená je linie ruské obrany. Vesnice Rabotino je uprostřed toho klínu. Žluté čáry jsou ruské obranné linie. Takže to shrňme. Rusové začali ofenzívu a měli plán A, který jim nevyšel. Nyní realizují plán B a místo bývalého boje proti Zelenského režimu v Kyjevě už dobře vědí, že bojují proti celé mašinérii NATO. Prozatím na ukrajinské frontě efektivně vítězí, díky nyní sesazenému generálu Surovikinovi. Ukrajinci pod vedením vojenských elit NATO opakují stále stejné "šílené chyby" (Scott Ritter) jejich debaklem pronásledovaného plánu A. Tento plán ukrajinského NATO na dobytí Krymu dnes má asi stejnou hodnotu, jako Hitlerovy plány na dobytí Moskvy.V klíčové oblasti Rabotina je postup 1 km dopředu za posledních 14 dní, u Ořechovky je fronta prakticky beze změn. Bohužel, americký plán B znamená to, co jsem psal v roce 2018, tedy válku NATO s Ruskem na evropském území, na naše náklady a životy. Proto západní elity vybraly herce Zelenského, aby dělal stále totéž. A hlavně, aby zásadně nevyjednával o míru, dokud bude na frontě poslední Ukrajinec schopný boje. A stejný typ profláknutých elit si Američané vychovali v EU, kde nyní dělají profesionální válečnou politiku (mimo jiné tak činí i české pětikolky), tedy podle výše uvedených poučení 1 a 2. Připomeňme etnickému Židovi Zelenskému jako představiteli těchto elit výrok jeho předchůdce, nějakého Ješuy z Nazareta, což tehdy asi nebylo o moc větší velkoměsto, než to Rabotino.

Poučení třetí:

Když někdo z vás chce stavět věž, nesedne si napřed a nespočítá náklady, jestli má dost na dokončení stavby? Kdyby totiž položil základy a nestačil ji dokončit, vysmáli by se mu všichni, kdo by to viděli, a říkali by: 'Tenhle člověk se pustil do stavby, ale nemohl ji dokončit.' Nebo když má některý král vytáhnout proti jinému králi, aby s ním vedl válku, nesedne si napřed a neuvažuje, jestli se může s deseti tisíci vojáků utkat s tím, kdo proti němu táhne s dvaceti tisíci? Jestliže na to nestačí, vyšle posly, dokud je ten druhý král ještě daleko, a žádá o podmínky míru. (Lk 14:28-32)


Reakce blbce
Začali jsme proxy-válku s Ruskem v Evropě a přestali jakkoliv počítat (ekonomicky, vojensky, politicky). To ideologicky myslící vyprané mozky v EU a USA z principu popírání reality nikdy neuměly. A jednat o míru nebudeme, protože to bychom museli přijmout ruské podmínky: denacifikace, demilitarizace a neutralita Ukrajiny.

Takže to shrňme pro nás, budoucí důchodce a pro naše mladé, kteří možná narukují na západní Ukrajinu, pokud tam vtrhnou Poláci, a tím i NATO. Rusko se stalo po sankcích USA a EU celkově pátou největší ekonomikou světa a v roce 2022 předstihlo Německo jako nejsilnější ekonomika Evropy. Chceš-li ekonomicky prosperovat, zařiď si Putina a americké sankce. Navíc se Rusko stalo opět velmocí a vyhrává válku na Ukrajině poté, co de facto vyhrálo proxy-válku s USA v Sýrii. A nyní pomáhá Afričanům vyklízet Afriku kolonizovanou Francouzy a Američany. Tam dělají barevné revoluce generálové vychovaní v USA. Více méně používají scénář Západem inscenovaného Majdanu, ale bohužel nezvedají Američanům telefony a místo toho jezdí do Moskvy a prozpěvují hymnu Wágnerovců. A tomu si připočtěte nástup zemí BRICS (40 % světového obyvateltva, 23 % světového HDP), viz tento skvělý graf srovnávající rok za rokem ekonomiku zemí G7 a BRICS. Za těchto okolností by normální člověk vzal rozum do hrsti a začal jednat. Pokud ovšem elity jedou podle poučení pro blbce v pořadí 1, 2, 3 tak budou jednat jinak, tedy pro nás zcela zhoubně.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!