Postupně jsem sledoval úhyn levice otrávené vlastní ideologickou blbostí. Opravdu až bolelo vidět, jak se likviduje myšlenkové a sociální dědictví dvou století. A tak nyní už jen s pobavením pozoruji bývalé nezávislé weby, které se živí dotacemi už nikoliv ze Soroše, ale z mých daní. A pak tančí mezi shnilými korporátními vejci a válkou na Ukrajině a pětikolkou a zánikem Západu, aby byli roztomile nezávislí, zelení, svobodní, a přitom nepokousali korporátní ruku, která je živí za mé daně.

Soroš udělal to, co jsme během krize v Matiční ulici vysvětlovali zkorumpovaným zastupitelům v Ústí nad Labem. Pokud připustíte vznik plnohodnotného ghetta, pak už tam nemusíte dávat ani korunu z dávek. Vznikne kompletně uzavřený cyklus parazitické ekonomiky krádeží, prostituce, drog, pašování čehokoliv a kohokoliv. A nakonec se k tomu přidají místní zastupitelé a začnou pronajímat sociální byty těm chudákům, kterým to dotuje stát. Sorošovcům se tento husarský kousek u nás podařil a funguje jedna báseň. Z našich daní si platíme vlastní destrukci posledního zbytku zdravého rozumu.

Jak jdeme do kytek

Hérakleitos z Efezu před asi 2500 lety jako první politický filosof poznamenal, že nesmrtelnost chtějí jen ti nejlepší, ale většina lidí jde cestou dobytka. Je to široká a pohodlná cesta daná Cimrmanovou separací průtokových poznatků, trestání politika politikem a použití názorné a úlekové fixace dané válkou na Ukrajině. Takže čteme jedny zbytečné nezávislé články za druhými, separujeme poznatky pouze tím, že bezmocně (a nevěřícně - můj případ) hledíme na to, jak dvojitého agenta a prezidenta Klause s bankéřskou aktovkou vyměnil jiný dvojitý agent s vojenskými prýmky. Pak potřebujeme krátkou úlekovou fixaci na oficiální mediální sračky a pokračujeme následnou separací průtokových poznatků z nezávislého tisku. Ten má povětšinou depresívní čtení, protože nelže. Básník by řekl, že je to o hovnu, protože jen ta jsou lehká a spolehlivě vyplují na hladinu korporátní pěny všedních dní.

Seděl jsem se známými, kteří už jsou depresivní, protože přemýšlejí doopravdy, a naše čtení jim na náladě nikdy nepřidá. Tak nás za tu způsobenou duševní bolest trestají tím, že nám na konto e-republiky nikdy nic nepošlou . Každý má vlastní taktiku, jak přežít ve zlých dobách, a oni na této fintě ještě trochu vydělají. Depresivní čtení na našem webu je dané postupnou degenerací určenou těmto hlavními faktory, jimiž jsou:

 • postupný zánik anglo-saského impéria, které se omylem považuje za militaristický a demokratický pupek světa;
 • přechod demokracie na měkkou totalitu, kdy ovčané handlují svobodu za elitami garantovanou bezpečnost pro ty, kteří v digitálním koncentráku budou držet hubu a krok;
 • ekonomická a politická sebevražda Evropy, kterou zradily prodejné elity všeho druhu; ty začaly sloužit nihilistickému soukolí globální chobotnice fungující v podobě Deep state;
 • rozvrat zdravého rozumu a základních lidských hodnot, které nahradily ideologie korporacemi řízených iluminátů;
 • přechod Česka od Babišem nastoleného korporátního fašismu na troskách bývalého Klausova mafiánského kapitalismu do nových zářných zítřků české pětikolkové chobotnice, která nás jako prozápadní krysař vede k další vítězné bitvě u Stalingradu a k rozpadu bývalého, aspoň trochu suverénního státu.


O tom všem píšeme pořád, stačí se podívat na tematická čísla posledních zhruba pěti let. Naši pravidelní čtenáři vědí, že podané chmurné předpovědi se většinově splnily. Je to opravdu k pláči, takže je pro normální lidi lépe nás nečíst, a hlavně neplatit. Agenti Nováci chtějí za režim totéž a navíc jsou za to placení z našich daní, aby makali, stejně jako už Sorošem neplacené neziskovky. Neziskoví Sorošovci a agenti Nováci všech zemí, spojte se! Aha, tak oni už to za prachy a za vliv udělali, to jen my v nezávislé scéně jsme ještě rozděleni. Takže pěkně za sebou a v řadě jdeme, byť nespokojeně, Hérakleitovou cestou dobytka.

Toto všechno bylo těm (náš web neplatícím) aktivistům celkem jasné, ale zaplatili mi pivo. Takže jsem se cítil povinen jim jako skalní pesimista vysvětlit, proč konec světa nepřijde tak rychle, jak by se dalo čekat podle psaní na našem webu a míry DDoS útoků na něj. Každá akce vyvolává reakci, dokonce i ve fyzikálním světě. V lidském světě je to násobeno nepředvídatelností nezamýšlených účinků, což je v globálním měřítku jev, který nelze zmanipulovat. O tom je přísloví, že jednoho člověka můžete oblbovat celý život, většinu hodně dlouho, viz dnešek; ale nikdy nelze všechny lidi oblbovat věčně. Paradoxně se o tuto nemožnou věc snaží elity globálního Deep state a jejich místní poskoci všeho druhu. Proto se podívejme na tři jevy tohoto trestání elit jejich vlastními exkrementy, čili metodu trestání učitele učitelem.

Dynamika "super-imperialismu"

Tento termín pochází z Hudsonovy stejnojmenné knihy (ZDE). Jeho analýza je skvělá, vždyť ten americký hoch v tom režimu celé roky dělal na významném postu. Problém je, že není Marxem a pro super-imperialismus nenapsal Kapitál jako Marx blahé paměti. Režim, kterému Marx nadával do "kapitalismu", to dnes hrdě nosí na čele. Ale Hudsonova další kniha o současném ekonomickém systému (ZDE) už k Marxově analýze nemá daleko, protože se pokouší o novou formu politické ekonomie. Ale takových knih je dnes už celá řada, jen se u nás nekomentují, dokonce ani již nemyslící levicí.

Paradox super-imperiálního Západu je v tom, že vládne pomocí proxy-válek. Ale přitom nevyhrál ani jednu válku od Druhé světové, a tu vyhráli Rusové a jejich spojenci. Poslední kuchařku války USA v zastoupení proti Venezuele popisuje tato výborná investigativní žurnalistka, která ji vydala nedávno, viz naše krátká zpráva (ZDE). Jak vypadá trojí zisková dynamika proxy-válek? Musí se na ní vydělat třikrát. Máme zemi, kterou z mocenských důvodů potřebujete vojensky, politicky a ekonomicky zničit:

 • válka za cizí prachy: vezmete nespokojence naočkované vašimi elitními think-tanky a k nim přidáte vámi placené teroristy, které přeléváte z jedné země do druhé; pak uděláte "demokratickou revoluci" zdola;
 • zisk z války: terorističtí borci se zaplatí z lupu rozvrácené země a vaše elity budou zničené zemi správcovat; pokud máte náladu, můžete tam udělat i volby, ať je nějaká legrace;
 • integrace do super-imperialistického bloku: zavedete tam postupně neoliberální ideologii s příslušnými hodnotami a elity budete odměňovat nebo trestat podle toho, jak úspěšně ji budou prosazovat; platit je budete z nakradeného nerostného a jiného bohatství vámi dobyté země, stojí to pár haléřů, viz model Soroš.


Takže je to jasné: i pokud Západ prohraje proxy-válku na Ukrajině, USA mají co slavit jako "vítězství". Jasně to řekli všichni jestřábi a v krátkých zprávách jsme citovali senátora Blumenthala (ZDE). Rozvrácení Ukrajiny a smrt půl miliónu lidí byla "výhodná investice" do ničení Ruska. Takoví kámoši vám spolehlivě vynahradí všechny nepřátele nahromaděné za jedno století. Jak správně poznamenali nezávislí ruští komentátoři, Zelenský skutečně dekomunizuje zemi, protože vrací Ukrajinu do stavu v 19. století. Prezident Biden a jeho synátor jsou nyní oficiálně vyšetřováni, jak na Ukrajině kradli skrze úplatky při imperiálním drancování. Takže máte ekonomickou část proxy-válek hezky v on-line reálu. A nyní k opačné nezamýšlené dynamice západních super-imperiálních elit:

 • iracionální chamtivost elit si vidí jen špičku nosu: rozvrácení světového systému sociálních, politických a ekonomických vazeb sjednocuje zbytek světa proti Západu; příkladem je Rusko a Čína jako vedoucí lídři zemí BRICS;
 • levné teroristické pracovní síly na dělání revolucí a masy uprchlíků si vytvoří vlastní ekonomiku bídy a rozvratu, kterou nemůžete kontrolovat, protože nemáte jak; zničili jste stát, který je držel na uzdě, viz příklad Libye a Sýrie;
 • integrace těchto zemí do super-imperialistického bloku nejde, protože tak zvaný "failed state" nelze nikam integrovat; darebácký stát paradoxně žije z nihilistické světové ekonomiky, stejně jako výše popsané ghetto v Matiční ulici;
 • proxy-válkou rozvrácený stát ohrožuje civilizované státy kolem, které musí zavést drahá represivní opatření (viz místními lidmi postavený plot v Matiční); výsledkem je nezamýšlený vznik opozice všeho druhu v západních státech; ty se musí bránit proti likvidaci přicházející zvnějšku.


Takže zdánlivá všemoc globalistů platí jen na Západě, který je vinou vlastní neschopnosti ve slepé uličce. Nezamýšlené důsledky globalistů v rámci prováděného NWO vytvářejí spontánní anti-NWO všeho druhu, od anarchistického zločineckého "státu" až po produktivní opozici na Západě. Konečně dobrá zpráva pro Čechy: nemusíte nic dělat a být líní a zbabělí jako dosud, ono se to podělá samo od sebe.

Dynamika digitálního koncentráku

Tady je to celkem jednoduché, podívejte se na digitalizující piráty a zeleně dotované mozky. Za neziskovou úplatu žijí z toho, že ničí zdravý a potřebný industriál země. Tím ji připravují o zdroje, které bychom potřebovali ke skutečné změně k lepšímu. Totéž se týká úředníků, doktorů, duchovních (tam patřím) a celé střední střídy, která je napojená na zradu vzdělanců (tam taky patřím). Tato skupina se prodala agentům Deep state a společně ničí stát pro externí neoliberální elity za oceánem. Střední třída si zcela iracionálně myslí, že když za malé držhubné zničí plovoucí státní Titanik, nechá je za tuto zradu jedno promile nastoupit do záchranného člunu.

Jako filosof nad tím nerozumem jen kroutím hlavou, ale myšlení střední třídy se opičí po iracionální chamtivosti a sociopatech z horní vrstvy. Tak to bylo vždy. Takže zisk z digitálního koncentráku jede v modelu "Cyklon B", viz článek z roku 2021 Proč mají být na jaře všichni v očkovacím transportu. Je to model házení cyklonu B do plynové komory upravený na čtyři druhy viny, kterou popsal pro Němce Karl Jaspers po Druhé světové válce. K tomu si přidejte ekonomický zisk každé z těchto skupin a máte to celé. Tito poskoci pak fungují jako agenti systému, viz jiný článek Kovid a globalizační agenda III - Tragédie boje s kovidem. Proti této dynamice, kterou aktivně živíme tím, že podle Solženicyna "žijeme se lží", stojí následující faktory:

 • iracionální chamtivost elit si opět nevidí na špičku nosu: rozvrácení přediva vztahů daných staletým systémem soužití v rámci všech možných hodnot (tedy nejen ekonomických) znamená, že mocipáni si podřežou větev, na které hřadují, a odkud kálí lidem na hlavu;
 • zničení energetické základny země znamená, že energetické a technické know-how určené nároky na digitální koncentrák nebude fungovat; jeden výpadek proudu znamená, že fízlovací servery vašeho oblíbeného Facebooku a Google půjdou do kytek;
 • pyramida jednoho promile pevně stojí na špici proto, že bílé límečky prodávají modré límečky za ten záchranný člun po potopení Titaniku; jenže digitální společnost nepotřebuje jen manuální práci dělníka ve fabrice 19. století, ale aktivní přístup technika; to nejde bez určitých hodnot v zájmu celku, a ty nová elita zničila;
 • dynamika loajality bude slábnout s tím, jak elity vykradou všechno do mrtě a zničí i střední třídu; znechucení drobní zrádci pak hodí digitální vidle do digitální databáze a tím způsobí nenadálý reset systému.


Takže konečně dobrá zpráva pro českou střední třídu: očkujte, lžete a kraďte vesele dál. A jako za socíku dělejte sabotáž tohoto systému na způsob nějakého komunistického bankovního úředníka jménem Václav Klaus, nebo profesionálního rozvědčíka jménem Petr Pavel. Pak se budete mít dobře v mezích super-imperiálních možností a nemusíte nic dělat, můžete být líní a zbabělí jako dosud. Dělejte, že to jede a rozumně přikrádejte systémem "malá domů". Ono se to podělá samo od sebe, jak za Hitlera či za Husáka.

Poslední bod by měl popsat dynamiku rozvratu EU ve stejném modelu, tj. v rámci dvojí strategie elit a nezamýšlených účinků daným jejich iracionálním jednáním. Toto vyžaduje samostatný článek. V případě pokusu o politickou ekonomii v rámci EU-nihilismu je třeba argumentovat fakty. Tak si to necháme někdy na příště.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!