Načítání...
 

Hromadná výroba fotonických čipů v Číně

Autor: Joel Huan - Zveřejněno 22.05.2023 23:20 - (1545 Návštěv)

Fotonický čip je považován za jedno z nejslibnějších řešení v oblasti velkokapacitního přenosu dat a počítačů akcelerovaných umělou inteligencí. A poskytuje dobrou příležitost pro domácí čipový průmysl, jak změnit jízdní pruh a předjet Západ.

Kluci z plakátu a evropský fašismus

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 21.05.2023 18:25 - (2607 Návštěv)

Britové a Američané se během ruského dobývání Berlína potají domlouvali s nacistickými hitlerovci, že oslabené Rudé armádě vpadnou do zad hned na konci května 1945 a hned se bude pokračovat 3. světovou válkou. Takže válka proti Rusku není žádná náhoda, jen pokračování klasického EU fašismu.

O zvonech a věcech kolem

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 11.05.2023 13:50 - (2315 Návštěv)

Bohužel jsem nenašel žádný gumový zvon s dřevěnou rukojetí v německo-českém kvelbu plném čínského zboží. Možná, že tato mytická entita ještě existuje, někde v kosmu bývalého socialistického spotřebního ráje.

Dedolarizace, aneb Jak naočkovat západní ekonomiku do hrobu

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 18.04.2023 18:11 - (5817 Návštěv)

Podívejme se na temnou stránku držení 10 dávek Pfizeru v EU a dluhového dolaru v USA. Jak z toho ven? Jednoduše: strčíte chcíplého králíka do kouzelného klobouku a místo něj vytáhnete živou finanční žirafu.

O výzkumu hrobaříků a pozitivního pohledu na lidství

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 15.04.2023 12:00 - (2171 Návštěv)

Vypadá to, že příběh výzkumu hrobaříků potvrzuje má pozorování, že nejmladší generace nevidí nebo nechce vidět příchod obtížných a nestandartních podmínek a tím méně je bude schopna řešit. Jak u hrobaříků, tak i u lidí jsou vlastní zkušenost a přejímání informací od svých souputníků hlavním zdrojem životní orientace. Tedy získávání toho, čemu jsme říkali světonázor.

Politické procesy v Česku? Shrnutí dosavadního vývoje

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 13.04.2023 21:30 - (2640 Návštěv)

Nyní máme první kandidáty, kteří mohou založit "Klub 405". A když tento režim padne, pak doufejme, že tyto oběti budeme za naše daně znovu odškodňovat a vyšetřovat, kdo a proč mohl za selhání justice.

Pokrytectví křesťanské církve

Autor: Chris Hedges - Zveřejněno 10.04.2023 11:40 - (1708 Návštěv)

Tento projev měl Chris Hedges na Zelený čtvrtek (6. dubna 2023) během protestu v Princetonském teologickém semináři. Účastníci požadovali demisi miliardáře hedgeových fondů jménem Michael Fisch, který je předsedou správní rady tohoto semináře.


Týdenní podcast e-republiky

Aktuální podcast šéfredaktora věnovaný politice a velikonočním svátkům.


Starší podcasty najdete (prozatím) na Youtube zde a na Telegramu ZDE.


Místopředseda Státní dumy: Ruská armáda bude nucena jít dál, pokud bude Západ dodávat Kyjevu zbraně dlouhého doletu
Místopředseda Státní dumy Pjotr Tolstoj vyjádřil znepokojení nad nedávnými dodávkami zbraní dlouhého doletu ze západních zemí do Kyjeva. Pokud budou tyto akce pokračovat, Tolstoj varuje, že ruská armáda bude nucena postoupit dále strategicky. "Čím více vojenského vybavení pro boj na dálku, raket dlouhého doletu Západ Ukrajině poskytne, tím dále bude muset ruská armáda jít, a půjde. Pro nás je hlavní naše bezpečnost, bezpečnost našeho státu. Opakovaně jsme nabízeli Američanům i NATO, aby vedli rozhovory o bezpečnosti Ruska. Tento návrh byl odmítnut. Takže nyní budeme bezpečnost Ruska zajišťovat vojenskými prostředky." (Aviapro)

Podvod za 150 miliard. Schillerová rozstřelila Stanjuru i Fialu
Schodek státního rozpočtu měl být o 150 miliard Kč vyšší, říká předsedkyně poslaneckého klubu ANO a exministryně financí Alena Schillerová. To je podvod, který si žádný ministr financí v historii této země nikdy nedovolil. Ministr Stanjura používá podvody a účetní triky, to je naprosto nevídané. Víte, že dal do rozpočtu nulu na valorizaci penzí, přitom bylo předem jasné, že tam 20 miliard musí zařadit. Nejhorší ze všeho je těch 50 miliard z modernizačního fondu, které do státního rozpočtu nikdy nepřijdou. To je jednoznačný podvod. K tomu se přidají další věci, například že si do příjmů z windfall tax namalovali 100 miliard a bude z toho sotva 40 a tak by se dalo pokračovat. Schodek měl mít naplánovaný o 150 miliard vyšší. (PL)

Největší šiřitel dezinformací? Vláda! Zameteno pod koberec
„Jeden z nejbližších spolupracovníků prezidenta Pavla František Vrabel nedávno prohlásil, že nejlepší dezinformace jsou zcela pravdivé a že bude potřeba zakázat sociální síť Telegram, umělou inteligenci a ostatní stvoření, protože hrozí, že tu budeme mít 3 miliony umělých dezinformačních inteligencí. Jeho společnost Semantic Visions přitom v době covidu poskytovala v rámci boje proti dezinformacím ministerstvu zdravotnictví prokazatelně nepravdivé informace. (První zprávy)

Ivan Hoffman: Hlídači odkazu
Zdá se, že každý režim, když už nemá co nového nabídnout, žádný přitažlivý cíl, kterým by si získal lid, začne se obhajovat svou minulostí. Když se lidé k zaprášeným revolučním odkazům nehlásí dobrovolně, musí tu být někdo, kdo odkaz pohlídá. To jsou ti staří strážci plamene, političtí školitelé mužstva a jindy zas politické neziskovky, na které režim outsourcuje dohled nad respektováním posvátného odkazu. Když se ale nedaří, lidé upírají zrak k horizontu, za kterým doufají najít něco lepšího. Je stále těžší udržet disciplínu a být hlídačem odkazu je práce těžká a nevděčná. (Český rozhlas)

Otesánek má hlad
Alternativní média doslova rozkvétají a rozšiřují se právě díky neschopnosti veřejnoprávních médií přinášet objektivní informace. Pokud by totiž média veřejné služby fungovala tak, jak by měla, tak těžko budou úspěšnější amatérští novináři, co svou práci dělají doslova na koleně. Pokud by dělala svou práci poctivě, těžko by pak generál soudruh státní prezident mohl prohlašovat něco v duchu toho, že názory dezolátů nikoho nezajímají. Ti totiž mají jenom právo mlčet a platit si ty, co jim spílají. Protože významná část lidí nesouhlasí se zaměřením informací produkovaných současnými médii veřejné služby, proto je alternativa tak čtená. Kdo by četl nějaké plátky, když by v televizi měl celé názorové spektrum? Kdo by využíval jiná média, když by v televizi měl možnost vidět a slyšet opravdovou paletu názorů bez podsouvání, co je a co není správný názor? (D-Fens)


Archiv tematických čísel

2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014