V článku Rusové s Američany fakují EU jedna báseň jsme vzpomněli skvělý diplomatický výkon americké profesionálky z Washingtonu, paní Victorie Nulandové: "Fuck the EU! - Exactly!" Američané milují Evropany tak, že na tom mají zájem téměř patologický, stejně jako Rusko. Ovšem s Barossem a spol. to ani jinak být nemůže, nyní vládnou v EU neschopní politikové lepšího regionálního formátu. Viz článek O co jde na Ukrajině, mimo jiné, kde se ukazuje dosti chmurná role EU.

Vraťme se k dámě jménem Nulandová. Ještě dva až tři veřejné kvaky a bude zařazena na čestné místo po boku senátora McCaina. Jeho návštěvy v zemích, které byly následně rozbity terorem či humanitárním bombardováním, nezůstaly nepovšimnuty. Pochopitelně, že navštívil i neofašisty na Ukrajině, to patří k dobrým mravům tohoto bojovníka za svobodu. Viz náš článek Po Ukrajině se šíří stejné paramilitantní plakáty jako byly v Egyptě, kde najdete potřebné foto a další pikantnosti.

Nediplomatická diplomatka Nolandová je skvělá, protože říká správné věci nahlas a v pravou chvíli. Takže jsme se z jejích úst dozvěděli, že USA už utratily 5 miliard dolarů na pomoc demokracie na Ukrajině (U.S. Assistant Secretary of State Victoria Nuland says Washington has spent $5 billion trying to subvert Ukraine). Vzhledem k tomu, že současná tržní hodnota frakovacích polí již ničených Západem je "pouhých" 7 miliard dolarů, jde o investici docela odvážnou. Ale když si dolary sami tisknete a za pár let to budou bezcenné papírky, tak zas o moc nejde. A kolonizovat potenciálně bohatou zemi v sousedství Ruska, které jde rapidně nahoru - geopoliticky, vojensky a ekonomicky - to už je jiné kafe. A za těch pár miliard se to rozhodně vyplatí, plus mrtvé a zničenou ekonomiku k tomu. Ale to se ve válkách tzv. "čtvrtého typu" nikdy nepočítá (Typ dnešní "čtvrté války" vedené USA a Západem). Nulandová mluví o americké "pomoci" demokratické Ukrajině na tomto videu.


Jde o projev ze dne 13. 12. 2013 na setkání US-Ukrajine Foundation, spolku smontovaného pro potřeby dané chvíle. Klíčová část projevu zní následovně.

Victoria Nuland wrote:
Od prohlášení nezávislosti na Ukrajině v roce 1991 USA podporovaly Ukrajince v rozvoji demokratických institucí a schopností směrem k podpoře občanské společnosti a dobrých forem vlády. To všechno je nutné, aby uspěla evropská Ukrajina. Investovali jsme více než 5 miliard dolarů, abychom pomohli Ukrajině dosáhnout tyto a další cíle.

Činovnice neboli agentka amerického ministerstva zahraničí hezky řekla na závěr, že USA pomohou Ukrajině, aby "měla takovou budoucnost, jakou si sama zaslouží". Zlatá slova, a to se psal teprve konec roku 2013.