Korporátní média i s Britskými listy už týden roní slzy nad situací v syrském městě Madája. V redakci Lidovek už jedí i listí ze stromů, tedy nikoliv zdejší presstituti. Ale tentokrát už byli naši borci opatrní natolik, že nedali do novin podvržené fotografie, což ještě před několika měsíci dělali úplně běžně. Viz naše předešlé články o mediálních manipulacích v Sýrii.

Snad máme na tu záplavu mediálního lhaní nějaký zmírňující vliv, ale je to fakt dřina.

Lhaní o hladomoru

Začněme tradičním lhaním o hladomoru v Madáji, viz toto podvržené foto. Korporátky vlastněné Saúdy jménem Al-Arabíja je nedávno otiskly a začalo se šířit po síti.Až do doby, než libanonský deník The Daily Star našel tu originální holčičku z fota, která vesele a zdravě žije v Libanonu. Přidal jsem vám její aktuální videonahrávku, je uložena zde a můžete si ji sami spustit. Většina fotek vyhladovělých dětí kolujících v našich médiích je ve skutečnosti v uprchlického tábora v Jarmúku u Damašku, kde běžela stejná historie jako Madáji. Viz zakroužkované foto s datem.Palestinští teroristé z al-Kájdy podporovaní Saúdy drželi v Jarmúku lidi umírající hlady jako živé rukojmí. Jejich kolegové ze stejného tábora už roky bojují za Asada, dokonce v hodnosti generálů. Nyní se v Sýrii při prohrané válce opakuje standardní situace. Frakce al-Núsry a al-Kájdy placená Saúdy a podporovaná Západem je obklíčena ve městě, vezme jako rukojmí civilní obyvatelstvo, sebere mu veškeré potraviny, ty dovezené od mezinárodní pomoci zabaví a prodává pod rukou kamkoliv za prachy, třeba i do Turecka. A pokud je třeba proti ruskému bombardování, tak vezme civily, dá je do klecí, a ty postaví před své posádky jako živé štíty. V reálu to pak vypadá takto, když je v Aleppu převážejí na místo určení.


Skupina Jaiš al-Ašram, která lidi v kleci veze, patří mezi tzv. "umírněnou opozici", v Sýrii se jim říká "umírnění uřezávači hlav". Je tedy formálně oddělena od bloku ISIL, a proto má právo na vojenskou pomoc Západu. Do Sýrie se importuje demokracie v klecích, jak je vidět. Oběti pak západní humanitárky přičtou na vrub ruskému bombardování a dvěma pekelníkům jménem Putin a Asad. A nyní zpět k hladomoru, viz oficiální prohlášení Mezinárodního červeného kříže, které korporátní novináři znají stejně dobře jako já.


Na rozdíl od presstitutů provozujících studenou válku pro jedno procento, má Červený kříž humanitární úkol lidem pomáhat. Za prvé se zde jasně říká, že info podobné výše uvedeným Lidovkám nemohou potvrdit, hladomor na druhou stranu ale nemohou vyloučit. Ale pozor, ta kódovaná zpráva následuje ve druhé části. Mluvčí ČK jasně řekl, že podobná situace panuje v mnohých dalších oblastech, kde jsou povstalci (teroristé) v obklíčení a také je vyjmenovává. Zde je místní obyvatelstvo vzato v totální válce jako každá jiná "věc" do boje za svobodu podporovanou Západem. Takto vypadal přechod v Madáji, kde hladoví lidé křičeli na tzv. "umírněné frakce", ať je z města pustí k potravinové pomoci pro děti. Což neudělali, jak je vidět i na videu.Takže to shrňme, viz sérii "Fakta o Sýrii", kterou píšeme už 3 roky. Pokud se bude psát o tzv. "uprchlících" ve stejném duchu, jako o totální válce vedené frakcemi tzv. "demokratické opozice" v Sýrii, pak jsme ve světě, kde pravda ztratila jakoukoliv hodnotu. Ale to znamená, že pak nemá žádnou hodnotu ani lidský život, jak je dobře vidět.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!