Na konci článku Český a bulharský boj s terorismem v Aleppu jsem slíbil, že další pokračování o Sýrii budou postupně ukazovat černou komedii západní intervence. Západ propadl iluzi, že může řídit teroristy jako své poslušné loutky. Na tuto iluzi se opravdu podívejme, protože korporátní média mají poněkud krátkou paměť asi tak jednoho týdne. A v Německu už proběhly první procesy s teroristy Islámského státu, kteří přišli ze Sýrie a připravují, či už dělají teror v Evropě.

Francouzský boj s Al-Núsrou

Takže začněme článkem z Le Monde 13.12.2012, kdy tyto rotschildovské korporátky pochvalují iniciativu francouzského ministra zahraničí. Roland Fabius tehdy vytvořil v Maroku pevnou frontu islamistických demokratů bojujících proti Asadovi. Přitom zásadně odsoudil iniciativu Američanů, kteří chtěli dát Al-Núsru na seznam teroristických organizací spolčených s Al-Kájdou. Pak je úplně jasné, s kým to Francouzi táhli od roku 2012, kdy začalo v Sýrii povstání organizované ze zahraničí. Prorežimní Le Monde angažovaný na straně Kataru a Saúdské Arábie velmi hezky a velmi nenápadně postavil pilného francouzského ministra zahraničí proti zrádným a neinformovaným Američanům.

Le Monde, 13.12. 2012 wrote:
Naproti tomu rozhodnutí USA dát organizaci Jabhat Al-Núsra, tuto skupinu bojující na straně povstalců, na seznam teroristických organizací, bylo zásadně kritizováno zastánci opozice. Fabius proto ve středu prohlásil, že "všichni Arabové půjdou do ulic" proti americké pozici, "protože Al-Núsra v terénu dělá dobrou práci". A ministr k tomu dodal: "Je to úplně jasné a prezident koalice drží tuto tuto linii".


Ale vida, Al-Núsra dělá v terénu "dobrou práci" (bon boulot), a navíc to všichni vědí. A korporátně poslušný Le Monde to papouškuje do celého světa. Jenže to jsme ve zlaté době, kdy po vzoru Libye rozvrácené spojenci v dubnu 2011 se měl celý scénář opakovat v Sýrii. Fabius snad bude jednou žalovaný za podporu terorismu. Ale už jsem psal v článku Vina a trest: historie současné války Západu v Sýrii (2016), že bývalý ministr zahraničí odpovědný za sedmiletou francouzskou politiku podpory terorismu v Sýrii už potichu zmizel do nejvyšších pater francouzské justice, aby neměl případné problémy. Každý přece ví, jak dopadl Tony Blair. Tohoto britského premiéra a mírotvorce museli britští soudci vytáhnout z louže, když jej bývalý irácký generál Abdulwaheed al-Rabbat obžaloval za spoluúčast na válečných zločinech spáchaných spojenci během druhé války v Iráku od roku 2003. Pozice Francie jako hlavní EU země angažované s teroristy Al-Núsry v boji proti legální syrské vládě byla a je celkem jasná od roku 2012. A nyní je také jasné, proč se francouzské zbraně postupně našly u různých odnoží Al-Kájdy, včetně již citovaných zbraní českých a bulharských.

Americký boj s teroristy

Vrtulníky Pentagonu podle syrských, ruských a íránských zpráv horečně vytahují těžce placené teroristy všech možných skupin z uzavřeného kotle v Deir es Zoru. A předtím US-helikoptéry dělaly totéž z ostatních kotlů nyní již vyčištěných při dobývání předmostí Rakky za Palmýrou. A předtím to museli spojenci teroristů provádět v Iráku při dobývání Mosúlu a jinde. NATO a Američané popírají tyto evakuace, které jsou natočeny na videu a kolují po sítích. Takže musíme zase 10 let počkat na oficiální přiznání, abychom viděli pozadí této špinavé války za potrubí na ropu a plyn, jako to nyní víme o válce v Iráku. Ale pár faktů neuškodí. Rusové dobře sledují historii amerických evakuací z území islamistů, podívejte se na toto video z osvobozeného Deir es Zoru.


Novinář Charles Lister hájící zájmy CIA v Sýrii skrze Middle East Institute otevřeně litoval, že tak nějak skončila tajná válka CIA proti Asadovi. Podle něj CIA připravila, platila a vyzbrojila celkem 45.000 tzv. "bojovníků za svobodu", což je číslo známé do ledna 2016 pro operaci CIA zvanou Timber Sycamore. Tato zcela umírněná opozice převážně zahraničních islamistických žoldnéřů placená a cvičená Západem bojovala až do ledna 2014 po boku teroristů, kteří později založili tzv. "Islámský stát". Západ podporoval ISIL přímo až do roku 2014, kdy novopečený chalíf Abú Bakr Al-Baghdádí vyhlásil tzv. "Islámský chalífát". Ke vzniku ISIL v Iráku jsme psali důležitý článek Fakta o Blízkém východě XXVII. aneb Falešná karta zvaná ISIL (2014), kde jsou uvedeny i odkazy na naše další důležité články o vzniku Islámského státu. USA stála tato válka asi miliardu dolarů z daní chudých Američanů. Korporátní jedno procento daně prakticky neplatí a co zaplatí, to si zpětně vybere na dotacích a na daňových úlevách. Korporace naopak masivně vydělávají na hybridních válkách v Iráku, v Afghánistánu a v Sýrii.

Historie Islámského státu

Bagdádího s největší pravděpodobností zabili Rusové při jednom náletu proti teroristům u Deir es Zoru. Nyní Rusové zabili dalších 40 velitelů, kteří zde organizovali poslední předsmrtné křeče tohoto Západem podporovaného Islámského státu. Jak vidět, dvouleté plánování a infiltrace teroristů se Asadovi a jeho spojencům, opravdu vyplatily. Tím hůře pro Západ, až to všechno jednou praskne. Pak vznikne záplava "falešných zpráv" podobných citovanému Fabiovi. Pár měsíců předtím NATO bombardovalo Asadova vojska nyní osvobozeného Deir es Zoru ve jménu posvátného boje Západu s terorismem. Psali jsme, že letadla NATO zabila elitní jednotku asi 80 vojáků SAA, kteří s nasazením života bránili životně důležitou výšinu palebně ovládající klíčový perimetr letiště a vojenské základny v Deir es Zoru. A Rusové tehdy volali Američanům přes horkou linku, že toho bombardování mají nechat. Úplně náhodou, okamžitě po vyvraždění této jednotky, začala ofenzíva islamistů. Ta rozdělila 3 roky obléhané město s celkem 100.000 hladovějícími lidmi na dvě části. K tomu viz článek Příměří v Sýrii skončilo a ISIL dostal přímou leteckou podporu USA. Nyní se ofenzíva SAA dokončuje, do osvobozeného města přišla dobytým koridorem první humanitární pomoc. Letiště se základnou je znovu dobyto a jistě se dozvíme další podrobnosti o boji Západu s teroristy v této oblasti.

Historie obléhaného a hrdinného města Deir es Zoru, který má v regionu naprosto klíčovou pozici podobnou Aleppu, není náhoda. Západem podporované žoldnéřské skupiny začaly boj proti ISIL až od roku 2014 a předtím tvořily jeden bojový celek. Není divu, že NATO má zásadní závazky k velitelům teroristů, které musí evakuovat společně s vlastním strategickým personálem z oblasti Deir es Zoru. Jak známo, spojenci to v Aleppu nestihli a jejich poradci byli zajati společně s teroristy. Taková chyba se západním soudruhům už nesmí znovu stát, protože válka v Sýrii je prohraná.

Fabiova a západní politická láska k Al-Núsře se militaristicky projevila v kritickém roce 2016, kdy tito teroristé oficiálně rozvázali spojenectví s tehdy již poraženou Al-Kájdou, která páchala na dobytých územích strašná zvěrstva proti civilním obyvatelům. Proto se na ni také svalí používání sarinu proti syrským civilistům, až to praskne. Takže al-Núsra se očistila, ba přímo demokratizovala, přejmenovala a pochopitelně převzala řízení bojových operací v Sýrii. To bylo pravdu nutné, protože vrcholila ofenzíva v Aleppu, kde podle oficiálních údajů CIA dostávalo přímou vojenskou pomoc celkem 11 z 20 žoldnéřských frakcí, které zde bojovaly. Viz náš článek o českých a bulharských zbraních, které nyní mají teroristé z Al-Kájdy a Al-Núsry. USA posílaly zbraně do Sýrie masivně od roku 2012 přes síť celkem 15 různých speciálních organizací. Transfert šel přes Turecko a Jordánsko. A přes Turecko šly také komponenty na výrobu nervového plynu sarinu, který použili teroristé Al-Núsry v Sýrii.

Další dárky a celkem 15 tis. protitankových zbraní prodaly USA v rámci boje s terorismem Saúdské Arábii, jejíž státní příslušníci tvořili 80 % celkového počtu teroristů při útoku v New Yorku dne 11. září 2001. Saúdové tyto americké TOW vyráběné firmou Raytheon dodaly s dalším vybavením svým teroristům do Sýrie, kde tyto mírové prostředky pořízené za naše daně bojují dodnes. Kde a u koho tyto zbraně skončily, to nikdo neví. Je nutno říci, že ztráty nechráněných syrských tanků byly masivní po dodávkách amerických a francouzských TOW od roku 2014. Asadova spojenecká fronta se začala hroutit. Rusové museli na podzim 2015 zahájit přímou intervenci na pomoc legální Asadově vládě se známým výsledkem boje proti terorismu sankcionovaného usnesením RB OSN. Oficiálně není doložen jediný prostřelený tank z nové série poslané Rusy po roce 2015, i když je na videu dokumentováno několik přímých zásahů nových či upravených tanků. Tato videa teroristé dělat musí, protože západním chlebodárcům na videu dokumentují použití těchto zbraní proti Asadovým tankům v terénu.

Kdo prohrál a kdo se směje až naposled

Zatím je na tom nejsmutněji Izrael, který bojuje s teroristy stejně urputně a pilně jako Západ. Vyplašený premiér Netanjáhu už půl roku pilně pendluje mezi Moskvou a Tel-Avivem. Jenže vítěz nynější lokální války na Blízkém východě jménem Putin mu řekl, že Irán je "strategický" spojenec Ruska, zatímco Izrael je "důležitý" spojenec Ruska. Jemný, ale důležitý rozdíl, že ano. Rusko bude podle Putina pochopitelně usilovat o mír na Blízkém východě, jako to již nyní dokázalo skutkem boje proti terorismu po boku zákonné Asadovy vlády, vytvořením bezkonfliktních zón, návratem uprchlíků a de facto provedenou bezletovou zónou v Sýrii, včetně nedávného sestřelu či radiové likvidace postarších amerických Tomahawků. Na rozdíl od Západu posedlého terorismem a rozvracením celých států už Rusové dobře vědí, kde jsou hranice účinnosti přímé vojenské síly a kdy musí nastoupit diplomacie. To se naučili v první prohrané válce s Čečenskem a tu druhou už neprohráli. Jak vypadá Grozné dnes za Kadyrova, kdy je Čečna z 80 % ekonomicky a vojensky podporovaná Rusy, to raději Západ ani neukáže.

Při posledním bombardovaní Sýrie se už Izrael neodvážil na PVO-zadrátované území Sýrie a jeho stíhačky vypálily rakety do Sýrie během přeletu výsostného území Libanonu. Takže Izrael v zoufalém boji s terorismem porušil suverenitu dvou sousedních států, které mají důvod k válce s touto silně mírotvornou zemí. A v Libanonu nyní vládne vítězný Hizballáh, jehož základny v Sýrii také chrání Rusové v rámci boje ruské koalice boje proti terorismu. Tito věřící šiité se postavili na samém začátku války po boku sekulárního Asadova režimu a bojovali na rozdíl od Západu proti terorismu společně s teokratickým Íránem, který podporoval stejného pohana Asada a jeho britskou manželku. Tím vzniklo nové spojenectví vítězných šíitských zemí a sekulárních arabských režimů jako Asadova, z něhož má sionistický Izrael vojensky spojený s wahabitskými Saúdy již nyní noční můry. Z regionálních mocností prohráli válku Kurdové a Izrael, kteří jako jediní vsadili na lúzery USA a EU spojené s wahabitskými Saúdy, Katarem, Francií, Izraelem a dalšími podporovateli zdejšího teroru. A na příkladu probíhající studené války Kataru a Saúdské Arábie je vidět, jak se tito podporovatelé terorismu začínají požírat mezi sebou.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!