Za rok budou krajské volby, ve kterých půjde sociální demokracie pod pět procent a bude vymazána z politické mapy. Pak budou následovat celostátní volby a dojde k témuž masakru socanských betlémských neviňátek, která ovšem už dávno přestala být nevinná. Důvody jsou jasné, podívejte se na článek Pitva mrtvé Demokratické strany v USA. Sociální demokracie zradila chudé lidi, které měla hájit z principu svého založení. Socani prodali po revoluci skrze oposmlouvu Zemana a Klause celý sociální stát jednomu procentu a pak totéž udělali po vítězných krajských volbách v roce 2012. Tehdy socdem dosáhla drtivého vítězství a mohla začít dělat slušnou komunální politiku. Lidé jim věřili, protože věděli, že modří ptáci pod Klausem je okradli a obelhali. Podívejte se oranžovou, červení jsou komunisté, pak jedny modré straky a Starostové pro Liberec.Tuto šanci sociální demokracie projela a kradla ve stejném stylu jako modré straky. Jistěže si tím partajníci zajistili slušnou obživu pro svou hierarchii. Ale také si tím zadělali na dnešní debakl a na budoucí politický holokaust, který přijde příští rok. Podívejte se na druhou volební mapu krajů v krajských volbách 2016. Co bylo oranžové, to skončilo jako Babišova politická divize. A to už Babiš předtím vyhrál celostátní volby v roce 2014. Ve Zlíně to byli lidovci, modré straky vymazány z mapy a socani prakticky také.Nelituji dnešní socany, protože jsou prodejní jako pravice. A svou hloupostí a zlodějnami pomohli ke vzniku korporátního fašismu, kterým u nás skončila demokracie. Ale také nevěřím miliardáři Babišovi, že pro mne bude bránit sociální stát v západoevropské podobě. Tento miliardář vstane levou novou z postele a dostane telefon z Bruselu a z Washingtonu, že má pro jedno promile udělat to nebo ono. Pak tento zástupce jednoho procenta udělá to nebo ono, protože z cizího krev neteče.

Jedno procento miliardářů nepotřebuje levici. Fašismus založený bývalým sociálním demokratem Mussolinim byl založen na principu sociálního státu. Korporátní fašisté potřebují stát totálního Mobilmachung, kde běží mobilizace spotřebních mas za nesmysly. Spotřební masu mobilizovat můžete, svobodné a přemýšlivé občany nikoliv. Ale ty postupně eliminujete, takže zbudou jen ti pilní a pracovití ovčani, kterým oligarchie milostivě nechá zbytky sociálního státu. A když to oblbování a mobilizace funguje jak za Goebbelse, tak se pustíte do koloniálních výbojů, nejlépe směrem na Východ. Je to logické. Všechno je rozkradeno, už nejde udržet ani ten malý zbytek sociálního státu. Jedno procento je ještě nenasytnější než dřív a k financování státního cirkusu jsou třeba nové zdroje. Ty teď Západ hledá skrze proxyválky na celém světě (Libye, Sýrie, Venezuela, Afghánistán atd.). A pokud to bude pokračovat stejným způsobem, tak je zaděláno na globální konflikt. Čína a Rusko jsou stejně vedené neoliberální oligarchie. A zeměkoule je stejně malá, jako byla pro imperiální světové mocnosti před První válkou, kdy se stejným způsobem bojovalo o světové zdroje.

Korporátní fašismus nepotřebuje politické strany, jako je levice a idea socialismu. Oligarchie potřebuje minimální sociální stát, v němž je neohrozí nová, spíše už nesametová revoluce. V ní by jedno procento jednorázově přišlo o všechno, jako se to stalo v roce 1989 komunistické hierarchii. Podle doby trvání poválečného komunismu (1948-89) by to znamenalo, že je potřeba ještě deset let počkat. To se mi zdá dlouho. A navíc si myslím, že jen hlupák zapálí společný barák a pak pracně staví nový. Proto se vraťme k základní tezi o potřebnosti levicových stran.

Korporace vládnou skrze pravicové strany, kterých je tady zhruba tolik, jako bylo partají v bývalé Národní frontě za komunistů. To je proto, aby si lidi vybrali jedny ovesné vločky v různém balení a mysleli si, že co je zdravé pro koně, to je zdravé i pro ně. Proč ne. Pak si 10 procent střední třídy myslí, že se má dobře. A těch deset procent poslušně sleduje skrze pravicové strany ovládané jedním procentem výslednou politiku jednoho promile, které globálně manipuluje měny a státy. Z potravinového řetězce naruby, který se odborně jmenuje trickle-down economics vyplývá existenciální nutnost pravicových stran. Těch zmíněných 10 % kapitálně ožebračované střední vrstvy dnem i nocí vykládá samo od sebe těm zbylých 90 % spoluobčanům, že žijeme v nejlepším ze všech světů. Tento systém ideologického oblbování neoliberalismem začal v USA okolo roku 1980. Viz článek Jak Republikánská strana 30 let oblbuje Spojené státy. Jedno procento potřebuje pravicové strany, protože aritmetika moci jede opačně: 90 % ovčanů je oblbováno skrze 10 % zblblé střední třídy. Dokud bude tato třída bezmyšlenkovitě existovat jako dnes, tak bude podporovat jako svůj zářný příklad jedno procento těch nejlepších kapitalistických mafiánů. A ti zase slouží ve stejném modelu jednomu promile, které manipuluje peníze jednoho procenta skrze měnový a emisní systém. Stejný mocenský systém pod faraonem budoval v Egyptě pyramidy, které mají trojúhelníkový tvar. A kdo je na špici, ten potřebuje veškerou moc státu koncentrovat do svých rukou, aby si udržel tuto křehkou a zcela iracionální vládu jednoho promile nad zbytkem světa.

Nyní se vraťme k levici a k problému sociálního státu. Mladí v USA už pochopili, o co jde. Podle dlouhodobých průzkumů chce už málem polovina z nich nějakou formu socialismu. Podívejte se na čísla z posledního Gallupova průzkumu. Současní prezidentští kandidáti Demokratů jako Warrenová a Sanders chtějí pro USA přesně ten sociální stát, který ještě máme a který nám likviduje pravice za pomoci současné prodejné levice. Tak to ne, soudruzi. Lhát a krást pro jedno procento, to je program současné neoliberální pravice. Nová levice musí dělat něco jiného, protože společnost tvoří oněch 99 % nás všech. A to musí levice dělat i pro střední třídu a dnes dokonce především pro ni. Ta je zatím politicky úplně hloupá a jako lumíci pokračují v sebevražedném běhu, kdy jim jedno procento ničí poslední zbytky sociálního státu. K čemu jim budou dva nebo pět milionů na kontě, když léčba rakoviny je bude stát tři miliony a vzdělání jejich děcka pět melounů? Kde na to vezmete, vážená střední třído? Podívejte se do USA, kde studentské půjčky už ani nikdo nemůže v jejich celku splatit. Normální zadlužení Američanů je cca 20-30 let. Každý větší prohřešek jim jde do záznamu, který ovlivňuje jejich schopnost splácet úvěry nebo ovlivňuje výši jejich pojistky pro sociální a nemocenské zajištění. Tuto formu dluhového otroctví pro střední třídu se teď rychle učí Čína a Evropa. A k tomuto otroctví je možné natisknout tolik státních a jiných dluhopisů, kolik jen papír a rotačka unese. To je cesta do pekel.

Moderní sociální Evropu založily skutkem a slovem komunistické a socialistické ideje. Tak je potřeba přestát krást, lhát a hloupě žvanit a dát se konečně do normální politické práce. Napišme alespoň tři body, které jsou dnes důležité. Viz předešlý článek k tomuto tématu (Politika v časech krize).

Za prvé, občanská Amerika, náš vzor a tam už čtyři mladí z deseti chtějí socialismus. Klikněte si na heslo "nová levice", kde jsou k tomu všechny důležité články. Takže není třeba se za toto slovo stydět, jak to dělá naše stará generace. Ta je kromobyčejně hloupá, protože se nechala okrást o základní výdobytky sociálního státu. A protože se za svou hloupost stydíme, tak mladým nechceme říct nahlas, že jsme dopadli na Moravě jako hubkaři a v Čechách jako sedláci u Chlumce. No a jedno procento mezitím vesele rozkrádá zbytek socialismu, který ještě máme. Mlčení naší hloupé generace je přece souhlas s tím, že se nám všechno sebere.

Za druhé, neoliberálně zblblá intelektuální levice by měla přestat používat termín "levice", pokud pro chudé lidi odmítá cokoliv dělat na úrovni systémové politické změny. A to znamená, že levice hodná toho jména musí jít proti jednomu procentu, musí chtít změnit legální okrádání nás všech přes naprosto nespravedlivý daňový systém a musí chtít systém sociálně tržního kapitalismu, který v západní Evropě úspěšně běžel až do 70. let. Viz heslo "rýnský kapitalismus". Pokud se pseudolevičáci nehodlají po vzoru historické levice účastnit bojů za politickou a sociální spravedlnost, ať si říkají nějak jinak a nematou lidem hlavy. Boj za 100 různých pohlaví a příslušný počet záchodů nebo za lidská práva veverek lze provozovat i pod jinou značkou. A je dobré připomenout jedné pubertální dívce v environmentálním showbyznysu, že asi 100 světových společností je odpovědných za celkem 71% světových emisí.

Za třetí, potřebujeme politickou ideologii socialismu pro 21. století a také potřebujeme politickou stranu, která tuto ideologii začne prosazovat do politické praxe. Normálně by to měly dělat sociální demokracie a komunisté, jenže ty socialismus prodaly jak jidáši za třicet neoliberálních stříbrných. A co je horší, tak prodali jednomu procentu i ty chudé lidi, kteří jim věřili v krajských volbách v roce 2012. A tím se vracíme zase na začátek celého problému.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!