V neděli 27. 2. se sešla kompletní redakční rada našeho webu, aby probrala současný stav. Tvoříme část zhruba 20ti webů, které jsou buď protiprávně vypnuty nebo jako my napadeny DDoS útokem v souvislosti s válkou na Ukrajině. Náš web www.e-republika.cz je prakticky nedostupný a nevíme, kdy útok skončí. Shodli jsme se na tom, že k situaci na Ukrajině se vyjádříme pouze v bodech, protože k tomuto tématu jsme každý za sebe, nebo jako redakce napsali mnoho článků od roku 2014. Ukrajina sela vítr od Západem zinscenovaného Majdanu, až nakonec celý svět sklidil bouři. Evropa jako “odměnu” dostala první proxy-válku na svém území.

  • Invaze ruských vojsk na Ukrajinu je morálně neospravedlnitelná, protože armáda cizího státu vnikla násilím na výsostné území jiného státu.

  • Problém je s politickou legitimitou okupace. Od války v Jugoslávii a zejména Druhé války v Iráku platí, že USA a Evropa přestala respektovat rozhodnutí RB OSN. Západ vede války za území, suroviny a geopolitický vliv podle vlastní libovůle. Rusko jednoduše pokračuje ve velmocenské politice USA jako hlavního četníka světa, který je současně soudcem a katem. Nyní opět začne platit jako před pádem východního bloku v roce 1990, že četníci jsou a budou v Evropě nejméně dva. Tento stav je třeba vzít k úvahu už nyní.

  • Západ odpověděl na ruskou diplomatickou iniciativu posledních měsíců eskalací konfliktu na Donbase. Ukrajina de facto odmítla plnit Minské dohody, v nichž Rusko i Západ fungovaly jako garanti. Ve světě, kde selhala diplomacie a kde proxy-války běží jako na běžícím pásu, Rusko pokračuje klasickými prostředky používanými posledních 10 let Západem, tj. vojenskou silou.

  • Západ se rozhodl, že bude ruské bezpečnostní požadavky ignorovat a že nebude respektovat zásadní princip Helsinských dohod (1975), což je společná a nedělitelná bezpečnost v Evropě. Výsledkem je preventivní válka proto, aby byla jednostranná bezpečnost západní Evropy a Ruska. To je selhání diplomacie a zdravého rozumu.

  • Evropa si musí zásadně odpovědět na otázku, zda na Ukrajině byl neonacistický režim, nebo ne. Pokud ano, pak je možné další vyjednávání s Ruskem ohledně evropské bezpečnosti, protože je možné diskutovat o důvodech invaze na Ukrajinu. Pokud na Ukrajině neofašismus “nebyl”, pak jde EU cestou ukrajinizace Evropy, což povede k revizi výsledků II. světové války.

  • Ukrajinizovaná Evropa nakonec skončí jako neofašistická Ukrajina, tedy ekonomickým bankrotem a rozpadem integrovaného systému EU.

  • Horká válka v Evropě znamená, že sklízíme, co jsme zaseli poslední dekádou evropské politiky ve světě, zejména na Blízkém východě. V Česku oficiálně pracuje přes 200 tis. Ukrajinců. Nyní nastane příliv uprchlíků znesvářených současnou válkou a předešlými vraždami neonacistů na Ukrajině. Je téměř jisté, že naše země bude další nepřímou obětí této úplně zbytečné proxy-války mezi Ruskem a USA.

  • Důsledek války už po dvou dnech přinesl českou “akci Barbarossa” proti domácím nezávislým webům. Podle našeho redakčního názoru v Česku dne 25. února de facto skončila hra na demokracii.


Prosíme čtenáře, aby sdíleli obsah e-republiky mezi svými přáteli všemi dostupnými prostředky. Redakce bude dále pokračovat v činnosti, protože jsme svobodný a nezávislý web.


V Česku začala fungovat podobná cenzura jako v Číně. Proto používejte pro překonání blokovaných IP adres prohlížeč TOR. Ten vytváří spojení vašeho počítače s naším serverem skrze cizí státy. Ale server e-republiky je stále pod útokem DDoS, takže spojení je trvale narušeno.


Redakce e-republiky, dne 27. února 2022


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!