Josef Provazník je překladatel a novinář, který publikuje na ePortál.cz, Neviditelný Pes, Virtually, Parlamentních listech apod.

Původně plánovaná debata novináře Josefa Provazníka s někým, kdo by hájil neziskovky, padla. Radko Hokovský a Jakub Patočka vůbec na pozvání nereagovali. Zástupci ČvT a OSF reagovali písemně - přikládám jejich vyjádření níže.

Pozval jsem tedy Josefa Provazníka do Dotazníku, kde se pokusil na mé otázky odpovědět a tak předestřít své názory a postoje ke zvolenému tématu, jako například proč se tématu neziskovek věnuje, jak nahlíží na neziskovky v obecném slova smyslu, co se mu na nich líbí či nelíbí a podobně.

Vyjádření Petra Štefana z organizace Člověk v tísni:

"Debaty se nechci zúčastnit kvůli formátu a dramaturgii pořadu Debatní klub, který neobratně míchá seriózní hosty s aktivisty, extrémisty nebo konspiračními teoretiky. To je i případ navrhovaného kolegy do debaty Jana Provazníka, který je autorem tohoto zavádějícího a manipulativního článku. Prostě Debatní klub nepovažuji za seriózní platformu pro diskuzi. K hospodaření/financování organizace Člověka v tísni bych rád poznamenal, že je naprosto transparentní a pravidelně kontrolované mnoha českými a zahraničními kontrolními orgány. Zároveň je veřejně dostupné v naší výroční zprávě ZDE

Vyjádření OSF - Open Society Fund :

"Bohužel po důkladném pročtení článků pana Provazníka musíme konstatovat, že diskuzi s ním nepokládáme za konstruktivní - není pro nás relevantním partnerem, protože financování neziskových organizací nerozumí, neví, jak fungují, jakou hrají roli ve společnosti, a jeho články jasně říkají, že to ani vědět nechce. Když se mu někdo z neziskového sektoru snaží fungování vysvětlit, argumentuje střetem zájmů. Manipuluje informacemi a používá je v lživých souvislostech. To pro nás bohužel není přijatelné a snad to pro Vás bude přijatelné také jako omluva. I tak děkujeme za pozvání. Za tým Nadace zdraví Marie H."

Otázky připravil a kladl Alexandr Vojta

Více dotazníků a besed najdete na stránkách Debatního klubu


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 150 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!