Zatímco naše korporátní média tvrdí opak, ze studie významné akademické obce v USA přicházejí varovné signály pro Evropu: USA již nejsou demokratickým státem.

Ti, kteří si dovolují kritizovat poměry v USA, jsou označování za zrádce jedné z nejstarších a nejvitálnějších demokracií světa. Rusko je představováno jako „fašistický stát“, viz obálka Spiegelu po odstřelení dopravního letadla malajsijských aerolinií MH 17 na Ukrajině, kdy byl Putin označen za vraha. A propos nejnovější novinky k tomuto médii již zapomenutému případu. O víkendu odvolal holandský ministr spravedlnosti z komise vyšetřující tragédii letadla forenzního specialistu profesora Gerorge Maata. Je možné, píše Florian Rötzer zde, že se profesor nedržel oficiálně nalajnované doktríny. Tvrdí totiž, že letadlo bylo ostřelováno z blízkosti. A navíc velkou nedůvěru vzbuzuje utajení 147 dokumentů z vyšetřování i velký počet dokumentů, u kterých byly začerněny části obsahu. To je názorná ukázka, jak funguje západní "demokracie hodnot", které bychom chtěli exportovat do celého světa.

Bylo by naivní si myslet, že prestižní americká univerzity Princetown není v rukou globalistických NWO elit. Ale pravděpodobně ne vše v ní, a možná vliv současných vládnoucích amerických slábne, a navíc mezi nimi probíhá boj. Ve studii autorů Martina Gilense a Benjamina Pagiho (ke stažení zde) se píše následující.

Normální lidé nemají na politiku žádný vliv. Většina nevládne. Jakmile totiž získá vliv ve volbách a je jiného názoru než ekonomické elity nebo zájmové organizační skupiny, ztrácí tato většina svůj vliv. I když jsou práva většiny zakotvena v Ústavě Spojených států, jejich naplnění se ze strany politiků většině nedostane. To vede k vyprazdňování demokracie.

Poznatky z této americké studie jsou pro Evropu varováním a již jsme ji komentovali v článku Výzkum potvrdil, že vlády států slouží zbohatlíkům a korporacím. Zákony říkají sice něco jiného, ale moc korporací a několika málo vyvolených Američanů stojí nad těmito zákony.

Nebezpečí TTIP

Je tedy nejvyšší čas na obezřetnost při uzavírání dohod a smluv s USA. Americká vláda je ovládána lobbisty, stejně jako vládnoucí elity EU. To se týká především aktuálních smluv TTIP, CETA a dalších, které tak vehementně prosazuje agentka Merkelová a nikým nevolený Jean Claude Juncker. Slepá poslušnost EU elit a našich českých patolízalů vážně poškozuje zájmy pracujících lidí a poctivých podnikatelů – viz vnucené hospodářské sankce vůči Rusku. Na příkladu Řecka se ukazuje, že zájmy MMF, ECB, velkých bank a korporací jako Monsanto a farmaceutičtí giganti jsou upřednostňovány před tím, co požadují voliči. Tím, že se USA vzdaly sociální odpovědnosti a evropské elity se nechávají manipulovat do stejné trajektorie vývoje, byl zapálen požár, obdobně jako v roce 1933.

Co můžeme dělat?

Především přestat věřit, že má smysl chodit ještě k volbám do zmanipulovaného stranického cirkusu a stále znovu a znovu volit tzv. „nejmenší zlo“. Svou odpovědnost lze vyjádřit i masovou účastí a hozením červené kartičky s nápisem: „Chci změnu ústavy, tento systém nepodporuji“. Imploze západních ekonomik je naprogramována stejně jako celý cirkus kolem eura jako násilného nástroje k vytvoření Spojených států evropských po vzoru USA. Musíme přijít s novým ideálem, který bude konkurovat globalistům. Skutečná obrana proti tyranovi spočívá v boji za svobodu, a ta není zadarmo.

Jsou ale dnes čeští občané ochotni o své právo na slunci bojovat? Když na demonstraci proti TTIP přijde 400 lidí a v médiích se mohou beztrestně producírovat fašisté jako Bartuška? Přečtěte si jeho vyjádření k Oděskému masakru, viz naše krátké zprávy zde.

Marx považoval Slovany za sběř hodnou stát se pouze kanónenfutrem pro války anglosaských států. Poté, co se vrátil náš ministr financí a oligarcha Babiš z USA s příslibem na zvýšení vojenských výdajů na 20 miliard a je schvalován nový branný zákon, díky kterému si i dnešní české mladé ženy mohou přijít na své a zastřílet si jako filmové sexy hrdinky z hollywoodských filmů, je na čase přemýšlet, v jaké zemi vlastně žijeme a zda se opravdu nenaplní Marxova pohrdlivá slova. Staneme se tak či onak otroky korporací a budeme rodit další otroky? Třeba i těmi hodnými a laskavými otroky, kteří budou sbírat víčka z PET lahví, aby nějak pomohli financovat nejnutnější pomoc pro postižené. Uvažujme: Naši tzv. "demokrati" potřebují miliardy na války proti nepříteli, kterého je potřeba vymyslet, i když není. Důvod si dodejte sami, pokud vezmete k úvahu, jaké promile společnosti nám doopravdy vládne.