Obě strany věděly, že příměří je dobré jen k tomu, aby se opolčenci i ukropové připravili na válku. Ale zatímco opolčenci nechali těžké zbraně v demobilizovaných pozicích určených dohodami v Minsku, ukropové natáhli na frontu těžké zbraně včetně raketometů a začali bombardovat velká města, hlavně v noci. Opolčenci nemohli donekonečna tolerovat zbabělé bombardování civilních měst, zvláště za mlčení pozorovatelů OBSE, včetně mezinárodních humanitárních organizací. Takto vypadá tržnice zasažená gradem.


Slepota a zaujatost korporátních a západních humanitárek ukazuje, jak se zpolitizovala kauza lidských práv. Nejtěžší boje se odehrávají v Marince. Podívejte se na poslední zprávu z fronty ze dne 6.6. 2015.


Obnovení bojů potvrdila i ukrajinská strana. Podle mluvčího ministerstva obrany DNR Basurina si Ukrajinci stříleli po vlastních blokpostech, aby měli záminku k útočným operacím, viz (zde).

Proč se bojuje?

Kvůli Podněstří, které tvoří de facto součást Ruské federace. Dne 17. září 2006 se uskutečnilo referendum o dalším směřování země (účast dosáhla 306 tisíc ze 389 tisíc oprávněných voličů, neboli 79%). V něm pro "udržení politiky snahy o mezinárodní uznání nezávislosti země a její budoucí připojení k Rusku" hlasovala drtivá většina obyvatel, zatímco pro "připojení Podněstří k Moldavsku" hlasovalo pouze 3,4% voličů. Místopředseda ruské Dumy to řekl jasně. Moskva zahájí válku proti Kyjevu, pokud bude napadena ruská enkláva v Podněstří. Místopředseda dolní komory ruského parlamentu Sergej Železňak prohlásil v ruské televizi, že Rusko v případě napadení ruských sborů v Podněstří zahájí válku proti Ukrajině.

Vojenský konflikt v Podněstří se plánoval už dlouhou a existuje reálná možnost jeho rozpoutání. Žije tam 160 tisíc našich občanů, jsou tam naši mírotvůrci, máme k tomu mezinárodní závazky. Pokud dojde k útoku na ruské obyvatelstvo, Rusko nemůže nezahájit válku.

Ofenzíva ukropů vedených NATO by znamenala násilné posunutí hranic a vytvořila by skutečný válečný precedens. Pokud k tomu dojde, Evropa tvrdě zaplatí americkou šílenou politiku na Ukrajině vedenou na náš účet. Železňak také okomentoval jmenování Michaila Saakašviliho gubernátorem Oděské oblasti a poznamenal, že "právě v takové situaci se Saakašvili v roce 2008 rozhodl pro zabíjení lidí." Saakašvili je hledaný zločinec a už nemá co ztratit. Připomeňme že za cca 3 dny prohranou válku v Gruzii začal útok gruzínských raketometů na ruskou pohraniční stanici jako odpověď na údajné provokace v Osetii, kterou Rusko podporovalo v jejím konfliktu s Gruzií. NATO si své pochopy vybralo dobře a Rusové na to jednoznačně odpověděli, viz slova místopředseda ruské Dumy.

Kyjevský režim v tom případě padne, a všechny následky politiky, kterou prováděl pomajdanský Kyjev, dolehnou na naše bedra. Pokud půjdeme do války, pak bude mít vítězná strana odpovědnost za všechno.

Řekněme si to na rovinu. Kdo převezme Západem a zločineckými oligarchy rozvrácenou Ukrajinu, ten se z toho asi zblázní.

Nezávislé weby hlásí, že Ukrajina aktivně redislokuje vojska k Podněstří. První kanál je oficiální - Nina Štanski, ministryně zahraničí Podněsterské moldavské republiky. Druhý kanál je od zdejších lidí z vesnic na západě Ukrajiny, kterými projíždějí kolony s obrněnou technikou. Převážně tam vezou stará BMP a "irácké" americké Hammery. Podněstří je obklíčeno a a týl neexistuje, fronta je všude. Obyvatelé mají strach z toho, že situace se bude vyvíjet podle toho nejhoršího scénáře. Viz masakry ukrajinských fašistů v Oděse.

Ukrajinská Věrchovna rada mezitím odsouhlasila zákon o pobytu cizích vojsk na svém území. Většina 240 poslanců ukrajinského parlamentu přijala zákon "O podmínkách přijetí a pobytu zahraničních ozbrojených sil na území Ukrajiny". Občanství už může dostat každý žoldák a terorista, a nyní zde mohou být přímé žoldnéřské jednotky Blackwateru a kohokoliv jiného. Parlament doplnil článek 3 zákona dodatkem, který vymezuje, že cílem pobytu zahraničních ozbrojených sil na Ukrajině může být na základě její žádosti "poskytnutí pomoci při provedení mezinárodní operace k zachování míru a bezpečnosti na základě rezoluce OSN nebo EU." Zákon také zakazuje, aby se takové operace zúčastnily ozbrojené síly zemí, "které rozpoutávají ozbrojenou agresi proti Ukrajině".

Mezitím stát zkrachoval a janičáři vykrádají zbytek bohatství, viz článek Ukrajina ruší sociálne benefity.

Ukrajina prestala vyplácať sociálne dávky dôchodcom, veteránom 2.svetovej vojny, osobám so zdravotným postihnutím a likvidátorom černobyľskej katastrofy na základe decembrového zákona o stabilizácii finančnej situácie štátu. Ten zahŕňa prakticky všetky sociálne zvýhodnené skupiny, bez definície mechanizmu o poskytovaní cielenej pomoci nízkopríjmovým vrstvám.

Ale na válku v zájmu USA a NATO peníze být musí, a také budou. Po ožebračení vlastních lidí přece Západ půjčí, proti Rusku bude bojovat do posledního Ukrajince.