Do Debatního klubu na téma "Schvalování atentátu na české vojáky v zahraničí" přijali pozvání odsouzený Michal Kesudis, redaktorka časopisu Ozbrojené složky Mirka Pašková, redaktor časopisu E-republika Pavel Letko a poslankyně parlamentu České republiky Jana Černochová.


Michal Kesudis byl odsouzen za schvalování atentátu na české vojáky „afghánskými vlastenci a odbojáři“ na 1 rok s podmíněným odkladem v délce 30 měsíců. Odsouzený i žalobce se vzdali práva na odvolání. Michal Kesudis se neodvolal, protože podle svých slov potřebuje shánět práci a ne běhat po soudech. Miroslavě Paškové z internetového časopisu Ozbrojené složky se trest zdá zoufale nízký, což je asi tím, že právě ona Michala Kesudie udala vojenské policii.

Je schvalování atentátu na české vojáky zločinem? Je forma důležitější než obsah? Smí občan České republiky mít na nějaké téma radikálně jiný názor než politická reprezentace státu a přitom se nebát nějaké formy postihu? Je loajalita vůči systému vynutitelná pomocí hrozeb a trestů?


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!