Zalesňujeme.

V Anglii:V Německu:

”…potom udělají probírku, část vyřežou, počkají dalších 10, 20 let a vykácí vše najednou. Nebo sází na vichřici, která jim usnadní práci, a těší se z daňových odpisů. Zalesnění stojí 6 000 eur na hektar, s plotem proti srnčí zvěři přijde podnikatele v lesnictví výsadba na 9 000 eur na hektar. Malí vlastníci lesů proto často nechávají své pozemky ležet ladem, až mezi pahýly stromů začne růst tráva. „Gras, Maus, aus,“ říká jeden ekologicky hospodařící lesník v Bavorsku. Volně přeloženo to znamená „Tráva, myši a je vymalováno“. Pokud jsou chomáče trávy příliš husté, vyhrabou si své chodby pod travnatým povrchem hraboši a postarají se o to, že náletová semena stromů nevzejdou... (Les umírá potichu)

V Etiopii:Etiopská vláda na začátku tohoto roku pod vedením předsedy vlády Dr. Ing. Getahun Mekurii (foto) zahájila projekt výsadby stromů ve výši 1,1 miliardy liber, který vyřeší, nebo má vyřešit, odlesňování země a změnu místního klimatu. Na začátku letošního roku bylo celostátně vyhrazeno na sázení jedno pondělí a podařilo se vysadit naplánovaných 350 milionů stromů za jeden den. Plocha zhruba 350 000 hektarů, což je oblast větší než Lucembursko, kdy připadalo na jednoho dobrovolníka asi 100 stromů. Akce pod záštitou Tree Aid a Green Legacy Initiative plánuje vysadit celkem 4 miliardy stromů, převážně původní flory s vybranými odrůdami ovocných stromů jako avokádo.Plocha zhruba 350 000 hektarů, což je oblast větší než Lucembursko, kdy připadá na jednoho dobrovolníka asi 100 stromů denně.

Úbytek stromů v regionu Dugda-Meki byl způsoben výrobou dřevného uhlí, spotřebou dřeva jako paliva pro vaření a v neposlední řadě vývozem. Výsadba se provádí ve spolupráci s lokálním partnerem, Vision of Community Development Association (VoCDA), v místech degradované půdy v ohraničených lokalitách.
Fantastický projekt , úžasná spolupráce, láska ke své zemi.

Teď jde o to, jestli se lidstvo pokusí zazelenit Saharu, nebo se radši zničí nukleární válkou.

Rád bych poukázal na jeden z článek řetězce celého projektu:Protože co bylo před Darwinem (jak říká klasik), nestojí za pozornost.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!