Tak si náš Bill koupil kus pole. Tu kousek, tam kousek, ale dohromady je to skoro sto tisíc hektarů. Pak že se dobročinnost nevyplácí. Daruj rychle, dvakrát se vrátí. Mohl všem dětem na světě pořídit wi-fi zadarmo, když už se chudáci musí učit přes ten jeho microsoft, ale to by si toho nevážili. Lidé si neváží věcí zdarma. Třeba takových zubařů, když byli na zadarmo, nebo brýle na předpis a vlastně celé to zdravotnictví. Mnohem raději si lidé zaplatí navíc a pak se radují, že dostanou nějakou tu tretku jako dárek. Jak říká náš Jacob William Rees-Mogg, dát lidem najíst, tak by ani nedělali, a kdo ví, jestli by nelezli po stromech. Kdepak, práci čest, to už se přežilo. A potom takové blbé nápady s wi-fi má jenom Corbyn. To je ten, co údajně nosil ruskou ušanku s rudou hvězdou. On jí sice nenosil, ale není šprochu, že.... Chudým dětem obědy zdarma? Ne, to bychom neměli na obnovu našeho nukleárního arzenálu, říká Boris. Ale dost novinek od našich bývalých EU kamarádů, ať si teď zoufají bez pomocné ruky Bruselu.

Ani u nás doma nedáváme dětem jídlo zdarma, jak bychom taky mohli, když česká pole mizí rychlostí 25 hektarů denně, tedy že za posledních šestnáct let ubylo v naší zemi zhruba 148 tisíc hektarů zemědělské půdy. Asi by bývalo bylo lepší prodat je Gatesovi. On totiž ví, že půjde do tuhého a jediné platidlo bude kus chleba nebo brambora. A jako přídavek sklenička oleje z řepky. Jestli si pamatujete, v klasickém sci-fi Den trifidů dostávali zotročení pracující dávky oleje z trifidů jako stravu. Na Borech, oddělení 3, šatony, naší světově proslulé Preciozy, byl pro plniče normy přídavek kus špeku týdně. Ale postaru se žít nedá. Řepkový olej je určitě plný vitamínů a jiných pochoutek GMO a vepřové je pořád dražší a dražší. Taky co se už v kriminálu nemaká, Precioza už holt není světová.

Podle Forbese není známo, co Gates se zemědělskou půdou udělá, a společnost Cascade Investments odmítla tento problém komentovat. Pokud jde o jednotlivé vlastníky půdy jako takové, Gates je stále daleko za mediálním magnátem Johnem C. Malonem, který je na prvním místě s 2,2 miliony akrů rančů a lesů a zakladatelem CNN Tedem Turnerem, který vlastní 2 miliony akrů půdy na ranči. Miliardoví filantropové a technokraté získávají půdu čím dál tím rychleji. Když zakladatel a globalista Světového ekonomického fóra Klaus Schwab ve svých knihách objasňuje, že „4. průmyslová revoluce“ nebo „Velký reset“ povedou ke zrušení soukromého vlastnictví, zdá se, že nakonec veškerou produkci potravin bude mít pod palcem jeden člověk a jeho korporace se bude jmenovat nějak jako Všem do syta. Kouzlo této korporace bude v tom, že bude mít neomezenou moc nad tím, kdo zemře hlady a kdo dostane najíst. A to mluvíme nejen o jednotlivcích, ale i regionech či kontinentech. O tom, že do toho bude spadat i "poloostrov za Ruskem" (tedy Evropa), není pochyb. Bill zastává metodu intenzivního hospodářství a možná si na kousku pole postaví nějakou fabriku na vakcíny, ale určitě nenechá půdu na skladování neprodejných aut a letadel. Jistě by nenechal naší ornou půdu takzvaným silným hráčům skladovacích prostor, co na moravské černozemi chtějí stavět nízkopodlažní sklady s asfaltovou střechou a dešťovku sváděnou rovnou do kanalizace.

Ale podívejme se, jak jsou nejbohatší z bohatých presentovány našim dětem. Jiří Wolker, básník, na jehož hrobě je epitaf ve znění: ”Zde leží Jiří Wolker, básník jenž miloval svět a pro spravedlnost jeho šel se bít. Dřív než mohl srdce své k boji vytasit, zemřel mlád dvaceti čtyř let.” Zanechal po sobě pohádku O milionáři, který ukradl slunce (1948), na kterou si Česká televize dala v roce 2014 copyright. Naštěstí je něžným způsobem převyprávěná na YouTube. Chtěl jsem ji porovnat s pokrokovým videem, které dětem vysvětluje, co všechno by ztratili, kdyby Bill zmizel, ale je unavailable, removed by uploader. Řekl bych že z YouTube na mne tupě zírá / po Billovi černá díra. Po uštěpačných komentářích v tisku, o tom, jak by děti trpěly bez Billa, mu zřejmě někdo poradil, že podobná reklama není zrovna to pravé bukové.
Aebo to může být proto, že prý už není nejbohatší člověk na světě, což byla první věta videa. Prý ho předběhl Bezos. To je ten, co nabírá bývalé špiony a vojáky k potírání odborů ve svém Amazonu. Také Jeff Bezos podle některých zpráv „investuje do půdy ve velkém měřítku“. Ale nebojme se o ně. Oni oba dobře vědí, do čeho jdou, a příslibem jistoty je Bidenem zvolený ministr zemědělství Tom Mr. Monsanto Vilsack. Ten chlapec nemá rád ochranáře přírody a jeho heslo je "čím zmutovanější odrůda, tím lepší". Naše zemědělství si přírodou rozvracet nedáme. To sice asi neřekl, ale přezdívku Mr. Monsanto nemá jen tak z ničeho nic. Nemusíte koukat na podobné video o Elonu Muskovi, stačí obrázek. Každý chápe, že svět by byl asi o něco chudší. Bez Elona. Určitě o jednu osobu.
Mně jako vodohospodáři na tom fascinuje to, že i když víme, že udržení vody v krajině a její čistota závisí na zemědělství, nejsme schopni začít sledovat záchrannou linii. Mluvíme o potravinové soběstačnosti a předstíráme, že nevíme, že za pár let nebudeme mít ani na potravinovou bezpečnost. Ale možná jsem jen šiřitel poplašných zpráv. Prý přicházejí k moci nějací neomarxisti, takže nám všem tady na Zemi začnou konečně lítat pečení holuby přímo do huby. Protože jak je vidět, kapitalistický trh to nevyřešil.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!