Autorem je spisovatel Indrajit Samarajiva původem z USA a Kanady momentálně žijící na Srí Lance. Jde o pohled na svět tak trochu z jiného koutu vesmíru a i proto jej pokládám za velmi cenný. Text ve volném překladu je krácen. Originál na indi.ca (pozn.red)


Tato rusko-ukrajinská válka skončila. Další válka by mohla pokračovat jedině jako varianta války NATO, partyzánské války, jaderné války – ale „konvenční“ opotřebovávající válka mezi Ruskem a Ukrajinou je u konce. Rusko vyhrálo a ukrajinská vláda jen obětuje muže pro konzumaci západních médií. Dlouho telegrafovaná ukrajinská protiofenzíva neníčí nic jiného než lidské svědomí.


Remarqueova kniha „Na západní frontě klid“ je informativnější než dnešní zprávy, i když je téměř 100 let stará.

Čtením sto let staré knihy se ve skutečnosti můžete naučit více než čtením klamných a destruktivních zpráv. Jsme na konci "All Quiet On The Western Front" od Ericha Maria Remarquea. Jsme v bodě, kdy vládnoucí elity vědí, že válka skončila, ale aby si zachránily tvář, musí tisíce mladých mužů přijít o končetiny, zdravý rozum a životy. Toto je nejsmutnější a nejšílenější část této knihy a je tragédií vidět, jak se odehrává v reálném čase. Jak napsal Remarque:

Měsíce plynou. Léto roku 1918 je nejkrvavější a nejstrašnější. Dny stojí jako andělé v modré a zlaté, nepochopitelné, nad prstenem zániku. Každý tady ví, že válku prohráváme. Moc se o tom nemluví, ustupujeme, po této velké ofenzivě nebudeme moci znovu zaútočit, už nemáme žádné muže a žádnou munici.

Přesto kampaň pokračuje - umírání pokračuje. Nevím, Remarque myslel modrou a zlatou, ale je jasné, že to jsou ukrajinské barvy. Nelze popřít, že ukrajinští vojáci jsou neuvěřitelně stateční, ale jejich zkorumpovaní vůdci a bezcitní cizinci je házejí do nesmyslného mlýnku na maso. Říkají, že mají protiofenzívu jen proto, aby udrželi zbrojní bazar o něco déle. Ukrajinská autoritářská vláda (která mimo jiné zakázala opoziční strany ) měla přijmout mírovou dohodu nabídnutou loni na jaře (a dodržet ji) zatímco nyní budou muset přijmout něco horšího.

Ve filmu Na západní frontě klid (který se mi nelíbil) zavádějí paralelní dějovou linii, kde jsou prohrávající německé elity skutečně vidět. Nějaký chlap musí chytit vlak, aby „vyjednal“ ponižující Versailleskou smlouvu. Popíjí čaj, zatímco naši hrdinové umírají v hlíně.

O sto let později, kdy se však historie opakuje jako fraška, nikdo o vyjednávání ani nemluví. Lidé jsou místo toho stále nabádáni, aby „podporovali“ Ukrajinu, i když je to ve skutečnosti právě tato zbabělá „podpora“, která je vede k sebevraždě. USA a jejich britští/evropští vazalové loni na jaře zablokovali mírovou dohodu a místo toho nabídli obchody se zbraněmi. Místo vody nalili benzín a – jako u každého konfliktu, do kterého zasahují – by se všem bez jejich „pomoci“ žilo lépe.

Na rozdíl od 1. světové války, kde tito lidé skutečně bojovali, v tomto případě jen profitují a provozují propagandu, která klame pouze své vlastní obyvatelstvo. Přes všechny ty řeči o podpoře NATO Ukrajina stále nesmí do NATO vstoupit. Přes všechny ty řeči o dodávkách zbraní Ukrajina neobdrží žádné (oficiální) pozvání. Namísto školení od kohokoli, kdo má užitečné zkušenosti, dostávají nevhodné, špatně přeložené rady od lidí, kteří právě prohráli s muži v Toyotě Hilux (Afghánistán - pozn. red.). Ukrajinští vojáci jsou sami, masivně přestříleni a mají od Západu jen dostatek provazu, aby se na něm pomalu veřejně oběsili. 

Ukrajina začala nazývat svou protiofenzívu „neprotiofenzívou“. Místo toho provádějí „průzkum bojem“. Co to znamená? Pokud by Ukrajinci chtěli vidět Rusy zakopané ve frontových liniích, mohli by použít drony nebo otevřít Telegram. Muži nepotřebují zemřít, aby to zjistili. A zapomeňte na jakýkoli prvek překvapení. Vzhledem k tomu, že Ukrajině již byly zničeny dvě plné armády, museli inzerovat tuto protiofenzívu po celé měsíce a nepřítel si toho byl dobře vědom.

Rusko se tak zmobilizovalo, zrychlilo výrobu a vykopalo tři obranné linie.  Ukrajina se nedokázala přiblížit ani k té první. Rusko má drtivou vzdušnou převahu, má zakopané jednotky a jejich odolná ekonomika stojí na válečných základech. Mezitím Ukrajina nemá žádné pořádné vzdušné krytí, ztratila už obrovské množství mužů a jejich „příznivci“ v Evropě se sankcemi střelili do vlastní nohy .

Takzvaný „arzenál demokracie“ je jen banda deindustrializovaných sráčů, kteří si myslí, že propaganda je vzdušný kryt. A chudí ukrajinští muži hoří pro svou ješitnost a pýchu. Jak napsal Remarque v roce 1927: 

„Majitelé továren v Německu zbohatli; - úplavice rozpouští naše útroby."
 

Mohl by také mluvit o tom, že Rheinmetall slibuje 14 tanků Leopard… v roce 2024 . Západní propaganda bere tento inkoust na papíře jako něco relevantního, ale znamená to jen více krve ve špíně.

Tato protiofenzíva je horší než kontraproduktivní, je sebevražedná. Vlastně vražda je lepší slovo, protože obchodníci se zbraněmi a inzerenti v ní sami nebojují. Toto je jen vražda ze strany ukrajinské vlády a všech jejich „příznivců“. A pokud tomu stále fandíte a odsuzujete kohokoli, kdo poukazuje na to, co je zřejmé, jako Putinovu loutku, pak mé odsouzení zahrnuje i vás. Jste horší než oklamaní, jste aktivně destruktivní. Jak řekl zesnulý informátor z Pentagon Papers Daniel Ellsberg , "jakákoli představa, že Američané jsou v zahraničí vždy ‚dobří‘, byla vždy mylná". Politico cynicky hlásí, že důkazů pro Ellsbergovo poslední varování je „nedostatečné“, přestože USA mají 750 zjevných vojenských základen a jsou zapojeny do mnoha horkých válek, nemluvě o všech obleženích, převratech a ekonomickém nátlaku. 

Můžete vidět klam obsažený ve zprávách, kde někdo uvádí to, co je zřejmé, a čtenáři jsou povzbuzováni, aby se vrátili zpět do vyprávění, že všechny tyto vojenské základny a války mají dobré úmysly navzdory desetiletím hořkých důkazů, že tomu tak není. Informátor Pentagon Papers milosrdně zemřel stářím a my stále vedeme tento rozhovor. Vracím se o 100 let zpět a myslím na drahého Paula, jak narazil na svého starého německého ředitele a musel poslouchat jeho násilnickou nevědomost nabízenou jako uznávanou moudrost. Toto je opět Remarque:

Pak začne vysvětlovat místo pobytu ve Francii, kde musí nastat průlom, a obrátí se ke mně:
Teď se posuň o kousek dál se svou věčnou zákopovou válkou – udělej průlom mezi nimi a pak bude mír.
Odpovídám, že podle našeho názoru není průlom možný. Nepřítel může mít příliš mnoho rezerv. Kromě toho může být válka poněkud odlišná od toho, co si lidé myslí.
Povýšeně tu myšlenku zavrhne a informuje mě, že o tom nic nevím. "Detaily ano," říká, "ale to se týká celku. A to nejsi schopen posoudit. Vidíte pouze svůj malý sektor, a proto nemůžete mít žádný obecný přehled. Děláte svou povinnost, riskujete své životy, to si zaslouží tu nejvyšší čest – každý z vás by měl mít Železný kříž – ale nejprve je třeba prorazit nepřátelskou linii ve Flandrech a pak ji srolovat shora.“
“ vysmrkává se a utírá si vousy. „.. odshora dolů. A pak do Paříže."
Rád bych věděl, jak si to pro sebe představuje, a tak do mě nalil třetí sklenici piva.

Je to, jako když dnešní slepičí jestřábi říkají, že válka skončí, až bude Rusko vytlačeno a Putin sesazen a Ukrajina dostane zaplacené reparace. Myslím si: "Dobře, ale jak?" Jak si to přesně představuješ? Nemůžu do sebe nalít tolik piva, aby to bylo srozumitelné. To je jako když se nebojující Němci v roce 1918 dohadují o tom, jakou část Francie anektovat. V další válce možná, ale ne v této.

Jaký smysl mají tyto plané debaty, zatímco muži umírají ve špíně? Jaký smysl mají všechny tyto titulky, když muži přicházejí o hlavu pro postup 100 m "vpřed"? Válka je prostě schopnost ohnout svého protivníka podle své vůle a Ukrajina už prostě nemá muže, výrobu ani hybnou sílu, aby dosáhla kteréhokoli ze svých cílů. Ztratili dvě armády a tato třetí, armáda Franksteinova monstra nesourodých zbytků NATO, se právě chystá k postupu na zemi bez vzdušného krytí.

Jak jsem řekl, Ukrajina by teoreticky mohla vyhrát další válku, tedy takovou, do které NATO otevřeně vstoupí (což by byla 3. světová válka), ale to průměrný západní válečník nechce. Jen proto, aby pokračovali v nečinných debatách, aniž by ve skutečnosti postavili muže tam, kde mají ústa. Chtějí zůstat mobilními očima, aniž by se mobilizovali. A tak tisíce mnohem odvážnějších mužů koušou prach. Mnozí z nich jsou obyčejní staří nešťastníci, které se sbírají na čerpacích stanicích a kontrolních stanovištích a ženou je dopředu, před tanky, o které se jejich vedení stará více.

Pokud stále popoháníte tento masakr, doufám, že se dusíte svými slovy, ale kolika válkám bez následků fandili krvežízniví obyvatelé Západu? To není ani to nejhorší, co vaše dobré úmysly do tohoto století přinesly. Kolik krve už máte na rukou? 

Pes vojenského průmyslového komplexu, který kouše lidstvo, tentokrát nebude dobrý. Šelma už pokousala desítky zemí a přes zničení tolika zemí na oltáři vašich ozbrojených dobrých úmyslů v tom pokračuje.

Západní liberálové jsou ve skutečnosti nejhorší, protože stále lpí na myšlence, že "někdo by měl něco udělat", přičemž ignorují historický fakt, že každý západní zásah věci zhoršuje . Stačí, když jejich média někam vyvěsí obrázky něčeho špatného a tito ghúlové to spolehlivě zhorší. Přes všechny tvé dobré úmysly svět chce, abys držel hubu a zůstal doma. Nikdo nejmenoval Ameriku a její vazaly NATO za světovou policii, a už vůbec ne ACAB.

Privatizovaná propaganda Bílé říše je tak všudypřítomná, že nyní otáčí smysl zisku 300 metrů v úspěch.  Stále spřádají budoucí dodávky zbraní, jako by měly něco společného už teď. Nejzvrácenější je, že nemluví o masivních lidských ztrátách, které Ukrajina utrpěla kromě toho, že řeknou „Rusko je na tom hůř“, což je lež. Samotnou povahou ofenzívy je, že obvykle způsobí horší ztráty pro útočníka, ale v tomto případě jsou ukrajinští vojáci stříleni bez vzdušného krytu jako kachny. Ukrajinci jsou vražděni. Žádná z této propagandy tyto ubohé duše ve skutečnosti "nepodporuje", naopak jen vyrábí cynický párek z mlýnku na maso.

Proto se na tyhle sračky vůbec nedívám. Zdá se, že trvá desetiletí, než se válečná mlha rozplyne, takže je lepší číst knihu nebo se jen dívat z okna. Myslím na konec All Quiet On The Western Front . V tu chvíli jste hluboce zasvěceni do postav a kniha to do vás skutečně vloží. Když jde do své předposlední bitvy – dlouho po prohrané válce – Paul říká: "Na každé německé letadlo připadá minimálně pět anglických a amerických. Na jednoho hladového, ubohého německého vojáka přichází pět nepřátel, svěžích a fit. Na jeden bochník německé armády je tam padesát plechovek hovězí konzervy. Jsme biti, přestože jako vojáci jsme lepší a zkušenější; jsme jednoduše rozdrceni a zahnáni zpět drtivou přesilou."

Dnes to mají Ukrajinci v první linii horší. Většina jejich lepších a zkušenějších mužů zemřela před jednou nebo dvěma armádami zlikvidovanými od roku 2022. Tyto skutečnosti můžete najít pohřbené v západních médiích pod balastem keců tato fakta zakrývajícími. Odkazuji se na západní média v tomto článku ne proto, že jsou to dobré zdroje, ale protože jsou špatné, ale přesto musí tato zjevná fakta uznat.

Ukrajina se nedostává do NATO (tj. žádné posily nepřicházejí), Ukrajině žalostně chybí munice, nemá řádné vzdušné krytí a všechny přísliby wunderwaffen jsou příliš pozdě. Co západní média nedělají, je kladení relevantních otázek nebo odpovědi na zřejmé otázky. Ale můžete to udělat sami a měli byste to udělat, protože to jsou myšlenky, které se točí v myslích mnohem odvážnějších mužů, když pochodují ke své zkáze.

Proč v tuto chvíli umírají ukrajinští muži? Jaké jsou jejich šance na výhru? Pravdou je, že zde žádná protiofenzíva není. Je to jen urážlivé pro člověka a všechny bohy. Po všech těch umíráních si myslím, že jsou poslední muži, kteří zemřou. Proč? Sakra proč? Myslím na Kata v All Quiet On The Western Front a jeho umírající slova Paulovi:

Bouře nás bičuje, ze zmatku šedé a žluté krupobití třísek šlehá dětský křik raněných a v noci roztříštěný život bolestně sténá do ticha.

Naše ruce jsou země, naše těla hlína a naše oči kaluže deště. Nevíme, zda ještě žijeme.

Pak se teplo těžce propadá do našich děr jako medúza, vlhká a tísnivá, a jednoho z těchto pozdních letních dnů, když přináší jídlo, Kat spadne. My dva jsme sami. Obvazuji jeho ránu; jeho holeň se zdá být rozbitá. Má to na kost a Kat zoufale sténá: "Konečně - konečně..."

Konečně — naposled. Tolik ztracených duší na Ukrajině je stejně spoutáno. Je to hloupé, příliš nesmyslné, příliš kruté. Ale jsme zase tam, kde jsme byli. Zákopová válka v 21. století a její vysílání v televizi právě učinilo lidi slepými vůči hrůze. Nemám nic než pohrdání těmi, kteří teď ani nemluví o míru, jakkoli ponižujícímu. Prostě to nechápou. Někdy prostě prohrajete a Ukrajina získala tuto příšernou reinkarnaci 1. světové války. Můžete volat po zahájení 3. světové války, ale tato válka je vyřízená . Ať jdou Ukrajinci domů a nechají tyhle západní vměšovače, ať jdou někam. Kdo zemře jako poslední, dokud na východní frontě nebude klid?


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!