Minulý a celkem nedávný článek na toto téma Rusko dementovalo zprávu o vyslání letectva do Sýrie upozornil na mediální manipulaci Izraele ohledně údajného poslání kontingentu ruského letectva i s piloty do Sýrie. Provokace vesele jede zahraničními i našimi korporátkami, zadaný úkol je plněn na jedničku. Zlí Rusové už zase něco kutí tak, abychom my měli uprchlíky.

Jenže situace je ve skutečnosti mnohem pestřejší a nepostrádá nádech tragické komiky. USA, EU a Izrael si zoufale přejí, aby se Rusko začalo přímo vojensky angažovat při bombardování ISIL v Sýrii a v Iráku. Jinak řečeno: mají si vyhrnout rukávy a jít válčit jako všechny "slušné" velmoci, které přivedly ISIL na svět, vinou druhé války v Iráku a přímé podpory terorismu v Sýrii. Viz sérii "Fakta o Sýrii". Generálové USA jako David Petraeus už hlásají pro tisk to, o čem jsme psali už před rokem. Že totiž USA a EU tiše vzala na milost al-Kájdu a al-Núsru jako svého spojence v Sýrii.

Je jasné, že Putin a Lavrov nemohou jít jako rovný s rovným do spolku politických sebevrahů a vrahů civilistů, včetně programu CIA věnovaného demokratickému, leč neméně bolestnému programu mučení. Takže Putin ani nevpadl na Ukrajinu, ani nevpadl do Sýrie, kam jej "pozval" mediálně nadaný deník Ynet News s odvoláním na tzv. "diplomatické a vojenské zdroje". Putin jen Západu připomněl, že vlna uprchlíků byla "absolutně předvídatelná". Rusové také úřednické EU a bojechtivé NATO na tuto variantu trvale upozorňovali. Ale kdo by dal na ruskou propagandu, že ano.

Rusy odmítnutému NATO tedy zbyla nevděčná úloha pracovat s ISIL na množení uprchlíků prchajících z měst a vesnic zničených při bombardování NATO, které zabíjí hlavně civilisty. A tím se dostáváme k nedávné zprávě nezávislé iniciativy airwars.org. Jejich poslední zpráva (PDF zde) už jasně dokázala na dokumentech a na fotografiích, že spojenci úmyslně lhali o počtu zabitých civilistů při náletech v Sýrii a v Iráku. Počty mrtvých vědomě snížili, i když měli jasné důkazy o mrtvých civilistech, včetně dětí. Organizace dokumentovala mezi 459 až 591 zabitých civilistech a to v celkem 52 náletech. Jen připomeňme, že příští neděli to bude přesně rok, co spojenci začali v Iráku bombardování ISIL. Tabulku mrtvých civilistů máte zde.Jen pro pořádek připomeňme, že spojenci prakticky nebombardují výcvikové tábory ISIL a jeho vojenskou infrastrukturu. Potřebují záminku, jak zůstat vojensky přítomni v nyní už neposlušném Iráku i ve válkou rozdělené Sýrii, kde vládne legálně zvolený proruský prezident. Válka holt musí ještě nějakou dobu trvat. A s ní i zabíjení a útěk bezbranných civilistů, kteří se pak topí ve Středozemním moři, nebo jsou udušeni v pašeráckých náklaďácích. Rusko tuto hanebnou taktiku prodlužování konfliktu zásadně odmítá. A spojenci věrni této amorální taktice právě prohráli Afghánistán, vojensky i politicky. Ale o tom až jindy.

Nyní se vraťme k problému usmívajících se Rusů. Podporují přímý boj Asada a Hizballáhu a Íránu proti ISIL jen zbraněmi a logisticky. Proč by měli zabíjet civilisty jako NATO a tak zvyšovat v EU počet uprchlíků? Proč by se měli nechat nenávidět půlkou zemí Blízkého východu a tak si zadělat na další vlnu terorismu, jak si o to právě koleduje EU a USA? Navíc poslední Lavrovův a Putinův tah vyrazil dech i samotným bombardujícím humanistům z NATO. Putin v posledním projevu připomněl, že hlavním důvodem uprchlické vlny není Asad bojující proti ISIL, ale samotný ISIL. Proto Putin prohlásil, že Asad je ochoten rozdělit se o moc, pokud budou v zemi předčasné volby se "zdravou opozicí", a ne s teroristy placenými Saúdy, Tureckem, EU a USA. A to je ten zásadní důvod, proč se Rusové nebudou vojensky účastni bojů v Sýrii. Lavrov tvrdí od začátku konfliktu na rozdíl od Západu a od wahábitských arabských států, že tento konflikt je nutno řešit diplomatickou cestou. Tedy ne bombardováním civilistů a vyháněním zoufalých lidí z rodné země do Jordánska, Libanonu, Turecka a Evropy.

Takže rekapitulujme. Jedna strana jedná konsistentně, v souladu se zdravým rozumem, a tedy morálně. Druhá strana nejprve pomůže svými zvěrstvy a vylhanou válkou založit ve zničeném Iráku současný ISIL. Pak jej bombarduje, a tím se podílí na vlně uprchlíků do vlastních zemí. A pak velkomyslně vyzve Rusy, aby se na tomto svinstvu podíleli také. A když odmítnou, protože nejsou padlí na hlavu, tak začne mediální lži o jejich údajné vojenské přítomnosti v Sýrii na leteckých základnách. A tomu se říká "evropská a americká politika na Blízkém východě". Viz naše články k absurdní politice Západu v Sýrii a v Iráku staré málem už dva roky, od nejnovějších k těm starým:
Absurdní politika Západu ohledně teroristů ISIL
Fakta o Sýrii a Iráku XXIII. aneb Politická paranoia Západu
Fakta o Blízkém východě XXVIII. aneb Jak zachovat ISIL
Proč uspěli islamisté v Iráku


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!