Střelba do civilistů v Paříži celkem na šesti místech si včera večer 13.11. 2015 podle posledních zpráv z Le Monde vyžádala 128 mrtvých a 257 zraněných. A protože se tento útok nestal ani v Sýrii, ani v Iráku, ani v Jemenu, ale v Paříži, tak je celý svět zděšen. K akci se sice přihlásil islámský ISIL, ale za něj může na web psát kdo chce a co chce. Výsledky vyšetřování budou chvíli trvat a první identita útočníků naznačuje, že jde o rodilé Francouze.

Už rok píšeme sérii o válkách v Libyi a v Sýrii pod heslem "Fakta o Sýrii" a "Fakta o Blízkém východě". Už dva roky říkáme totéž: Kdo s terorem zachází, ten s ním také schází. A poslední rok také dodáváme, že po vlně uprchlíků dostane Evropa i vlnu teroru. Evropští džihádisté podporovaní EU v rámci tzv. "umírněné opozice" se po prohrané válce v Sýrii a v Iráku pomalu vracejí domů. Syřané nazývají tyto "demokraty" jiným názvem: umírnění uřezávači hlav. Atentáty v Paříži ukázaly, že na tom něco bude. Libyjci a Syřané po otřesných tříletých válečných zkušenostech dobře vědí, o čem mluví. Je na čase přemýšlet, kde mocenské elity v EU, navázané na korporátní zájmy wahabitských režimů na Blízkém východě vedené Saúdskou Arábií a Katarem, udělaly chybu.

Začneme již vyšetřeným útokem na redakci Charlie Chebdo za urážlivé karikatury proroka Mohameda dne 7. 1. 2015. Ozbrojení teroristé vystříleli celou redakci a zahynulo 11 lidí. Podívejme se na životopis jednoho z teroristů, jak jej známe ze soudního přelíčení. Rodilý Francouz Šaríf Kuáčí pocházel z rodiny alžírských imigrantů, ale jeho rodiče již byli mrtví. Nebyl nábožensky založený, hulil trávu, občas pil, měl příležitostné přítelkyně i příležitostnou práci. Prostě typický nezaměstnaný z časů začínajícího korporátního fašismu. Teroristé jej s dalšími šesti kandidáty získali od roku 2008 poté, co viděl fotky týraných Arabů z Američany vedené věznice Abú Ghraib v Iráku. Viz náš článek Britští vojenští mučitelé v Iráku obžalováni u ICC. Mučení motivovalo Kuáčího k tomu, že příležitostné kontakty s tzv. "bojovníky za svobodu" prováděné pod dozorem policie od roku 2005 změnil od roku 2008 na kontrakt pro teror. Kdyby vstoupil do NATO podporované skupiny umírněných uřezávačů hlav nazvané "Free Syrian Army" (FSA), dnes by byl s velkou pravděpodobností tento "demokrat" vyzbrojen a placen na frontě od spojeneckých zemí, včetně Francie. Tyto země NATO vedou koaliční válku proti Asadovi skrze teroristické skupiny. Jeho osud se naplnil jinak a mimo Sýrii, ale stejným terorem.

Soud navíc ukázal, že další členové ze skupiny, která vraždila v redakci Charlie Hebdo, dostali výcvik v Jemenu v roce 2011. Stejná skupina, tj. odnož Al-Kájdy v Jemenu (AQAP), dnes bojuje skrze své nastrčené bojovníky v Sýrii. Zdejší al-Kájdu dnes už otevřeně podporují západní velmoci, protože s al-Núsrou integrovala zbytky tzv. "demokratické militantní opozice" proti Asadovi. Viz naše články k vývoji terorismu v Sýrii a zejména dnes již potvrzený článek z května 2014 nazvaný Fakta o Sýrii XXII. aneb Západ dostává účet za teror. Stalo se. A nyní se vrací první vlna EU džihádistů ze Sýrie a z Iráku, kde je na vzdušné frontě a v terénu drtí skutečné síly bojující proti teroru: Asadova Syrská arabská armáda, Hizballáh, Írán, Irák, Rusko a Kurdové. A to jsou naši nepřátelé na této straně světa, jak je dobře známo.

Místo hysterie se zamysleme nad tragickou politikou EU a USA, kterou tyto země již několik let provádí na Blízkém východě. Kvůli dobytí ropy a plynu a jejich distribuci se demokratické země vedené korporátními zájmy a nezřízenou hrabivostí přidaly k silám, které již léta podporují teror v různých částech světa. Násilí, vraždění a atentáty tvoří součást ideologie džihádu, který je oficiální doktrínou pouze jedné, ale na Západě nesmírně vlivné skupiny arabských států a režimů oplývajících ropou a zemním plynem. Stačí se podívat na státní příslušnost údajných teroristů řídících letadla na dvojčata z 11. září 2001 a na další teroristické útoky jinde ve světě.

Západní země naopak odmítly spolupracovat s vojenským režimem Kaddáfího, který byl proti teroru islamistů. Zničily jej i celou zemi stejně, jako se marně snaží zničit Asada rozbitím Sýrie podle stejného scénáře, jako při likvidaci Libye a Iráku. Sýrii a Irák ovládala prozápadní a sekulární strana Baas, která byla rozhodně proti náboženskému fundamentalistickému teroru. Výsledkem této nihilistické politiky Západu byl vznik ISIL, o němž jsme včas psali (Absurdní politika Západu ohledně teroristů ISIL). V tomto článku najdete shrnutí a přehled předešlých analýz ohledně ISIL, který hraje pro západní korporátky roli jediného pachatele celého masakru. Skutečného viníka je třeba hledat pořádně, a zejména i někde jinde, než jen v ISIL. Jen hlupák si plete následky s příčinami.

R.I.P. pro všechny oběti, minulé, přítomné a budoucí, tragické války na Blízkém východě.

Psali jsem dále k tématu
Pařížský pátek třináctého a válečný scénář k tomu


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!