Nedávný rozhovor RT s Alexandrem Jakimenkem, bývalým šéfem ukrajinského ministerstva vnitra, je velmi zajímavý. Tento muž jistě není ideálním svědkem, když obviňuje Západ z toho, že k rozvrácení státu najal demonstranty, a nakonec i teroristické ostřelovače. Jenže právě tato pasáž z jeho rozhovoru pro RT je velice důležitá s ohledem na západní zdroje.

Na Majdanu zahynulo kolem sta lidí, včetně policistů. Jakimenko tvrdí, že první výstřely vyšly z budovy Filharmonie, která byla pod kontrolou demonstrantů. Odtud prý také byli zabiti první policisté. Následně proběhla ze stejného místa palba na demonstranty, kteří ostřelované policisty napadli dole na náměstí. Po tomto prvním kole palby vyšlo z budovy asi 20 ozbrojených lidí, kteří se údajně rozdělili do dvou skupin. Tu jednu prý tajná policie ztratila z očí.

Druhá skupina teroristů je ovšem eminentně zajímavá, protože ji sledovali také západní novináři. Usadila se v hotelu proti náměstí a zahájila palbu do demonstrantů. A tuto situaci sledoval v přímém přenosu zpravodaj BBC. Video máte zde, střelba z hotelu běží kolem 7:00 min.


Podobnou reportáž vysílala BBC v jiném vysílání. Viz dolní video a stopáž kolem 2:50 min. Zde jsou záběry ze stejného hotelu, kde se střílelo.


V každém případě to znamená, že ozbrojenci střílející z oken hotelu nebyli regulérní ostřelovači armády nebo policie. Pokud ano, tak rozhodně neměli klasické uniformy, ale naopak měli výstroj neofašistických povstalců. A nyní se vraťme k článku Finanční mrchožrouti se slétají na Ukrajinu. Panuje reálné podezření, že na Majdanu stříleli policisty i demonstranty samotní neofašisté nebo jiní provokatéři. Viz odposlechnutý hovor Ashtonové s estonským ministrem zahraničí, který potvrdil autenticitu rozhovoru poprvé zveřejněného na ruské RT News. Českou parafrázi najdete třeba zde. Ashtonová tedy oficiálně ví, že kolem identity střelců na Majdanu panují naprosto zásadní otazníky.

O to více překvapuje horečný spěch EU a USA s uznáním nové "demokratické" vlády. Pokud ovšem stříleli samotní pučisté, tak je naopak spěch korporacemi ovládaných EU a USA plně pochopitelný.